Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města

9.9.

Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města

Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města
V neděli 14. září 2014 mohou obyvatelé a návštěvníci Pardubic opět po roce navštívit místa, kam se běžně nedostanou, a díky volnému vstupu obdivovat architekturu a kulturní bohatství v historických objektech města. Pro zájemce se otevře a prohlídky nabídne i Univerzita Pardubice a její nejstarší, zrekonstruovaná historická budova na náměstí Čs. legií v centru Pardubic.


Historickou budovou univerzity návštěvníky provede a odborný výklad jim podá Ing. arch. Ondřej Teplý z ateliéru, který se podílel na rekonstrukci objektu, kterou provedla Univerzita Pardubice v letech 2011 - 2012. Prohlídky začínají ve 14:30 a v 15:30 hodin.


Památkově chráněná budova Univerzity Pardubice, pocházející z roku 1899, původně státní průmyslová škola, sloužící od 50. let minulého století pardubické vysoké škole, prošla v letech 2011 -2012 rozsáhlou rekonstrukcí a přestavbou, při které byl kladen maximální důraz na zachování historických prvků vně i uvnitř objektu. Budova slouží již druhým rokem studentům univerzity jako moderní výukové centrum a zázemí pro vědecké týmy pěti fakult univerzity sídlících v Pardubicích. Rekonstrukce budovy byla provedena jako součást realizace projektu Univerzity Pardubice s názvem „Univerzitní IT pro vzdělávání a výzkum – UNIT“.


Dny evropského dědictví (European Heritage Days – EHD) jsou v celoevropském rozměru významnou kulturní událostí, která probíhá pod záštitou Rady Evropy vždy v měsíci září a těší se velkému zájmu jak milovníků historie a památek, tak běžných turistů i občanů.


Během Dnů evropského dědictví bude 14. září v Pardubicích zpřístupněno 16 významných historických objektů s nabídkou speciálně připravených doprovodných programů. Po loňské úspěšné premiéře mezi nimi opět bude komentovaná prohlídka historické budovy Univerzity Pardubice na nám. Čs. legií.
Více informací o programu EHD na www.ehd.cz , www.ipardubice.cz, www.pardubice.eu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.2.

Na cestě z východních Čech do Prahy se méně umírá

Na cestě autem mezi Prahou a východními Čechami umírá méně lidí, což dokazují zveřejněné policejní statistiky.

Společnost celý článek
12.5.

Město poradí jak získat dotace na regeneraci domů

Více informací získají na setkání se zástupci města, které se koná již dnes 12. května od 17:00 hodin v kulturním domě na Dukle.

Společnost celý článek
24.2.

Pardubice na Evropském summitu regionů

Pardubice při prezentacích sázejí zejména na atraktivity, které jsou pro město typické.

Společnost celý článek
22.8.

Jméno Oskara Schindlera v Evropě rezonuje. Židovská asociace chce pomoci s větší prezentací Setkání hejtmana Martina Netolického a náměstka Romana Línka s Alexem Benjaminem.

Německý obchodník Oskar Schindler a jeho příběh se stal námětem slavného hollywoodského filmu režiséra Stevena Spielberga Schindlerův seznam.

Společnost celý článek
16.10.

Světový den chleba 16. 10. v ČR: Pekařských rukou ubývá

Spotřeba chleba je u nás stále stejná – 40 kilogramů na obyvatele ročně.

Společnost celý článek
24.7.

Kraj ocenil nálezce bronzového pokladu

Poklad tvoří dvě sekery, osm hřiven a jehlice ze starší doby bronzové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting