Do partnerského projektu se zapojili švédští studenti

28.3.

Do partnerského projektu se zapojili švédští studenti

Do partnerského projektu se zapojili švédští studenti

Novou dimenzi dostává projekt spolupráce partnerských měst Pardubic. Po letech vzájemných výměn úředníků z Pardubic a partnerských měst v Belgii, Skotsku a dalších zemích se do mezinárodní spolupráce zapojili i studenti. „Zhruba před dvěma lety vznikl vzdělávací program pro úředníky partnerských měst. Nyní začala již pátá výměna a Skellefteå přišla s návrhem rozšířit výměny o mladé lidi, o studenty,“ řekl vedoucí úseku vnějších vztahů na pardubické radnici David Koppitz. V sedmičlenné skupině, která v tomto týdnu pobývala v Pardubicích, byli tedy i dvě studentky. Měly možnost poznat na vlastní kůži, jak se studuje české mládeži. „Vaše škola vypadá velice podobně. Největší rozdíl je asi ve vaší přísnosti vyučování a přesném dodržování rozvrhu,“ řekla Matilda Lerner. Jak moc se liší česká škola od švédské budou moci posoudit i dvě studentky pardubického gymnázia. V době, kdy se švédské dívky zapojily do výuky na pardubickém gymnáziu a zároveň „testovaly“ jazykovou vybavenost českých středoškoláků, úředníci ze Skellefteå měli možnost porovnat chod obou úřadů. „Pro mě bylo nejzajímavější porovnání vašeho strategického plánu s naším plánováním ve formě Balance Scorecard,“ řekla hlavní ekonomka radnice ve Skellefteå Anna Karin Forsberg. Švédové měli během pětidenního pobytu možnost poznat také město i okolí. Mohli také porovnat pardubické letiště se svým, rovněž regionálním, navštívili Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem. Skelleftea je od roku 1968 partnerským městem Pardubic. U zrodu partnerství stáli před lety fotbalisté a hokejisté. Po roce 1989 se vztahy mezi oběma městy oživily a rozšířily i do dalších oblastí, kultury, školství a podobně. Skelleftea je po italském Rosignanu druhým nejstarším partnerským městem Pardubic, vzájemné vztahy obou měst patří k nejaktivnějším partnerským svazkům Pardubic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.11.

Burzy filantropie jsou stále úspěšnější

Pardubický kraj tento rok přidal na projekty neziskovek prostřednictvím burz 280 tisíc korun, další skoro jeden milion korun poskytli podnikatelé. „Burzy filantropie jsou jedinečným nástrojem k podpoře projektů neziskových organizací v kraji.

Společnost celý článek
5.3.

Opočno a Broumov budou bez chirurgie

V Broumově by se mohlo díky navrhovaným změnám začít v příštím roce s rozsáhlejší rekonstrukcí oddělení interny.

Společnost celý článek
21.3.

Soutěž Úřad roku „Půl na půl,, zahájena

Soutěže se může zúčastnit jakýkoli úřad veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni.

Společnost celý článek
14.5.

Trojice studentek zaujala módními kolekcemi

Trojice studentek – módních návrhářek zaujala v konkurenci dalších 18 škol a 520 soutěžních modelů.

Společnost celý článek
13.4.

Svitavští strážníci začnou bdít nad „alternativci“

Od poloviny dubna bude i ve Svitavách do výkonu trestu obecně prospěšných prací zapojena městská policie.

Společnost celý článek
30.4.

Cvičné legendy amerického letectva na Aviatické pouti

Pardubické letiště je již čtvrt století spojeno s výcvikem vojenských pilotů a dalo by se říci, že cvičná vojenská letadla k pardubickému letišti neodmyslitelně patří. Přesvědčit se o tom budou moci i návštěvníci letošního již devětadvacátého ročníku Aviatické pouti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting