Do Recyklovaných pohádek je přihlášeno 395 obrázků, hlasujte a vyberte nejhezčí obrázky!

29.5.

Do Recyklovaných pohádek je přihlášeno 395 obrázků, hlasujte a vyberte nejhezčí obrázky!


Deset nejúspěšnějších výtvarných prací se stane ilustracemi v připravované knížce Recyklované pohádky. Své hlasy posílejte do 15. června 2013.

28. května 2013 – Do výtvarné soutěže nazvané Recyklované pohádky je přihlášeno celkem 395 výtvarných prací od dětí a pedagogů ze základních a středních škol. V těchto dnech až do 15. června probíhá na stránkách www.recyklovanepohadky.cz hlasování. Deset nejlépe hodnocených obrázků bude mít to privilegium stát se ilustracemi ve stejnojmenné knížce Recyklované pohádky, do které příběhy sepisují známé osobnosti. Mezi nimi například Sára Saudková, Bára Nesvadbová či herec Lukáš Hejlík. Projekt probíhá v rámci školního vzdělávacího programu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět, který hravou formou vede děti k třídění odpadu a ke zpětnému odběru použitých drobných elektrozařízení a baterií.


„Do výtvarné soutěže nazvané Recyklované pohádky své práce zaslalo 375 žáků a studentů a 20 pedagogů,“ říká Ilona Johnová Koukalová, ředitelka Recyklohraní, o.p.s. „Líbí se nám, jak žáci, studenti a tentokrát i učitelé dokáží neverbálně vyjádřit svou potřebu žít v čistém světě, jak třídění i recyklace se pomalu, ale jistě stávají součástí jejich běžného života, a naopak, jak chování, které neodpovídá zodpovědnému přístupu k okolí, je pro ně nežádoucí.“ 
Spolupráce dětí, škol a známých osobností bude završena vydáním publikace Recyklované pohádky. Do této knihy přispějí svými příběhy spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová, fotografka Sára Saudková, hudebník a výtvarník Milan Cais, herec Lukáš Hejlík nebo stand-up komik Karel Hynek. Projekt podporuje i spisovatel Michal Viewegh. Příběhy od některých osobností je možné si již nyní přečíst na stránkách www.recyklovanepohadky.cz. Vedle motivace v podobě toho, že vítězné dětské výtvarné práce budou využity v chystané publikaci Recyklované pohádky, budou autoři nejlepších kreseb odměněni věcnými cenami.


„Obrázky jsou vloženy, a tak je ukončena první etapa projektu Recyklované pohádky. Tím ale nic nekončí a od 21. května až do 15. června probíhá hlasování, kdy nejen děti, ale i rodiče a široká veřejnost mohou hlasovat a určit vítěze,“ upřesňuje Ilona Johnová Koukalová a dodává: „Hlasování probíhá na stránkách www.recyklovanepohadky.cz, ale také prostřednictvím sociální sítě Facebook. Výsledky dětské výtvarné soutěže budou oznámeny do 20. června.“
Do školního vzdělávacího programu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět, se již zapojilo 3 086 škol. Právě školy byly nejaktivnějšími účastníky projektu Recyklované pohádky a do výtvarné soutěže vkládaly soutěžní obrázky svých děti i učitelů školy z celé České republiky. Nejvíce obrázků vložila škola z Pardubic. Nejmladšímu účastníkovi, který se se svým obrázkem nominoval, je 5 a nejstaršímu 41 let. Více informací najdete na www.recyklovanepohadky.cz nebo www.recyklohrani.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

Kladruby naruby vidělo na dva tisíce lidí

Znovu se ukázalo, jaký má hřebčín a jeho okolí turistický potenciál. Návštěvnost se zvyšuje už od dokončení rekonstrukce a takové akce, kde jsou nádherné ukázky s koňmi i zábava pro děti a celé rodiny, dokážou nalákat i několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
26.9.

AFI Palác připravil na podzim zábavu pro všechny věkové kategorie

Během odpoledne bude probíhat jedinečný zábavný program pro celou rodinu, připravena budou speciální farmářská stanoviště nebo bezedný Farmářský stánek.

Společnost celý článek
14.4.

Do moderní nemocnice patří také informační recepce

Čtvrteční otevření infokiosku pokračovalo setkáním s primáři.

Společnost celý článek
26.9.

Nejtransparentnější volební kampaň vede koalice

„Na našich stránkách najdete přehledně uvedené financování volební kampaně i plánované výdaje. V reálném čase je pak možné sledovat veškeré výdaje na transparentním účtu. Na webu máme zveřejněný i odkaz, pod kterým najdete veškeré došlé faktury,“ popisuje některá transparentní opatření volební manažer Matěj Brýdl. Důvody vedení volební kampaně transparentní formou vysvětluje lídr koalice Jakub Kutílek: „Příjmy i výdaje kampaně si samozřejmě evidujeme pro potřeby organizace kampaně. Nevidíme důvod, proč bychom tyto informace neměli sdílet s veřejností. Považuji to za normální.“

Společnost celý článek
30.6.

Svitavská Fabrika soutěží o titul „Stavba roku“

Město si je výjimečnosti stavby vědomo, přihlásilo Fabriku do celostátní soutěže Stavba roku.

Společnost celý článek
23.10.

Nová lávka přemostí o víkendu Palackého ulici

V souvislosti s ukládáním nové konstrukce lávky bude Palackého ulice uzavřena.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting