Dobrovolné návraty končí

16.12.

Dobrovolné návraty končí

Dobrovolné návraty končí

V úterý 15. prosince skončila také ve východočeském regionu poslední ze tří etap projektu Dobrovolné návraty, který na celém území České republiky probíhal již od 16. února tohoto roku a díky němuž dostali cizinci šanci ke snadnějšímu návratu do domovského státu.   Hlavním cílem tohoto projektu bylo eliminovat dopady hospodářské krize a pomoci lidem, kteří přicestovali do ČR za prací a o tuto práci přišli. V prvních dvou etapách schválila vláda finanční pomoc těm, kteří se ještě nedostali do rozporu s našimi zákony a chtěli vycestovat dříve, než jim skončí povolení k pobytu, na cestu domů však neměli dostatek finančních prostředků a hrozilo, že se dostanou do pozice ilegálů. V poslední etapě byla zájmem cizinecké policie skupina cizinců, kteří se již do postavení nelegálně pobývajícího dostali a chtěli z ilegality vystoupit.   Smyslem celého projektu byla snaha pomoci cizincům a preventivně zabránit - v pokud možno co největší míře - tomu, aby se cizinec, který se dostane do neřešitelné situace, nemaje ani práci ani finanční prostředky na cestu domů, nezačal chovat protiprávně, případně začít páchat trestnou činnost.   V Pardubickém kraji se za 10 měsíců trvání projektu přihlásilo se žádostí o zařazení celkem 203 cizinců, z toho nejvíce státních příslušníků Mongolska (136) a Vietnamu (55). Dalšími cizinci, kteří přišli na služebny cizinecké policie a prohlásili, že chtějí využít nabídky české vlády, byli Ukrajinci (6), Indonésané (5) a jeden státní příslušník Ruska.   V Královehradeckém kraji policisté za stejné období od spuštění projektu zaregistrovali celkem 81 cizinců. I v tomto kraji projevilo přání využít nabídku pomoci k návratu do vlasti nejvíce státních příslušníků Mongolska (64), dále pak Vietnamu (11), Ukrajinců (5) a jeden Uzbekistánec.             V celých východních Čechách požádalo o zařazení do projektu nejvíce cizinců během prvních dvou týdnů po spuštění. Celkově lze říci, že první fáze byla pro cizince nejpřitažlivější, z celkového počtu 284 se do této etapy přihlásilo 235 cizích státních příslušníků (170 v Pardubickém a 65 v Královehradeckém kraji).   Na rozdíl od poslední, třetí fáze pro nelegály, kdy se v Pardubickém a Královehradeckém kraji přihlásilo žádostí o zařazení projektu pouze 7 cizinců, čtyři z Ukrajiny, dva z Vietnamu a 1z Mongolska (5 v Královehradeckém a 2 v Pardubickém kraji).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Oči pardubických předškoláků hlídá nenápadný přístroj

Nezachycené zrakové vady mohou mít velmi negativní vliv na osobnost dětí.

Společnost celý článek
5.11.

Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

Město Pardubice už svůj podíl na cyklostezce splnilo, když ji i za pomoci kraje dovedlo pod Kunětickou horu a nyní na našem území zbývá část po Bukovinu.

Společnost celý článek
16.5.

Na Jaroměřsku skončil největší záchranný archeologický průzkum v historii ČR. Archeologové hodnotí výzkum.

Terénní část největšího archeologického záchranného průzkumu v historii ČR na Jaroměřsku v souvislosti s pokračováním dálnice D11 byla k poslednímu dubnu ukončena. Vyčištěné pozemky byly předány ŘSD k pokračování dálniční stavby.

Společnost celý článek
10.4.

Do Hradce Králové zamíří evropská vrtulníková špička

K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby z následujících sektorů jako jsou letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.

Společnost celý článek
30.7.

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

Motivací je výhra poukázek na biopotraviny v hodnotě 1000, 2000 a 3000 korun.

Společnost celý článek
4.5.

Kraj už potřetí rozdával Perníkové popelnice

Překvapením letošní soutěže je obec Jaroslav z okresu Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting