Dopravní fakulta Jana Pernera vyjíždí s mobilní metalografickou laboratoří na střední odborné školy.

21.3.

Dopravní fakulta Jana Pernera vyjíždí s mobilní metalografickou laboratoří na střední odborné školy.


Pracovníci Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice uskuteční během března až května se svojí mobilní metalografickou laboratoří dva typy výjezdů. Nejprve v březnu a dubnu navštíví několik středních škol v kraji, aby studentům přiblížili možnosti moderní metalografie, v květnu s mobilní laboratoří zavítají na odborné akce zaměřené na kovařinu a strojařinu.


Mezi 21. březnem až 25. dubnem navštíví pracovníci pardubické dopravní fakulty s mobilní metalografickou laboratoří šest středních technických škol v regionu, na kterých budou žáky seznamovat s možnostmi moderní metalografie. 
„V úvodní části vysvětlíme studentům základy metalografie a provedeme srovnání optické a elektronové mikroskopie. S pomocí reálných metalografických vzorků jim předvedeme základní mikrostruktury konstrukčních materiálů, jako jsou ocel, mosaz, bronz, titanové nebo hliníkové slitiny a další. Mikrostruktury zobrazíme pomocí projekční techniky a ukážeme studentům na pozorovaných vzorcích jejich charakteristické rysy a případné pozoruhodnosti,“ přiblížil program Ing. Pavel Svoboda z Dopravní fakulty Jana Pernera.


V druhé části prezentace bude předvedena další problematika studovaná na dopravní fakultě - stabilita skořepinových konstrukcí a možnosti modelování a výpočtu pevnosti pomocí metody konečných prvků.


Mobilní laboratoř přiveze dopravní fakulta také na odborné akce zaměřené na kovařinu a strojařinu – na výstavu nožů v Brně a 9. ročník nožířského workshopu Knifeshow Jeseník. Na těchto akcích budou veřejnosti k dispozici mikroskopy s výstupem živého obrazu na monitor a metalografické vzorky. Zájemci si pak budou moci prohlédnout různé mikrostruktury strojařsky zajímavých materiálů.


„V rámci workshopu Knifeshow bude k dispozici i metalografická bruska, takže si zájemci budou moci připravit vlastní metalografický vzorek a následně s tutory prodiskutovat aktuálně pozorované struktury,“ doplnil Ing. Svoboda.
Během obou akcí budou podávány informace o možnostech studia na Dopravní fakultě Jana Pernera.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.12.

Derner: Kraj odmítá krýt špatně hospodařící starosty!

Podle jeho slov platí, že politika dvojího metru je v rozporu s dobrými mravy.

Společnost celý článek
1.10.

Kraj a ministr nadělovali

Pondělí 29. září bylo v Pardubickém kraji ve znamení nadělování dárků.

Společnost celý článek
15.4.

Pardubáci chovají více než 9 tisíc psů

V předešlých letech se počet registrovaných psů zvyšoval o necelé procento ročně.

Společnost celý článek
28.1.

Ministerstvo se neřídí platnými zákony ...

Odpůrci spalovny, která má stát v Rybitví, jedou dnes do Senátu. Veřejné slyšení začíná v 10 hodin a je přístupné veřejnosti.

Společnost celý článek
20.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly promoce

V pátek 17. června proběhly v univerzitní aule letošní první slavnostní promoce.

Společnost celý článek
10.6.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice otevřela v Litomyšli nové výstavy – obdivovat práce restaurátorů je možné i v létě

Kromě těchto dvou výstav mohou zájemci o restaurátorské umění zavítat také do prostor křížové chodby Piaristické koleje v Litomyšli, kde je umístěna TRVALÁ VÝSTAVA PRACÍ STUDENTŮ FAKULTY RESTAUROVÁNÍ. Na ní fakulta prezentuje všechny své restaurátorské ateliéry i katedry a vedle práce studentů mohou návštěvníci zhlédnout i rekonstrukci slunečních hodin v rajském dvoře kláštera.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting