Do Třince “Sprinter“, do Pardubic “504“

5.6.

Do Třince “Sprinter“, do Pardubic “504“

Do Třince “Sprinter“, do Pardubic “504“

Z pražského hlavního nádraží do Třince vyjede v pátek 12. června poprvé nová souprava SC Pendolino Sprinter. Přímý páteční posilový vlak spojí bez zastavení Prahu s Ostravou a dále bude pokračovat do Bohumína, Karviné, Českého Těšína a Třince. Trasu z Prahy do Třince Sprinter urazí za 4 hodiny a 2 minuty. Vlak SC Pendolino Sprinter tak bude provozován pouze jako páteční spoj a z pražského hlavního nádraží bude odjíždět v 16.23 hodin. Jeho první zastávkou bude Ostrava-Svinov, kam dorazí podle jízdního řádu za rekordní 2 hodiny a 57 minut, tedy v 19.20 hodin. Vlak dále zastaví ve stanicích Ostrava hlavní nádraží, Bohumín, Karviná hlavní nádraží, Český Těšín a Třinec, kam souprava dorazí ve 20.25 hodin.  Díky obratu soupravy pendolino pátečního Sprintera bude v sobotu ráno nově vypravován z Ostravy hlavního nádraží spoj SC Pendolino 504 s odjezdem v 9.27 hodin, který dorazí do Olomouce v 10.22 a pokračuje dál do Pardubic, kam přijede v 11.32, a do Prahy, kde vlak jízdu ukončí ve 12.35 hodin. V pátečním Sprinterovi a v sobotním spoji SC Pendolino 504 platí stejné tarifní podmínky i veškerý servis jako v ostatních vlacích kategorie SuperCity a do konce letního období také místenky se slevou Rail plus.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.11.

Starostové, kraj i europoslanec vyzývají ministerstvo dopravy k výstavbě strategické silnice R 35

„Dopravní situace v Pardubickém kraji je neúnosná a současný stav ohrožuje lidské životy. Ministerstvo dopravy musí využít v tomto programovacím období peníze z evropských fondů na dostavbu R 35. Je neuvěřitelné, že se celé dlouhé roky nic neděje a přesto, že ministerstvo dopravy v roce 2006 podepsalo memorandum, kde je uvedena důležitost výstavby R 35, byla zbudována pouze malá část této komunikace,“ vysvětluje důvody tohoto aktu europoslanec Zdechovský.

Společnost celý článek
13.1.

Dopravní podnik mění od dubna tarify

Ceny za jízdenky u řidiče a noční jízdné zůstávají nezměněny.

Společnost celý článek
28.11.

Adventně laděné pardubické trhy doplní krásně ozdobený vánoční strom

Poslední listopadový den se rozzáří Pernštýnské náměstí a Pardubice po roce znovu navážou na tradici oblíbených vánočních trhů. Nádherná atmosféra na starobylém náměstí bude mít i tento rok svou dominantu v podobě svátečně nazdobeného vánočního stromu, který bude rozsvícen o „železné neděli”, tedy 1. prosince 2019 v 17 hodin za účasti zástupců statutárního města Pardubic.

Společnost celý článek
8.11.

Poslední rozloučení s panem hejtmanem Rabasem

Z důvodu očekávané velké účasti smutečních hostů bude smuteční síň otevřena i po skončení obřadu.

Společnost celý článek
6.2.

Čtvrt miliardy korun použije kraj na opravy silnic, mostů i na údržbu zeleně a budov

„Největší část peněz bude investována do stavebních akcí. Jedná se o modernizace silnic II. a III. třídy, řešení havárií sesuvů svahů, mostů a opěrných zdí a výsadby zeleně. Část peněz zamýšlíme investovat do strojního vybavení a budov v majetkové správě Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Dále například do sociálního zařízení včetně šaten ve Svitavách nebo nové haly na sůl v Žamberku,“ sdělil Michal Kortyš, náměstek hejtmana odpovědný za dopravu.

Společnost celý článek
28.12.

Hledáme řidiče bílé dodávky. Auto narazilo do mostku

Při dopravní nehodě došlo ke zranění 4 cestujících. U nehody s nejspíš pohyboval i řidič bílého nákladního vozidla, jehož zachytily bezpečnostní kamery v Sezemicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting