Dny chleba 2014 a národní soutěž Chléb roku 2014

30.5.

Dny chleba 2014 a národní soutěž Chléb roku 2014

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR si Vás dovoluje pozvat na tradiční akci své profesní organizace DNY CHLEBA 2014, která se koná dne 5. června 2014 v Pardubicích, výstaviště IDEON.

Jedná se již o jubilejní, 20. ročník největší pekařské slavnosti v České republice, v rámci níž proběhne národní soutěž CHLÉB ROKU 2014. Zároveň se zde koná velká výstava dodavatelů pekárenského oboru a odborný seminář zaměřený na moderní trendy výroby chleba v 21. století. Záštitu nad letošní akcí, na níž je očekávána reprezentativní účast okolo 400 potravinářských odborníků a pozvaných hostů, převzal ministr zemědělství Marian Jurečka. Obřad svěcení chleba bude osobně celebrovat kardinál Dominik Duka.

Program akce:
10.00 – 16.00 Prohlídka výstavy a soutěžních chlebů
11.30  Slavnostní zahajovací ceremoniál, akt svěcení chleba
13.30 – 16.30 Odborný seminář, prohlídka výstavy a soutěžních chlebů
18.00  Vyhlášení výsledků soutěže Chléb roku 2014 na pardubickém zámku

Národní soutěž Chléb roku
Prestižní soutěž probíhá ve dvou kategoriích: „Konzumní chléb roku“, který se vyrábí na průmyslových linkách a „Řemeslný chléb roku“, kde při výrobě převažuje ruční podíl práce. Kvalitu chleba bude hodnotit dvanáct zkušených odborníků z pekařského oboru, kteří byli certifikováni nezávislou senzorickou laboratoří VŠCHT Praha. Jakost chleba se posuzuje podle propracovaného 100 bodového systému ukazatelů, kde se hodnotí: vzhled, tvar, objem, kůrka, barva, vůně, střídka a chuť chleba.

Strategickým partnerem soutěže je Tesco Stores ČR a.s., v jehož prodejnách budou vítězné a oceněné chleby nabízeny zákazníkům.

Odborníci z pekařského a cukrářského Svazu jsou připraveni médiím poskytnout zajímavé rozhovory na téma výroby dobrého chleba, kvality pekařských výrobků, či aktuálních trendů
ve výrobě a na trhu pekařských výrobků.

V případě Vaše zájmu, prosím, potvrďte účast agentuře Native PR, Hana Novotná, tel.: 775 691 987, e-mail: hana.novotna@nativepr.cz

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v České republice je významné potravinářské profesní sdružení, které hájí zájmy a podporuje činnost firem podnikajících v pekařském a cukrářském oboru.
V současné době sdružuje 100 členů - pekáren a cukráren, dodavatelů strojního zařízení, surovin 
a služeb pro tyto obory a potravinářských škol. Více informací na www.svazpekaru.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.2.

Moravskotřebovská Hereret zaujala v Praze

Tato živá Hereret měla navnadit potenciální turisty k návštěvě moravskotřebovského muzea.

Společnost celý článek
22.5.

Muzeum v Poličce připravuje výstavu historických panenek

V sobotu 25. května 2018 bude zahájena výstava, na které bude k vidění přes 550 panenek z let 1890 až do roku 1980. Těšit se můžete i na hravé koutky pro malé slečny, podtrhující atmosféru celé instalace.

Společnost celý článek
21.11.

Burzy filantropie jsou stále úspěšnější

Pardubický kraj tento rok přidal na projekty neziskovek prostřednictvím burz 280 tisíc korun, další skoro jeden milion korun poskytli podnikatelé. „Burzy filantropie jsou jedinečným nástrojem k podpoře projektů neziskových organizací v kraji.

Společnost celý článek
19.4.

Radnice podpořila zlepšení komfortu pro pacienty Pardubické nemocnice

Právě spolupráce v letošním roce byla jedním z bodů pondělního setkání náměstka primátora Rychteckého s vedením Nemocnice Pardubického kraje i Pardubické nemocnice. „Prodiskutovali jsme potřeby Pardubické nemocnice v oblasti přístrojového vybavení v letošním roce, na které by město mohlo finančně přispět,“ uvedl náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
22.9.

Taneční show v režii T-BASS proběhne exkluzivně na střeše OC Futurum

„Po delší době opět v rámci programu využijeme naše prostory na střeše. Věříme, že se příchozí bez ohledu na věk zapojí do tanečního programu a pomůžou nám rozpohybovat celé centrum. A proto budeme potřebovat dostatek prostoru. Program bude koncipován pro celou rodinu a zároveň jako náborová akce pro zájemce, kteří by chtěli rozšířit řady taneční skupiny T-BASS,“ vysvětluje Karolína Pořízková, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové.

Společnost celý článek
29.5.

Do Recyklovaných pohádek je přihlášeno 395 obrázků, hlasujte a vyberte nejhezčí obrázky!

Projekt podporuje i spisovatel Michal Viewegh. Příběhy od některých osobností je možné si již nyní přečíst na stránkách www.recyklovanepohadky.cz. Vedle motivace v podobě toho, že vítězné dětské výtvarné práce budou využity v chystané publikaci Recyklované pohádky, budou autoři nejlepších kreseb odměněni věcnými cenami.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting