Do Svitav míří mistrovství světa v požárním sportu

13.2.

Do Svitav míří mistrovství světa v požárním sportu

Poprvé zamíří do České republiky mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sportu. Konat se bude od 13. do 20. července ve Svitavách pod záštitou prezidenta Miloše Zemana, hejtmana Martina Netolického a starosty Svitav Davida Šimka. Sejde se na něm na 350 sportovců a členů realizačních týmů z 12 až 15 zemí světa. Jedná se o kategorie od 13 do 18 let a od 18 do 23 let. Poprvé v historii budou závodit i dívky. Rozpočet mistrovství je 6 milionů korun a kraj na něj přispěje milionem korun.


„Přidělení mistrovství do Svitav je vyjádřením uznání našim organizátorům a Krajskému sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Je to velká čest i pro Pardubický kraj, který na tuto mimořádnou akci přispěje částkou jednoho milionu korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Už v loňském roce přispěl Pardubický kraj sdružení na novou požární stříkačku Rosenbauer Fox III, která je potřeba k tréninku na soutěž a letos by k ní měla přibýt ještě jedna, která umožní soutěžit na dvou drahách současně. „Určitě budeme fandit i nejlepším hasičům z našeho kraje, mezi které patří například Martin Lidmila z SDH Zbožnov, Stanislav Paulíček z SDH Široký Důl a další. Nejdůležitější ale bude, aby se všem účastníkům v našem kraji líbilo a odvezli si odtud pěkné zážitky,“ dodal hejtman.


„Přípravy na mistrovství jsou jednoznačně nejdůležitějším úkolem letošního roku,“ řekl starosta Krajského družení hasičů Čech, Moravy a Slezska (KSH ČMS) Josef Bidmon. Závodit se bude po celý týden a na programu jsou 4 disciplíny – výstup na věž, štafety na 400 metrů s překážkami, běh na 100 metrů s překážkami a požární útok. „Česká republika obhajuje z minulého mistrovství v Rusku zlato v týmové kategorii dorostenců a bronz v juniorech. Máme i mistry světa v požárním útoku a v běhu na 100 metrů s překážkami. Rozhodně patříme ke světové špičce,“ zdůrazňuje Josef Bidmon.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.10.

Dušičky otevřou hradecké hřbitovy až do večera

Největší nápor na hřbitovech se očekává o víkendu před svátkem, tedy 27. a 28. října. Technické služby, které se o městské hřbitovy starají, však prodloužily jejich otvírací dobu už od pondělí 22. října.

Společnost celý článek
20.10.

Vstupte za hranice známého!

A na co se můžete těšit v Pardubicích? Ve čtvrtek 3. listopadu se na Magistrátu města Pardubice bude konat přednáška Martina Hilského o Williamu Shakespearovi, anglickém dramatikovi, od jehož smrti uplynulo již 400 let. Návštěvníci festivalu by si neměli nechat ujít ani přednášky ve Východočeském Muzeu v Pardubicích ve dnech 7. a 8. listopadu, kde se dozvědí více informací o problematice GMO nebo to, že archeologie není pouze o pyramidách, ale zkoumá i nedávnou historii.

Společnost celý článek
10.9.

Křižovatka ve Starém Hradišti je průkopníkem

Kromě křižovatky samotné tu bylo přeloženo i nízké napětí, plynovod, telefonní kabely či veřejné osvětlení.

Společnost celý článek
12.5.

Oprava pardubického plavečáku se odkládá

Areál, jehož stavba začala v roce 1959 a trvala více než 30 let, se bez opravy neobejde.

Společnost celý článek
22.5.

Malý závod míru 2013 pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického

Jde o rozsáhlou cyklistickou akci se čtyřmi etapami pro mládež, která je největší a nejstarší juniorskou soutěží v Evropě.

Společnost celý článek
11.4.

Dvěma mužům cizí státní příslušnosti hrozí až 10 let pobytu ve vězení.

Tito muži měli v březnu kolem jedné hodiny ranní poblíž herny v Pardubicích přepadnout 50letého muže a odcizit mu mobilní telefon a peněženku s doklady i finanční hotovostí. Při přepadení měli použít násilí a způsobit okradenému muži drobné povrchové zranění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting