Dobré víno, cimbál a delikátní pokrmy: to bude Pardubický festival vína

24.8.

Dobré víno, cimbál a delikátní pokrmy: to bude Pardubický festival vína


V pátek 28. a v sobotu 29. srpna bude pardubický zámek patřit milovníkům dobrého vína. Osmnáctý ročník Pardubického festivalu vína nabídne opět bohatý program.


V letošním roce se návštěvníkům představí více než 50 vystavovatelů těch nejkvalitnějších domácích i zahraničních vín, jejichž odrůdy bude možno v malebných zákoutích zámku ochutnávat a nakupovat. O pestrou a chutnou nabídku jídel se postará restaurant St. Patrick, který bude servírovat pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger. Restaurace Passage Praha nabídne francouzské speciality včetně žabích stehýnek, šneků a krevet, chybět nebudou ani stánky se sýry a drobnými pochutinami. Pohodovou atmosféru doplní cimbálová muzika a vinné soutěže.

Pokud na zámek dorazíte i s dětmi, jejich hlídání vám zajistí zdarma mateřské centrum Sluníčko. K dispozici bude také úschovna vín, kam si lze až do druhého dne uschovat zakoupené kartony a lahve. V pátek je oproti loňsku otvírací doba o hodinu prodloužena, takže brány zámku zůstanou otevřeny od 12 do 21 hodin, v sobotu pak od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 100 Kč, v jeho ceně je degustační sklenička a 3 degustační žetony, jejichž hodnota byla zdvojnásobena. Prvních 2 000 návštěvníků dostane jako dárek taštičku na krk. 

Součástí Pardubického festivalu vína je i Pardubická vinařská noc – oslava vína, dobrého jídla a vtipné zábavy na Pernštýnském náměstí. Lidová veselice vypukne v pátek 28. srpna ve 20 hodin a potrvá až do půlnoci. Kromě vína, piva a českého i slovenského burčáku si na své přijdou také milovníci dobrého jídla, na něž čekají chutné steaky, voňavé klobásy, sýry, halušky, trdelníky, lívance, langoše a jiné pochutiny. K vidění budou i výrobky tradičních řemeslníků - smaltované šperky, dřevěné hračky, drátované a proutěné zboží nebo ruční keramika.

Na hlavním pódiu vystoupí kapela Uši a Varmužova cimbálová muzika, své umění předvede jeden z nejlepších českých sommelierů, diváky zaujme i ohňová a světelná show. Pro soutěživé nátury jsou připravena klání s vinnou tematikou a na vítěze čekají jak jinak než vinné odměny. Po celou dobu akce bude otevřena Zelená brána. Vstup na Pardubickou vinařskou noc je zdarma.


Agentura Czech marketing zve všechny příznivce dobrého vína a zábavy!
Více informací na www.pardubickyfestivalvina.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

V Hradci vzniká unikátní vzdělávací centrum

Stavba, která v minulém týdnu začala demolicí střechy jedné z budov hradecké školy, by měla skončit za rok.

Společnost celý článek
9.10.

Obnova unikátní polygonální stodoly v Trstěnici je dokončena. V sobotu přivítala první návštěvníky

O záchranu památky se zasloužil Spolek archaických nadšenců. Finanční prostředky v hodnotě jednoho milionu korun na obnovu památky poskytl také Pardubický kraj, a proto na slavnostní akci nemohl chybět ani hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
25.9.

Nominace na ocenění neziskovek a firem se prodlužují

Máte ve svém okolí člověka, který bez nároku na odměnu pomáhá ostatním? Vážíte si prospěšné práce neziskových organizací? Nebo znáte firmu, která podporuje dobročinné projekty? Nominujte je na Ocenění dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem. Čas na to máte do konce října.

Společnost celý článek
6.2.

Komuniké ze společného jednání města a kraje

Pardubický kraj vyčká na stanovisko Úřadu pro hospodářskou soutěž k výběrovému řízení na dodavatele stavby.

Společnost celý článek
19.7.

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Rodinám s nedonošeným dítětem pomáhá také Dětské centrum ve Veské – zdravotnické zařízení Pardubického kraje.

Společnost celý článek
9.11.

Poslanci si prohlédli největší poldr ve střední Evropě

Žichlínek hostil ve středu 7. listopadu výjezdní zasedání Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny PČR

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting