Do Noci s Andersenem se zapojilo více než 1 620 čtecích míst

4.4.

Do Noci s Andersenem se zapojilo více než 1 620 čtecích míst

Na poslední březnový den připadla mezinárodní akce na podporu dětského čtenářství Noc s Andersenem. Projekt každoročně pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR. Letos proběhl již 17. ročník, který se tentokrát nesl ve znamení oslav výročí Čtyřlístku. 
Krajská knihovna v Pardubicích se přiřadila k více než 1 620 řádně registrovaným čtecím místům po celém světě, v nichž z pátku na sobotu probíhala pohádková Noc s Andersenem. V krajské knihovně si dobrodružný program užilo 20 malých nocležníků ve společnosti čtyř knihovnic, jednoho knihovníka a všech hrdinů ze Čtyřlístku – Pindi, Bobíka, Myšpulína a Fifinky. „Rozdělili jsme se do menších skupinek po čtyřech, jak se na správné Čtyřlístky sluší. Vytvořili jsme si masky a na další hodinu se převtělili do samotných postav řešících záhadu zmizelých exponátů výstavy. Všechny předměty ukradl profesor Zádrhel a bylo nutné je znovu vypátrat a nejlépe i dopadnout samotného zloducha. Vše se zdárně podařilo vyřešit, když jsme složili bránu času a uvedli všechny zmatky do pořádku,“ líčí průběh akce knihovnice Kristýna Obrdlíková. Odměnou za dobře odvedenou práci dětem byla slavnostní hostina, na které se podával dort právě s motivem Čtyřlístku. Cesta malých dobrodruhů poté směřovala ještě do Galerie města Pardubic, kde na ně čekala výtvarná dílna. Pro malé čtenáře byl přichystán skutečně bohatý program, o čemž svědčí i skutečnost, že se v knihovně zhasínalo a šlo spát až po půlnoci.
„Dík patří všem, kteří s námi na této akci spolupracovali, a to basketbalistům z Basketbalového klubu JIP Pardubice, kteří se zúčastnili pátrací hry Čtyřlístku, lektorkám z galerie GAMPA, které ochotně nabídly své prostory a tvořily s námi čtyřlístkové leporelo, maminkám, které napekly a připravily dobroty pro všechny nocležníky, paní ředitelce naší knihovny, která vše podpořila. Bez spolupráce všech by zážitek nebyl úplný. Úžasné bylo i vědomí, že nocují také další děti téměř z celého světa,“ uzavírá ohlédnutí za kouzelnou Nocí s Andersenem vedoucí dětského oddělení Jitka Kyclová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Cyklo Glacensis 2007

Město Choceň se letos připojí k tradiční akci Cyklo Glacensis a stane se jedním ze startovacích míst.

Společnost celý článek
7.11.

Gottvald, Ninger a Rudzan povedou Nemocnice Pardubického kraje

Do konce letošního roku zůstávají ve funkci všichni současní ředitelé pěti nemocnic akutní péče, na vedoucí místa pro nemocnice v Pardubicích a v Chrudimi bude vypsáno výběrové řízení.

Společnost celý článek
4.1.

Pardubičtí Cikáni vystoupali do diváckého nebe

Divácky nejúspěšnější inscenací Východočeského divadla se stala hudební balada Cikáni jdou do nebe.

Společnost celý článek
7.4.

Pokračování rekonstrukce bývalé reálky

Kulisu poklepání základního kamene dotvářela i přítomnost nejznámějšího absolventa školy, prvního českého aviatika Jana Kašpara.

Společnost celý článek
14.10.

CASTING ČESKÉ MISS míří opět DO PALÁCE PARDUBICE!

„V rámci castingu vybere odborná porota v Paláci Pardubice přibližně 50 dívek, které postoupí do semifinále. Věřím, že to bude zajímavá a napínavá podívaná a to i proto, že castingem bude provázet oblíbený moderátor a pardubický patriot Pavel Cejnar,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
13.5.

Výtěžek z renovace tonerů pomůže postiženým

Stacionář Slunečnice Pardubice je jediným zařízením, které bylo vybráno do projektu SBÍREJ-TONER.CZ.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting