Dnes se koná Den chrudimské nemocnice

Nahlédnout pod pokličku lékařům z různých nemocničních oddělení budou moci návštěvníci Dne Chrudimské nemocnice, který se uskuteční v úterý 13. května v areálu oblastní nemocnice v Chrudimi. Veřejnosti se v průběhu celého dne budou na jednotlivých odděleních věnovat lékaři, kteří jim představí každodenní náplň své práce. Nemocnice bude zájemcům otevřená od 10 do 17 hodin. Den Chrudimské nemocnice se koná pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Jaromíra Duška.


     Každý zájemce, který si nechá vyšetřit svoji krevní skupinu, získá i takzvaný náramek přátelství v barvě, jež odpovídá jeho krevní skupině. „Rádi bychom především mezi mladými lidmi nenásilně šířili informace o důležitosti dárcovství krve a kostní dřeně. Pomoci by s tím mohly i náramky přátelství s označením krevní skupiny, které budou od našich laborantů návštěvníci dne otevřených dveří dostávat,“ prozrazuje přednostka Hematologického oddělení Věra Šebková.


     Program Dne Chrudimské nemocnice nabídne také měření BMI (body mass index), poradnu pro sportovní traumatologii, konzultaci se zaměřením na prevenci chronického onemocnění ledvin, nebo měření tlaku a glykémie. "Na specializovaných lůžkových odděleních a laboratořích navíc chystáme prohlídky s komentovaným odborným výkladem," doplňuje ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Ninger a dodává, že jedna prohlídka potrvá přibližně třicet minut.


     Na rozdíl od běžných dnů otevřených dveří v nemocnicích chystají v Chrudimi také doprovodný program v podobě dětského koutku či prezentace činnosti složek integrovaného záchranného systému. Během nich například hasiči předvedou ukázky laické resuscitace, kterou by měl umět každý z nás. "Nikdo neví, kdy bude takovouto znalost potřebovat, proto jsme se rozhodli využít i této příležitost k rozšíření možností laické záchrany při nenadálém setkání s ohrožením lidského života," vykládá Ninger.


     Během Dne chrudimské nemocnice bude lékárna v areálu nabízet veškeré zboží takzvaného volného prodeje se slevou 13,5 procent. Program potrvá od 10 do 17 hodin a vstup, stejně jako prohlídky, poradenství a vyšetření, budou pro návštěvníky zdarma.


Den Chrudimské nemocnice je pořádán za podpory Pardubického kraje, Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky,  Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, společnosti Pfizer, společnosti Linde Gas, Prádelny Fišer, společnosti Polymed medical, společnosti Medicalc software, společnosti Fresenius Medical Care ČR a společnosti Sanofi Aventis.


     Více informací na www.nemcr.cz, nebo www.facebook.com/nemcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Anakonda na pouti

Co si však návštěvník pardubické letecké show má pod jménem Anakonda představit blíže, přiblíží Jan Rudzinskyj z organizačního štábu. „Anakonda je jméno námořní verze polského vrtulníku W-3A Sokol. Ten známe i z výzbroje českého vojenského letectva, kde má své nezastupitelné místo zejména v Letecké záchranné službě na dvou stanovištích zabezpečovaných vojáky.

Společnost celý článek
27.6.

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

Město ve spolupráci se Službami města Pardubic se děti snaží motivovat, jako odměnu za jimi vyseparované plastové lahve jsme pro ně připravili pomůcky pro sport a volný čas, které na ně budou v novém školním roce čekat ve školách,“

Společnost celý článek
1.2.

Topoly u arény musí ustoupit plynu

„Stromy jsou v těsné blízkosti plynovodu a při výkopových pracích bude zasaženo do jejich kořenového systému.

Společnost celý článek
22.6.

Nové směrovky navedou návštěvníky nejen do parků

Město začalo s obnovou zastaralého navigačního systému v roce 2014, kdy nechalo osadit značení směřující návštěvníky do cMěsto začalo s obnovou zastaralého navigačního systému v roce 2014, kdy nechalo osadit značení směřující návštěvníky do centra, ale třeba i k automatickým mlýnům, na závodiště či k aquacentru. entra, ale třeba i k automatickým mlýnům, na závodiště či k aquacentru.

Společnost celý článek
19.4.

Olympijský dvouplošník se představí na Aviatické pouti

V letové ukázce se předvedou dvě verze cvičných Bückerů. Červený stroj pochází z licenční španělské výroby a je poháněn plochým motorem Lycoming, který dává patřičný výkon k zalétání efektní akrobacie, o jejíž předvedení v podání Miroslava Červenky nebudou diváci Aviatické pouti ochuzeni.

Společnost celý článek
10.5.

Zájem lidí o levnou elektřinu a plyn překonal v Ústí očekávání

Nápad na společnou aukci vyšel z orlickoústecké radnice, které se díky nákupu elektřiny a plynu formou aukce v posledních třech letech podařilo ušetřit stovky tisíc korun, které může nyní zpět investovat do města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting