Domov Simeon buduje zahradu a žádá o rostliny

25.5.

Domov Simeon buduje zahradu a žádá o rostliny

Domov Simeon buduje zahradu a žádá o rostliny

Především na zahrádkáře a skalničkáře se obrací Dům s respitní péčí Domov Simeon v Horním Jelení s netradiční žádostí o darování rostlin potřebných pro vybudování zahrady. Právě dokončená veřejně prospěšná stavba je obklopena dosud neupraveným zatravněným terénem. „Investorem stavby bylo občanské sdružení SKP-CENTRUM a všechny dostupné finanční prostředky byly vloženy do nedávno dokončených stavebních prací. Pro zpříjemnění pobytu uživatelů služeb by naši zaměstnanci rádi zahradu osázeli zelení a vybudovali zde místa pro odpočinek a trávení volného času ubytovaných" vysvětluje vedoucí zařízení Alena Jindrová.   Respitní péče je moderní sociální služba, poskytující v případě potřeby dočasnou úlevu rodinám pečujícím o své blízké, kteří vyžadují trvalou pomoc. Zařízení bylo vybudováno s pomocí Finančního mechanismu EHP/Norsko a je v provozu od března letošního roku.   „Od dárců uvítáme zejména keře (skalníky, mochny, tavolníky, zlatice, vajgélie, dřišťály, svídy, apod.), nízké jehličnany, nenáročné trvalky. Dopravu darovaných rostlin z Pardubic a okolí do Horního Jelení zajistíme" dokončila Alena Jindrová.   Zájemci o darování rostlin se mohou přihlásit u vedoucí zařízení Dům s respitní péčí Domov Simeon Aleny Jindrové na telefonním čísle 777 765 840. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.1.

Primátor jednal o spalovně, zloději kradli

Záměr narazil na prudký odpor veřejnosti i regionálních politiků. Petici proti spalovně podepsalo více než 47.tisíc lidí.

Společnost celý článek
13.11.

Kraj začíná projektovat parkovací dům v Pardubické nemocnici. Stavba by mohla začít v roce 2020

Hlavním důvodem výstavby parkovacího domu je nedostatečný počet parkovacích míst pro zaměstnance a pacienty. „Pro parkování se v současné době využívají různé plochy v rámci areálu nemocnice, čímž dochází i k blokování průjezdu, ale i přilehlé místní komunikace včetně těch v rezidenční zástavbě.

Společnost celý článek
6.9.

Březhradští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici

Stavba nové hasičské zbrojnice začala v červnu loňského roku. Celkové náklady na tuto investici jsou 15,7 milionu korun včetně DPH, přičemž město na ni získalo dotaci z IROP ve výši 11,7 milionu korun.

Společnost celý článek
10.7.

Svitavy se stanou mekkou hasičského sportu

S napětím budeme sledovat také výkony výborných jednotlivců, například Tomáše Vlčka v běhu na 100 metrů s překážkami a Jana Gáška také v krátkém běhu a ve výstupu na věž. Z Pardubického kraje máme želízko v ohni v osobě Martina Lidmily z SDH Zbožnov, který letos přešel do kategorie juniorů. Rozhodně patříme ke světové špičce,“ zdůrazňuje Josef Bidmon.

Společnost celý článek
15.11.

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

V Libereckém kraji bylo podpořeno deset projektů s dotací bezmála 410 milionů korun.

Společnost celý článek
18.3.

Každý občan je zodpovědný za svoji doručovací adresu

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil minulý týden jednal s předsedy krajských a vyšších soudů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting