Dnes spadne letadlo

17.9.

Dnes spadne letadlo

Dnes spadne letadlo

Dnešní středu se na pardubickém letišti uskuteční velké taktické cvičení nesoucí název „POLYTRAUMA 2008“. Jeho námětem je havárie letadla s devadesáti pasažéry na palubě a cílem prověření traumatologických plánů a systému takzvaných třídících karet. Cvičit budou především vojenští letištní hasiči, Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje a personál Pardubické krajské nemocnice, ale také kynologové, hasiči, policisté a další. „Téma cvičení schválila Bezpečnostní rada Pardubického kraje na svém minulém jednání. Nehrajeme si na nějaké dobrodruhy toužící po adrenalinových zážitcích. Musíme si ale zcela střízlivě uvědomit, že letiště tu máme a že k podobné tragédii může dojít. Nechci „malovat čerta na zeď“, ale připraveni být musíme,“ řekl hejtman a zároveň předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Ivo Toman. Hejtman kromě své pozice předsedy bezpečností rady bude plnit rovněž funkci hostitele. Na cvičení se totiž přijede podívat i ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Po simulované havárii letadla dojde k jeho požáru. Vojenští letištní hasiči budou muset požár zlikvidovat a teprve poté – až velitel zásahu prohlásí prostor za bezpečný – zahájí svou práci záchranáři-zdravotníci. Budou muset prohlédnout zraněné, systémem třídících karet určit závažnost jejich poranění a stanovit tak prioritu ošetření. Zranění pak budou sanitkami, ale také vrtulníky transportováni do Pardubické krajské nemocnice. Tam budou cvičit schopnost nemocnice přijmout a ošetřit velký počet zraněných. Mezitím bude na letišti pokračovat zásah zdravotníků. Připojí se k nim i kynologové, kteří budou se svými psy vyhledávat v troskách letadla další osoby. „Chceme, aby cvičení bylo co nejreálnější. Cestujícími budou figurantky ze zdravotnické školy, budou mít přesné pokyny, jak se při svém zranění chovat. Také transport zraněných do nemocnice bude probíhat za běžného provozu. Pokud tím způsobíme nějaké komplikace řidičům a obyvatelům města, omlouváme se. Ale musím znovu zopakovat, že i na takto smutné a tragické události musíme být připraveni,“ dodal hejtman. Pardubický kraj taktická cvičení organizuje každý rok. V minulých letech už záchranné složky procvičovali například únik nebezpečné látky z pardubické chemičky a evakuaci skutečných obyvatel okolních domů, což do té doby v České republice nikdo jiný neuskutečnil. Jiným tématem bylo vykolejení vlaku s nebezpečným odpadem či napadení gymnázia, kde teroristé vzali do zajetí studenty školy. Kraj se zapojil také do rozsáhlého protipovodňového cvičení Vltava – Labe.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.1.

V novém roce ovládly pardubickou porodnici holčičky

Stejně jako prvním dítětem narozenýmv kraji je holčička, i v pardubické nemocnici byl první den roku v režii dívek.

Společnost celý článek
28.6.

Den spolupráce složek integrovaného záchranného systému ve Svitavách

Prohlédnout si můžete kamerový monitorovací systém Městské policie Svitavy i laserové zařízení na měření rychlosti vozidel Městské a státní policie Svitavy.

Společnost celý článek
19.11.

Obětem výbuchu v Hradci může pomoci i kraj

S odstraňováním následků ničivého výbuchu plynu v centru Hradce je připraven pomoci i Královéhradecký kraj.

Společnost celý článek
31.7.

Igor Brezovar se tentokrát vydal na cestu do Poličky

Igor si nejvíce zamiloval Afriku, do které by se rád ještě někdy podíval, stejně tak do vysněné Indie. Nikdy by však už nechtěl do Mauretánie. Během cest pracoval na pumpách. V Indii dokonce vyžil měsíc se 4 dolary. „S milióny celý svět neprocestuješ, s otevřeným srdcem ano,“ rozhovořil se Igor. V Americe si dokonce vydělal povídáním o svém cestování, podařilo se mu tak vydělat peníze na Latinskou Ameriku.

Společnost celý článek
23.9.

Bouda a Hůrka připomenou mobilizaci

Naprostou novinkou budou dva prohlídkové okruhy na Hůrce. Část průvodců bude návštěvníky provázet v dobových uniformách.

Společnost celý článek
18.6.

V Pardubicích platí zákaz pití na 3 místech

Zákaz platí pro lokality, kde nám podnapilí lidé působí největší problémy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting