Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města

9.9.

Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města

Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města
V neděli 14. září 2014 mohou obyvatelé a návštěvníci Pardubic opět po roce navštívit místa, kam se běžně nedostanou, a díky volnému vstupu obdivovat architekturu a kulturní bohatství v historických objektech města. Pro zájemce se otevře a prohlídky nabídne i Univerzita Pardubice a její nejstarší, zrekonstruovaná historická budova na náměstí Čs. legií v centru Pardubic.


Historickou budovou univerzity návštěvníky provede a odborný výklad jim podá Ing. arch. Ondřej Teplý z ateliéru, který se podílel na rekonstrukci objektu, kterou provedla Univerzita Pardubice v letech 2011 - 2012. Prohlídky začínají ve 14:30 a v 15:30 hodin.


Památkově chráněná budova Univerzity Pardubice, pocházející z roku 1899, původně státní průmyslová škola, sloužící od 50. let minulého století pardubické vysoké škole, prošla v letech 2011 -2012 rozsáhlou rekonstrukcí a přestavbou, při které byl kladen maximální důraz na zachování historických prvků vně i uvnitř objektu. Budova slouží již druhým rokem studentům univerzity jako moderní výukové centrum a zázemí pro vědecké týmy pěti fakult univerzity sídlících v Pardubicích. Rekonstrukce budovy byla provedena jako součást realizace projektu Univerzity Pardubice s názvem „Univerzitní IT pro vzdělávání a výzkum – UNIT“.


Dny evropského dědictví (European Heritage Days – EHD) jsou v celoevropském rozměru významnou kulturní událostí, která probíhá pod záštitou Rady Evropy vždy v měsíci září a těší se velkému zájmu jak milovníků historie a památek, tak běžných turistů i občanů.


Během Dnů evropského dědictví bude 14. září v Pardubicích zpřístupněno 16 významných historických objektů s nabídkou speciálně připravených doprovodných programů. Po loňské úspěšné premiéře mezi nimi opět bude komentovaná prohlídka historické budovy Univerzity Pardubice na nám. Čs. legií.
Více informací o programu EHD na www.ehd.cz , www.ipardubice.cz, www.pardubice.eu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.9.

Basketbalisté BK JIP, breakdance i rap – to Vás čeká na dni otevřených dveří

Posláním Domu na půli cesty je podporovat mladé lidi, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci, v tom, aby se aktivně podíleli na změnách ve svém životě. Služba rozvíjí jejich dovednosti potřebné pro uplatnění v běžném životě a vede k ekonomické nezávislosti klientů. Cílovou skupinou jsou mladí lidé ve věku 18 až 26 let, kteří například odcházejí ze zařízení ústavní výchovy nebo náhradní rodinné péče.

Společnost celý článek
29.12.

Onko - a traumacentrum nemocnice jsou znovu ve hře

V případě onkologického centra jsou informace pozitivnější – nemocnice vypracuje podrobný rozbor činnosti a výkonů centra.

Společnost celý článek
28.3.

Pět klinických pracovišť v pardubické nemocnici

Pardubická krajská nemocnice se tak stala kvalitní vysokoškolskou základnou, plnící obdobné úkoly jako nemocnice fakultní.

Společnost celý článek
15.3.

V pondělí začalo v Pardubicích blokové čištění města

Letošní novinkou bude používání zařízení na čištění kanalizačních vpustí.

Společnost celý článek
12.10.

Dvě pětiny obyvatel kraje vyhazují elektroodpad do popelnice

Výrazně se prodlužuje například délka užívání jednotlivých spotřebičů.

Společnost celý článek
10.1.

Nový ročník soutěže Zdravá nemocná příroda

Základní cena jednoho obrázku je stanovena na částku 150,- Kč. Na webových stránkách bude také zveřejněno číslo účtu, kam bude možné příspěvky zasílat. V loňském roce se soutěže zúčastnilo téměř 1500 dětí a tak je zcela určitě z čeho vybírat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting