Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

31.5.

Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

Druhý pracovní den v tomto týdnu strávil hejtman Radko Martínek v terénu. Zamířil do obcí a města Svitavska a Orlickoústecka. Hovořil se starosty obcí o dopravní obslužnosti a rozpočtovém určení daní. „Hovořili jsme všude o tom, jak jsou obce spokojené s jízdními řády. V podstatě žádné zásadní připomínky nezazněly, situace se ve všech místech výrazně uklidnila,“ říká hejtman Martínek. Starosta obce Třebovice Libor Gremlica s potěšením konstatoval, že vlaky budou konečně v jejich stanici zastavovat. „Obce čekají na zvýšení příjmů, protože jen těžko vycházejí s přidělenými finančními prostředky. Mají řadu dotační problémů. Ty budou těžko řešitelné i v budoucnosti, protože na investice od státu peníze nedostanou,“ dodal hejtman. Hejtman navštívil také některá zařízení a objekty, které vznikly s přispěním evropských dotací. „V zásadě jsou starostové rádi, že evropské peníze dostanou, ale stěžují si na byrokracii a zejména na kontroly. Ty se často zaměřují na formální stránku. Poté následuje trest, který citelně zasahuje pokladnu. Vznikají ale věci, které by si obec nijak nemohla dovolit, patří sem například oprava školy v Opatovci na Svitavsku,“ shrnuje přínos evropských peněz pro region hejtman. Problémy mají i sociální zařízení, která se velmi obávají dalšího vývoje. „Vzhledem k tomu, že jsou to obecně prospěšné společnosti, je pro ně alespoň základní jistota dlouhodobého financování zcela klíčová. Tato jistota se rozpadá a oni zvažují, co budou dělat dál, protože své klienty nemohou ponechat v nejistotě. Navíc se mění zákony, které můžou velmi zkomplikovat jejich další existenci,“ hodnotí hejtman současnou sociální politiku státu. Se starostou Michalem Kortyšem v Litomyšli probíral rekonstrukci zámeckého nádvoří z pohledu kraje i města. „Zabývali jsme se také trasováním budoucí silnice R35,“ přiblížil hejtman obsah jednání. obrázky

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Zavítejte do krematoria

V letošním roce si připomínáme 85 let vzniku kubistické stavby krematoria v Pardubicích.

Společnost celý článek
31.5.

Plameny Rockfest se blíží. Svojšice před prázdninami opanuje pořádný rockmetalový nářez

Vyznavačům kvalitní muziky se představí kapely Škwor a Arakain, stále populárnější Dymytry, punkrockoví Pipes and Pints, trush metal hrající Krucipüsk, famózní De Bill Heads a pardubická trash-punková bandička Promile. „Sám název rockfestu napovídá, jaká vizuální dramaturgie bude festival provázet. K ohnivé atmosféře bude opravdu hodně blízko! Na návštěvníky čekají stylové dekorace, pyro efekty a doprovodný fireshow program,“ dodal Flégr.

Společnost celý článek
19.9.

Dostihová jezdkyně si pochvaluje péči neurochirurgů. Sen o Velké pardubické ale musí odložit

„Obrečela jsem to. Člověk dře celý život a během chvíle je to pryč. Zranění bolí, ale ještě víc bolí zraněná duše,“ povzdechla si Barbora Málková a dodala: „Naštěstí mám kolem sebe super tým lidí, kteří mi situaci ulehčují. A to samé platí o lékařích a sestrách v Pardubické nemocnici.

Společnost celý článek
12.4.

Ministryně Kovářová navštívila pardubickou věznici

V rámci programu pak následovala návštěva Věznice Pardubice, kde věnovala ministryně pozornost především zaměstnávání vězňů.

Společnost celý článek
15.5.

V Pardubicích otevřeli nové středisko záchranné služby

„Věřím, že toto nové špičkové středisko bude důkazem, že s finančními prostředky zacházíme efektivně a smysluplně.“

Společnost celý článek
26.11.

V čele Orlickoústecké nemocnice bude primář z Bulovky

Všichni prokázali vysokou erudici a odbornost,“ uvedla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting