Dobrovolné návraty končí

16.12.

Dobrovolné návraty končí

Dobrovolné návraty končí

V úterý 15. prosince skončila také ve východočeském regionu poslední ze tří etap projektu Dobrovolné návraty, který na celém území České republiky probíhal již od 16. února tohoto roku a díky němuž dostali cizinci šanci ke snadnějšímu návratu do domovského státu.   Hlavním cílem tohoto projektu bylo eliminovat dopady hospodářské krize a pomoci lidem, kteří přicestovali do ČR za prací a o tuto práci přišli. V prvních dvou etapách schválila vláda finanční pomoc těm, kteří se ještě nedostali do rozporu s našimi zákony a chtěli vycestovat dříve, než jim skončí povolení k pobytu, na cestu domů však neměli dostatek finančních prostředků a hrozilo, že se dostanou do pozice ilegálů. V poslední etapě byla zájmem cizinecké policie skupina cizinců, kteří se již do postavení nelegálně pobývajícího dostali a chtěli z ilegality vystoupit.   Smyslem celého projektu byla snaha pomoci cizincům a preventivně zabránit - v pokud možno co největší míře - tomu, aby se cizinec, který se dostane do neřešitelné situace, nemaje ani práci ani finanční prostředky na cestu domů, nezačal chovat protiprávně, případně začít páchat trestnou činnost.   V Pardubickém kraji se za 10 měsíců trvání projektu přihlásilo se žádostí o zařazení celkem 203 cizinců, z toho nejvíce státních příslušníků Mongolska (136) a Vietnamu (55). Dalšími cizinci, kteří přišli na služebny cizinecké policie a prohlásili, že chtějí využít nabídky české vlády, byli Ukrajinci (6), Indonésané (5) a jeden státní příslušník Ruska.   V Královehradeckém kraji policisté za stejné období od spuštění projektu zaregistrovali celkem 81 cizinců. I v tomto kraji projevilo přání využít nabídku pomoci k návratu do vlasti nejvíce státních příslušníků Mongolska (64), dále pak Vietnamu (11), Ukrajinců (5) a jeden Uzbekistánec.             V celých východních Čechách požádalo o zařazení do projektu nejvíce cizinců během prvních dvou týdnů po spuštění. Celkově lze říci, že první fáze byla pro cizince nejpřitažlivější, z celkového počtu 284 se do této etapy přihlásilo 235 cizích státních příslušníků (170 v Pardubickém a 65 v Královehradeckém kraji).   Na rozdíl od poslední, třetí fáze pro nelegály, kdy se v Pardubickém a Královehradeckém kraji přihlásilo žádostí o zařazení projektu pouze 7 cizinců, čtyři z Ukrajiny, dva z Vietnamu a 1z Mongolska (5 v Královehradeckém a 2 v Pardubickém kraji).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.5.

Ústí nad Orlicí rozezněly housle

Absolutní vítězkou - laureátkou Kocianovy houslové soutěže se stala kanadská houslistka Meng Jia Lin, která se podobné soutěže účastnila vůbec poprvé.

Společnost celý článek
2.12.

Jevíčko obdrží dotaci na obnovu náměstí

Výstupy projektu jistě ocení nejern obyvatelé města i jevíčského mikroregionu.

Společnost celý článek
22.8.

Seč bude odolávat nočnímu útoku

Mezi sebou si to na místě rozdá na 75 družstev dobrovolných hasičů, a to nejen z Pardubického kraje.

Společnost celý článek
9.3.

Česká klasika na jevišti Východočeského divadla Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice uvede již tento víkend 10. a 11. března premiéru hry Aloise Jiráska Vojnarka.

Společnost celý článek
20.9.

Elektronická aukce: úspory pro krajskou pokladnu

Systém CENTRES pomáhá nastavit transparentní procesy a omezuje korupční prostor.

Společnost celý článek
5.5.

Čeští herci, slovenská režisérka a holandská hra

Ve smutně veselé komedii se diváci dozvědí, co všechno se může stát, když se dva cizí lidé potkají na jedné lavičce v kopcovitém kraji provincie Limburg. Zatímco vůkol panuje ticho a klid, dokonce ani kouř z pivovarských komínů nechce stVe smutně veselé komedii se diváci dozvědí, co všechno se může stát, když se dva cizí lidé potkají na jedné lavičce v kopcovitém kraji provincie Limburg. Zatímco vůkol panuje ticho a klid, dokonce ani kouř z pivovarských komínů nechce stoupat, zkrachovalý herec a bývalá lékárnice podnikají pouť napříč krajinou lidství…oupat, zkrachovalý herec a bývalá lékárnice podnikají pouť napříč krajinou lidství…

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting