Do Noci s Andersenem se zapojilo více než 1 620 čtecích míst

4.4.

Do Noci s Andersenem se zapojilo více než 1 620 čtecích míst

Na poslední březnový den připadla mezinárodní akce na podporu dětského čtenářství Noc s Andersenem. Projekt každoročně pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR. Letos proběhl již 17. ročník, který se tentokrát nesl ve znamení oslav výročí Čtyřlístku. 
Krajská knihovna v Pardubicích se přiřadila k více než 1 620 řádně registrovaným čtecím místům po celém světě, v nichž z pátku na sobotu probíhala pohádková Noc s Andersenem. V krajské knihovně si dobrodružný program užilo 20 malých nocležníků ve společnosti čtyř knihovnic, jednoho knihovníka a všech hrdinů ze Čtyřlístku – Pindi, Bobíka, Myšpulína a Fifinky. „Rozdělili jsme se do menších skupinek po čtyřech, jak se na správné Čtyřlístky sluší. Vytvořili jsme si masky a na další hodinu se převtělili do samotných postav řešících záhadu zmizelých exponátů výstavy. Všechny předměty ukradl profesor Zádrhel a bylo nutné je znovu vypátrat a nejlépe i dopadnout samotného zloducha. Vše se zdárně podařilo vyřešit, když jsme složili bránu času a uvedli všechny zmatky do pořádku,“ líčí průběh akce knihovnice Kristýna Obrdlíková. Odměnou za dobře odvedenou práci dětem byla slavnostní hostina, na které se podával dort právě s motivem Čtyřlístku. Cesta malých dobrodruhů poté směřovala ještě do Galerie města Pardubic, kde na ně čekala výtvarná dílna. Pro malé čtenáře byl přichystán skutečně bohatý program, o čemž svědčí i skutečnost, že se v knihovně zhasínalo a šlo spát až po půlnoci.
„Dík patří všem, kteří s námi na této akci spolupracovali, a to basketbalistům z Basketbalového klubu JIP Pardubice, kteří se zúčastnili pátrací hry Čtyřlístku, lektorkám z galerie GAMPA, které ochotně nabídly své prostory a tvořily s námi čtyřlístkové leporelo, maminkám, které napekly a připravily dobroty pro všechny nocležníky, paní ředitelce naší knihovny, která vše podpořila. Bez spolupráce všech by zážitek nebyl úplný. Úžasné bylo i vědomí, že nocují také další děti téměř z celého světa,“ uzavírá ohlédnutí za kouzelnou Nocí s Andersenem vedoucí dětského oddělení Jitka Kyclová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.11.

Významný úspěch Chrudimi v Chicagu

Chrudim tak v USA zaznamenala mimořádný úspěch v prestižní mezinárodní soutěží.

Společnost celý článek
29.9.

Nemocnice se modernizují

Modernizace přijde na 14,5 milionu korun, které bude nemocnice hradit ze svých zdrojů.

Společnost celý článek
2.12.

„Kdo maže, ten vede“

Tyto výsledky přinesl průzkum „Jaký symbol vyjadřuje Váš jídelníček?“,

Společnost celý článek
4.5.

Putující kontejner odvezl více než 8 tisíc kg elektroodpadu

V celé republice pak Putující kontejner navštívil 552 českých měst a obcí.

Společnost celý článek
13.11.

CHUŤ ZRNKOVÉ KÁVY, NOSTALGII STARÝCH ČASŮ A KOUZELNOU ATMOSFÉRU BLÍŽÍCÍCH SE VÁNOC NABÍDNE MUZEUM V POLIČCE

Věděli jste, že asi 100 šálků kávy je smrtelná dávka kofeinu? Většina případů předávkování kávy nepochází z běžného pití kávy, ale z více ERM, kreativní způsoby konzumace kávy, jako je například kávový klystýr. Takové množství kofeinu ve vašem těle může vést k infarktu nebo záchvatům, nebo že první webová kamera byla vynalezena, aby sledovala, kolik kávy zbylo v konvici na univerzitě v Cambridge. Zní to bizarně, ale od roku 1991 do roku 2001, se vyvíjela první webová kamera a do dnes se mohou studenti univerzity Cambridge pyšnit za její první vynálezce.

Společnost celý článek
11.2.

Pošlete své lásce originální valentýnku zdarma z afi paláce

Valentýnská pošta bude k dispozici v pondělí, v úterý a ve středu vždy od 13 do 18 hodin a ve čtvrtek od 9 do 21 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting