Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

31.5.

Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

Druhý pracovní den v tomto týdnu strávil hejtman Radko Martínek v terénu. Zamířil do obcí a města Svitavska a Orlickoústecka. Hovořil se starosty obcí o dopravní obslužnosti a rozpočtovém určení daní. „Hovořili jsme všude o tom, jak jsou obce spokojené s jízdními řády. V podstatě žádné zásadní připomínky nezazněly, situace se ve všech místech výrazně uklidnila,“ říká hejtman Martínek. Starosta obce Třebovice Libor Gremlica s potěšením konstatoval, že vlaky budou konečně v jejich stanici zastavovat. „Obce čekají na zvýšení příjmů, protože jen těžko vycházejí s přidělenými finančními prostředky. Mají řadu dotační problémů. Ty budou těžko řešitelné i v budoucnosti, protože na investice od státu peníze nedostanou,“ dodal hejtman. Hejtman navštívil také některá zařízení a objekty, které vznikly s přispěním evropských dotací. „V zásadě jsou starostové rádi, že evropské peníze dostanou, ale stěžují si na byrokracii a zejména na kontroly. Ty se často zaměřují na formální stránku. Poté následuje trest, který citelně zasahuje pokladnu. Vznikají ale věci, které by si obec nijak nemohla dovolit, patří sem například oprava školy v Opatovci na Svitavsku,“ shrnuje přínos evropských peněz pro region hejtman. Problémy mají i sociální zařízení, která se velmi obávají dalšího vývoje. „Vzhledem k tomu, že jsou to obecně prospěšné společnosti, je pro ně alespoň základní jistota dlouhodobého financování zcela klíčová. Tato jistota se rozpadá a oni zvažují, co budou dělat dál, protože své klienty nemohou ponechat v nejistotě. Navíc se mění zákony, které můžou velmi zkomplikovat jejich další existenci,“ hodnotí hejtman současnou sociální politiku státu. Se starostou Michalem Kortyšem v Litomyšli probíral rekonstrukci zámeckého nádvoří z pohledu kraje i města. „Zabývali jsme se také trasováním budoucí silnice R35,“ přiblížil hejtman obsah jednání. obrázky

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.1.

Dům bratří Čapků bude již v březnu sloužit svému účelu

Dům bratří Čapků v Budislavi byl postaven v roce 1938 z podnětu Karla Čapka podle projektu architekta Stanislava Tobka, který byl žákem Josefa Gočára. Od roku 2000 je budova na seznamu kulturních památek.

Společnost celý článek
28.7.

První novorozenec v orlickoústeckém babyboxu

Šlo o zdravou holčičku, ve stáří snad půl hodiny, která vážila 2900 gramů.

Společnost celý článek
17.3.

Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

Na obyčejnou televizní anténu tak prostřednictvím digitálního přijímače naladí místo současných čtyř hned devět programů.

Společnost celý článek
6.2.

Potěšte své blízké valentýnským přáním se speciálním razítkem

Na přání, které chcete poslat své drahé polovičce, napíšete její adresu a nalepíte poštovní známku.

Společnost celý článek
3.11.

V centru Pardubic zůstávají zrušené vyhrazené jízdní pruhy

Původně vyhrazené jízdní pruhy na Masarykově náměstí, Sukově třídě a náměstí Republiky budou i nadále sloužit veškeré dopravě. Průjezdnost vozidel v centru Pardubic se díky stávajícímu režimu zlepšila. Městská rada se i přesto bude tímto tématem zhruba za půl roku znovu zabývat.

Společnost celý článek
14.6.

Pardubice chystají preventivní akci proti násilí na seniorech

Senioři jsou ohroženou skupinou v populaci kvůli zdravotním omezením i úbytku sociálních kontaktů. Starší lidé si přestávají věřit a jsou závislí na svém okolí, rodinách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting