Do Litomyšle se sjeli stovky restaurátorů

21.4.

Do Litomyšle se sjeli stovky restaurátorů

Do Litomyšle se sjeli stovky restaurátorů

Aktuální trendy v oblasti konsolidace vápnitých materiálů, takový je název mezinárodního workshopu, který proběhne ve dnech 21. a 22. dubna v Litomyšli. Setkání, jehož se zúčastní stovky odborníků na restaurování, se bude konat ve zdejším Výstavním sále Evropského školícího centra. Akci pořádá Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci s Ústavem teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd ČR a společností IBZ-Freiberg (Chemical and Geochemical Consultancy Dr. Ziegenbalg). Odborníci ze států Evropské unie, Egypta a Řecka se zde budou zabývat problematikou zpevňování vápnitých materiálů a prezentovat dílčí výsledky společného projektu, který nese název "STONECORE“ a je financovaný Evropskou komisí. Fakulta restaurování Univerzity Pardubice je do projektu zapojena spolu dalšími jedenácti partnery ze sedmi evropských zemí. Cílem společné práce mezinárodního týmu odborníků, která započala v loňském roce, je vývoj a využití nano-materiálů pro konzervování přírodního a umělého kamene a omítkovin. V rámci projektu mají být vyvinuty materiály kompatibilní s historickými materiály používanými v architektuře, povrchových úpravách architektury a sochařství. Luboš Machačko z Katedry chemické technologie o zapojení litomyšlské Fakulty restaurování do mezinárodního projektu STONECORE říká: "Na Fakultě restaurování v Litomyšli probíhá v rámci projektu laboratorní a aplikovaný výzkum nano-materiálů na určitých druzích vápenných materiálů (kámen, omítka). "Vybrané druhy nano-materiálů jsou posléze aplikovány na konkrétní památkové objekty - například na historické vápenné omítky východní fasády Červené věže v Litomyšli, na historické vápenné omítky části fasády hradu Pernštejn nebo vybrané architektonické prvky fasády chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře,“ dodává Luboš Machačko. Tříletý mezinárodní projekt STONECORE skončí v roce 2011.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.6.

Renomovaní odborníci se setkají na semináři se studenty.

Každý účastník semináře obdrží též sborník příspěvků, přednášek a vývěskových sdělení.

Společnost celý článek
16.10.

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Vybraní studenti mají příležitost neformálně diskutovat o těchto názorech se zpravodajem.

Společnost celý článek
22.7.

Tesco ve Vysokém Mýtě nabídne 100 pracovních míst

V novém hypermarketu naleznou uplatnění zaměstnanci, kteří budou vykonávat práci pokladních, prodavačů a doplňovačů.

Společnost celý článek
29.7.

Pomozte svým pohybem handicapovaným. Birell jízda vrací do sedla a míří i do Pardubic.

Čím více lidí přispěje svým pohybem, tím vyšší částka půjde na nákup handbiků a speciálních kol.

Společnost celý článek
27.3.

Svoz odpadu a provozní doba sběrných dvorů o Velikonocích 2018

Na Velikonoční pondělí 2. 4. 2018 bude svoz komunálního i tříděného odpadu a přistavování velkoobjemových kontejnerů probíhat jako v běžný pracovní den, pouze všechny sběrné dvory zůstanou v tento den zavřené!

Společnost celý článek
11.3.

Tradiční čištění města bude budou doprovázet novinky

Od roku 2015 mají řidiči možnost využít službu, která je upozorní na čištění v konkrétní ulici, a to s tak dostatečným předstihem, který si sami zvolí. Zamezí tak zbytečným nepříjemnostem související se zaplacením pokuty za přestupek. Registrovat se je možné na serveru cisteniulic.cz. Zjednodušeně služba funguje tak, že po registraci je zájemce o připravovaném blokovém čištění informován sms nebo emailem. Zbývá dodat, že sms služba je zpoplatněná, zasílání emailové informace je zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting