Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

30.5.

Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

Již druhé křeslo na klokánkování a k tomu 10 různobarevných dek darovalo občanské sdružení Dobrotety pro předčasně narozené děti.


Od loňského prosince mohou rodiče předčasně narozených dětí trávit chvíle se svým synem nebo dcerou mnohem pohodlněji. K tzv. klokánkování usedají na jednotce intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice do pohodlného křesla. Dnes jim Dobrotety darovaly ještě druhé a navrch přidaly i měkké a hřejivé deky.

„Dobrotety jsou úžasné, moc jim děkujeme,“ pronesla Michaela Sodomková, staniční sestra jednotky intermediární péče o novorozence dětského oddělení a dodala: „Křesla výrazně zvýší komfort pro rodiče, klokánkování je pro ně mnohem příjemnější. Je skvělé, že nyní mohou využívat už dvě křesla. Snažíme se, aby naše pracoviště nabízelo co nejvlídnější prostředí. Dobrotety nám v tom velmi pomáhají.“

Zástupkyně občanského sdružení Dobrotety jsou pravidelnými hosty na jednotce intermediární péče o novorozence v Pardubické nemocnici. A vždy přijíždějí s novými dárky pro nedonošené děti.

„Sbíráme korunku ke korunce, abychom mohly nakoupit další dárky,“ usmála se Tereza Janková z občanského sdružení Dobrotety. „Křeslo jsme pořídily z výtěžku sbírky, která se konala při loňském Listování a scénickém čtení s Lukášem Hejlíkem u příležitosti mezinárodního dne nedonošených dětí. A na dečky jsme si vydělaly prodejem našich vlastních výrobků,“ prozradila.

Křesla jsou určena ke klokánkování, kdy si maminky i tatínkové položí dítě na nahou hruď a tráví s ním společné chvíle. Na vývoj novorozence má tato činnost velmi pozitivní vliv. Totéž platí i o rodičích, pro něž situace po předčasném porodu nebývá jednoduchá. „Prožívají si těžké chvíle. Při klokánkování však na to mohou zapomenout. Vezmou si dítě, chovají ho, hladí ho. A miminko si zase zvyká na ně. Utuží to jejich vztah,“ řekla Sodomková.

Neméně pozitivní dopad na předčasně narozené děti budou mít i darované dečky Neobed s kapucí, které jsou zhotoveny z velmi měkkého a hřejivého materiálu. „Jsou úžasné jemné a heboučké. Jakmile do nich dítě po vyndání z inkubátoru zabalíme, bude se cítit velmi příjemně. Navíc je dečka ze stejného materiálu jako pelíšky v inkubátoru, takže to pro děti nebude nic neznámého,“ řekla staniční sestra Sodomková a dodala: „Dečky jsou navíc krásně různobarevné podobně jako pelíšky. Ještě víc nám rozsvítí oddělení. Na rodiče to bude působit pozitivně.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Holanďané dnes zamíří na univerzitu a do Nedconu

Nizozemští studenti přijíždějí v rámci studijního projektu.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
18.6.

Čeští vývojáři posouvají úroveň dětské pohybové rehabilitace s novou a unikátní rehabilitační kostkou IMU Futuro Cube

Chytrá Rubikovka Rubik’s Futuro Cube doplněná o speciální herní software od specializovaného vývojářského studia Rehamza pomáhá rehabilitaci pohybové soustavy dětí a dospělých prostřednictvím interaktivních her a dat přenášených v reálném čase.

Společnost celý článek
25.9.

Vědomostní soutěž o Hasičské pohádky je zpět

Jaké jsou linky tísňového volání? Co dělat, když v našem panelovém domě hoří? Proč první středu v měsíci houkají sirény? Jak se zachovat při bleskových povodních? Co by mělo obsahovat evakuační zavazadlo? Soutěžte s námi. Ověřte si, že znáte správnou odpověď. Ujistěte se, že víte, jak si zachránit život!

Společnost celý článek
7.6.

V kavárně budou obsluhovat postižení

Hosty v ní budou obsluhovat lidé s mentálním postižením, což bude přispívat k jejich lepšímu začlenění do společnosti.

Společnost celý článek
23.3.

Pardubičtí studenti staví hrad Bouzov z vlnité lepenky

Tématem jubilejního 10. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Národní kulturní památka České republiky“. Studenti si pro zpracování modelu vybírají nemovité kulturní památky, které jsou na seznamu národních kulturních památek pod správou NPÚ. Na vytvoření stavby mají soutěžící čas do 23. května 2016.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting