Dnes se koná Den chrudimské nemocnice

Nahlédnout pod pokličku lékařům z různých nemocničních oddělení budou moci návštěvníci Dne Chrudimské nemocnice, který se uskuteční v úterý 13. května v areálu oblastní nemocnice v Chrudimi. Veřejnosti se v průběhu celého dne budou na jednotlivých odděleních věnovat lékaři, kteří jim představí každodenní náplň své práce. Nemocnice bude zájemcům otevřená od 10 do 17 hodin. Den Chrudimské nemocnice se koná pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Jaromíra Duška.


     Každý zájemce, který si nechá vyšetřit svoji krevní skupinu, získá i takzvaný náramek přátelství v barvě, jež odpovídá jeho krevní skupině. „Rádi bychom především mezi mladými lidmi nenásilně šířili informace o důležitosti dárcovství krve a kostní dřeně. Pomoci by s tím mohly i náramky přátelství s označením krevní skupiny, které budou od našich laborantů návštěvníci dne otevřených dveří dostávat,“ prozrazuje přednostka Hematologického oddělení Věra Šebková.


     Program Dne Chrudimské nemocnice nabídne také měření BMI (body mass index), poradnu pro sportovní traumatologii, konzultaci se zaměřením na prevenci chronického onemocnění ledvin, nebo měření tlaku a glykémie. "Na specializovaných lůžkových odděleních a laboratořích navíc chystáme prohlídky s komentovaným odborným výkladem," doplňuje ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Ninger a dodává, že jedna prohlídka potrvá přibližně třicet minut.


     Na rozdíl od běžných dnů otevřených dveří v nemocnicích chystají v Chrudimi také doprovodný program v podobě dětského koutku či prezentace činnosti složek integrovaného záchranného systému. Během nich například hasiči předvedou ukázky laické resuscitace, kterou by měl umět každý z nás. "Nikdo neví, kdy bude takovouto znalost potřebovat, proto jsme se rozhodli využít i této příležitost k rozšíření možností laické záchrany při nenadálém setkání s ohrožením lidského života," vykládá Ninger.


     Během Dne chrudimské nemocnice bude lékárna v areálu nabízet veškeré zboží takzvaného volného prodeje se slevou 13,5 procent. Program potrvá od 10 do 17 hodin a vstup, stejně jako prohlídky, poradenství a vyšetření, budou pro návštěvníky zdarma.


Den Chrudimské nemocnice je pořádán za podpory Pardubického kraje, Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky,  Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, společnosti Pfizer, společnosti Linde Gas, Prádelny Fišer, společnosti Polymed medical, společnosti Medicalc software, společnosti Fresenius Medical Care ČR a společnosti Sanofi Aventis.


     Více informací na www.nemcr.cz, nebo www.facebook.com/nemcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.10.

Nejatraktivnější místo České republiky

Travel in the Czech republic vyhlásil v pořadí již druhý ročník čtenářské ankety o nejatraktivnější místo České republiky.

Společnost celý článek
18.12.

Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná

V celé republice se letos zaregistrovalo přes 30 tisíc žáků, z nichž v soutěžním kvízu bodovala jen něco víc než polovina.

Společnost celý článek
2.5.

TIC má výhrady k novele exekucí

Zatímco soudy jsou nezávislé instituce, exekutoři jimi nejsou a býti nemohou.

Společnost celý článek
23.12.

Východočeské divadlo bude na Štědrý den zpívat

Diváci uvidí netradiční orchestr složený ze zaměstnanců divadla, opět si však budou moci i sami na jevišti zahrát či zazpívat.

Společnost celý článek
7.3.

Ústí investuje peníze do modernizace ulice prezidenta Masaryka

První československý prezident se těšil v Ústí nad Orlicí obrovské úctě. Proto bychom rádi stihli rekonstrukci dokončit nejpozději příští rok, aby bylo na oslavy vše připravené.

Společnost celý článek
29.1.

„Zlatý erb 2008“ vyhlášen také v Pardubickém kraji

Zájemci se mohou přihlašovat na internetových stránkách www.zlatyerb.obce.cz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting