Dobročinnost a osvěta. Návštěvníci OC Futurum se v roce 2017 opravdu činili

21.12.

Dobročinnost a osvěta. Návštěvníci OC Futurum se v roce 2017 opravdu činili

Rekordní čtyři tuny starého oblečení a obuvi se letos vysbíraly v obchodním a zábavním centru Futurum v Hradci Králové v rámci jarní charitativní akce Vyměň starou za novou. Vybraný objem, který cele putoval ve prospěch Oblastní charity Hradec Králové, předčil všechna očekávání. A projekt se tak stal nejúspěšnější dobročinnou aktivitou v letošním roce. Vedle toho se od ledna 2017 v OC Futurum odehrály desítky dalších akcí - charitativních i těch osvětových.

"Vyměň starou za novou je špičkou ledovce tohoto našeho snažení, které by přišlo vniveč bez zapojení se nájemců a úžasné odezvy od našich návštěvníků. Nejde jen o fantastické množství odevzdaného ošacení, ale také o osvětu. Hradecká veřejnost je stále více uvědomělá, otevřená a solidární. Proto podobné aktivity chystáme také v roce 2018," doplňuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum. K dalším letošním úspěšným akcím patřily Zachraň život s Kryštůfkem, Den požární bezpečnosti, Světový den boje proti AIDS, Sbírka Bílá pastelka nebo nedávno ukončená kampaň Darujte dětem úsměv. Celkem se na různé projekty vybralo několik desítek tisíc korun.

Další informace nejen k akci Vyměň starou za novou na www.futurumhradec.cz a Facebooku.

Akce Darujte dětem úsměv patří již k tradičním předvánočním lákadlům v OC Futurum. Letos poosmnácté nakreslily děti z vybraných dětských domovů a ústavů sociální péče svá přání - jako inspiraci pro štědré dárce mezi návštěvníky. Pořízené dárky budou následně ještě před Štědrým dnem rozvezeny do jednotlivých domovů a ústavů ve východních Čechách. Celkem se do akce zapojilo přes dvě stovky dárců, kteří nakoupili 311 dárků v hodnotě přesahující 150 000 Kč. Do 21. prosince bude vše rozvezeno a děti za čtyř dětských domovů a dvou ústavů sociální péče se tak dočkají splnění jejich přání pod stromečkem.

Hned několik dobročinných a osvětových akcí se v tomto oblíbeném královéhradeckém centru odehrálo v říjnu. Pozitivní ohlas měla veřejná sbírka Bílá pastelka, jejíž výtěžek připadl na dlouhodobé projekty a pomoc nevidomým a slabozrakým. Dobrovolníci, kteří se pohybovali po OC Futurum, vyměnili za bílou pastelku drobný příspěvek 30 Kč mezi stovkami zákazníků. Ze sbírky se financuje především výuka prostorové orientace a pomoc lidem po ztrátě zraku, Středisko výcviku vodicích psů, kurzy práce na PC pro zrakově postižené, odstraňování bariér v dopravě apod. 

Hasičský záchranný sbor Královehradeckého kraje na 13. října připravil komponovaný program, a to u příležitosti Dne požární bezpečnosti. Akce se těšila značnému zájmu nejen mezi dětmi - řada zájemců přijela z celého Královéhradeckého kraje. Letošním tématem totiž bylo Bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů.

O pár dní později, 16. října, školení instruktoři připomněli Evropský den záchrany života během akce Zachraň život s Kryštůfkem. Stovky dětí i dospělých si prohlédly mimo jiné techniku a vybavení Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje nebo si na modelu prověřily své schopnosti provádět nepřímou srdeční masáž.

Na konci listopadu se OC Futurum přihlásilo ke Světovému dni boje proti AIDS. Další stovky návštěvníků využily bezplatné testování na HIV, zakoupily Červenou stužku financující boj proti této zákeřné nemoci nebo využily servis informačního stánku organizace Rozkoš bez Rizika.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

Do práce na kole vyjedou Pardubice už příští středu.

Soutěžit lze ve čtyřech kategoriích. Na vítěze čekají například poukázky na nákup v cykloobchodě, vstupenky do divadla, poukázky do aquacentra nebo elektrokolo.

Společnost celý článek
5.6.

Hledáme posádku podezřelého vozu

Událost se stala ve středu 30. května, či ve čtvrtek 31. května nedaleko od Základní školy v obci Chornice.

Společnost celý článek
12.11.

Amnesty International v ČSSR

V pondělí 12. listopadu bude otevřena výstava s názvem „Amnesty International v Československu před rokem 1989“.

Společnost celý článek
18.3.

Přednáška „Baron Artur Kraus“

Letos by Art. Kraus oslavil 160 narozeniny. U příležitosti tohoto kulatého výročí probíhá celý rok 2014 cyklus akcí Rok Artura Krause, jehož je tato přednáška součástí.

Společnost celý článek
8.6.

Další stovky milionů z Unie pro severovýchodní Čechy

Dosud bylo v rámci ROPU zaregistrováno 125 dopravních projektů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting