Dny chleba 2014 a národní soutěž Chléb roku 2014

30.5.

Dny chleba 2014 a národní soutěž Chléb roku 2014

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR si Vás dovoluje pozvat na tradiční akci své profesní organizace DNY CHLEBA 2014, která se koná dne 5. června 2014 v Pardubicích, výstaviště IDEON.

Jedná se již o jubilejní, 20. ročník největší pekařské slavnosti v České republice, v rámci níž proběhne národní soutěž CHLÉB ROKU 2014. Zároveň se zde koná velká výstava dodavatelů pekárenského oboru a odborný seminář zaměřený na moderní trendy výroby chleba v 21. století. Záštitu nad letošní akcí, na níž je očekávána reprezentativní účast okolo 400 potravinářských odborníků a pozvaných hostů, převzal ministr zemědělství Marian Jurečka. Obřad svěcení chleba bude osobně celebrovat kardinál Dominik Duka.

Program akce:
10.00 – 16.00 Prohlídka výstavy a soutěžních chlebů
11.30  Slavnostní zahajovací ceremoniál, akt svěcení chleba
13.30 – 16.30 Odborný seminář, prohlídka výstavy a soutěžních chlebů
18.00  Vyhlášení výsledků soutěže Chléb roku 2014 na pardubickém zámku

Národní soutěž Chléb roku
Prestižní soutěž probíhá ve dvou kategoriích: „Konzumní chléb roku“, který se vyrábí na průmyslových linkách a „Řemeslný chléb roku“, kde při výrobě převažuje ruční podíl práce. Kvalitu chleba bude hodnotit dvanáct zkušených odborníků z pekařského oboru, kteří byli certifikováni nezávislou senzorickou laboratoří VŠCHT Praha. Jakost chleba se posuzuje podle propracovaného 100 bodového systému ukazatelů, kde se hodnotí: vzhled, tvar, objem, kůrka, barva, vůně, střídka a chuť chleba.

Strategickým partnerem soutěže je Tesco Stores ČR a.s., v jehož prodejnách budou vítězné a oceněné chleby nabízeny zákazníkům.

Odborníci z pekařského a cukrářského Svazu jsou připraveni médiím poskytnout zajímavé rozhovory na téma výroby dobrého chleba, kvality pekařských výrobků, či aktuálních trendů
ve výrobě a na trhu pekařských výrobků.

V případě Vaše zájmu, prosím, potvrďte účast agentuře Native PR, Hana Novotná, tel.: 775 691 987, e-mail: hana.novotna@nativepr.cz

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru.
V současné době sdružuje 100 členů - pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin 
a služeb pro tyto obory a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.8.

Policie na 22. ročníku Cihelny

KRÁLÍKY – Největší ukázka nejmodernější techniky, výstroje a výzbroje policistů v našem regionu.

Společnost celý článek
3.8.

Případů týrání zvířat je méně

Ač statisticky případů týrání zvířat rok od roku nepřibývá, občas veterinární inspektoři vyjíždějí k „případům“.

Společnost celý článek
26.11.

Krystaly dají novým stromům v Hradci Králové napít i za sucha

Hydroabsorbenty, které mají v půdě zadržet co nejvíce vody ze srážek nebo zálivky, začaly technické služby přidávat do zeminy při nynějších výsadbách.

Společnost celý článek
30.5.

Pardubické Městské slavnosti letos v novém kabátě a s poselstvím pro olympioniky

Poselství, které naši školáci vyrobí, předáme ve středu 15. června zhruba půl hodiny před polednem Martinu Doktorovi, který je coby sportovní ředitel ČOV šéfem celé olympijské výpravy,“ sdělil náměstek Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
12.7.

V Pardubicích přibudou nové kontejnery

Jen v roce 2012 vytřídil každý občan Pardubic 56 kilogramů papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, celé město pak více než 5000 tun.

Společnost celý článek
19.11.

Jabkancová výroba frčela na plné obrátky od ranních hodin

V areálu chalupy Spolku od sv. Kateřiny pod stejnojmennou rotundou bylo živo od božího rána. Někteří nedočkavci dokázali stát v zástupu ještě dřív, než „kuchyně" v chalupě vyprodukovala první várku oblíbené pochoutky, fronty u prodejních míst pak po celý den neochabovaly.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting