Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

30.5.

Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

Již druhé křeslo na klokánkování a k tomu 10 různobarevných dek darovalo občanské sdružení Dobrotety pro předčasně narozené děti.


Od loňského prosince mohou rodiče předčasně narozených dětí trávit chvíle se svým synem nebo dcerou mnohem pohodlněji. K tzv. klokánkování usedají na jednotce intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice do pohodlného křesla. Dnes jim Dobrotety darovaly ještě druhé a navrch přidaly i měkké a hřejivé deky.

„Dobrotety jsou úžasné, moc jim děkujeme,“ pronesla Michaela Sodomková, staniční sestra jednotky intermediární péče o novorozence dětského oddělení a dodala: „Křesla výrazně zvýší komfort pro rodiče, klokánkování je pro ně mnohem příjemnější. Je skvělé, že nyní mohou využívat už dvě křesla. Snažíme se, aby naše pracoviště nabízelo co nejvlídnější prostředí. Dobrotety nám v tom velmi pomáhají.“

Zástupkyně občanského sdružení Dobrotety jsou pravidelnými hosty na jednotce intermediární péče o novorozence v Pardubické nemocnici. A vždy přijíždějí s novými dárky pro nedonošené děti.

„Sbíráme korunku ke korunce, abychom mohly nakoupit další dárky,“ usmála se Tereza Janková z občanského sdružení Dobrotety. „Křeslo jsme pořídily z výtěžku sbírky, která se konala při loňském Listování a scénickém čtení s Lukášem Hejlíkem u příležitosti mezinárodního dne nedonošených dětí. A na dečky jsme si vydělaly prodejem našich vlastních výrobků,“ prozradila.

Křesla jsou určena ke klokánkování, kdy si maminky i tatínkové položí dítě na nahou hruď a tráví s ním společné chvíle. Na vývoj novorozence má tato činnost velmi pozitivní vliv. Totéž platí i o rodičích, pro něž situace po předčasném porodu nebývá jednoduchá. „Prožívají si těžké chvíle. Při klokánkování však na to mohou zapomenout. Vezmou si dítě, chovají ho, hladí ho. A miminko si zase zvyká na ně. Utuží to jejich vztah,“ řekla Sodomková.

Neméně pozitivní dopad na předčasně narozené děti budou mít i darované dečky Neobed s kapucí, které jsou zhotoveny z velmi měkkého a hřejivého materiálu. „Jsou úžasné jemné a heboučké. Jakmile do nich dítě po vyndání z inkubátoru zabalíme, bude se cítit velmi příjemně. Navíc je dečka ze stejného materiálu jako pelíšky v inkubátoru, takže to pro děti nebude nic neznámého,“ řekla staniční sestra Sodomková a dodala: „Dečky jsou navíc krásně různobarevné podobně jako pelíšky. Ještě víc nám rozsvítí oddělení. Na rodiče to bude působit pozitivně.“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.6.

Certifikát dostalo 9 výrobků, právo užívat logo 26 pochoutek

Potraviny jsou vyrobeny z českých produktů od českých zemědělců.

Společnost celý článek
23.4.

Podnikatelé se budou v Hradci učit bojovat s neplatiči

Do Hradce Králové ve středu zavítá přední česká specialistka na vyhledávání pohledávek, právnička Zita Vymětalíková.

Společnost celý článek
19.3.

Alena a Jaromír Krpálkovi získali prestižní ocenění Mosty 2011

Ocenění převzal z rukou místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Zděňka Škromacha.

Společnost celý článek
23.9.

Poplach ve věznici

Do případu se tak vložili jak policejní, tak i vyjednavači vězeňské služby.

Společnost celý článek

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Společnost celý článek
21.10.

Pardubické gymnázium bylo včera kvůli požáru evakuováno, naštěstí jen cvičně

Gymnázium je pětipodlažní nepodsklepený objekt o rozměrech 63 x 16 m. Výška budovy je přibližně 15 m. V objektu se nachází mimo jiné dílna údržby, sklad učebnic, kanceláře, byt správce, kabinet, respirium, zámečnická dílna, sklad sešitů, elektrorozvod a další technické místnosti, ale hlavně také sklad chemikálií (amoniak, kyselina sírová a dusičná, rtuť, toulen, xylen).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting