Dopravní soutěž mladých cyklistů

21.5.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Ve středu 20. května 2009 dopoledne proběhla na pardubickém sídlišti Dukla, na dětském dopravním hřišti, Dopravní soutěž mladých cyklistů. Zúčastnili se jí žáci základních škol rozdělení do kategorií dle věku na mladší (I. kategorie) a starší (II. kategorie), a speciálních škol z Pardubicka. Cílem celého soutěžního programu je přispívat ke zvýšení efektivity dopravně výchovného působení ve školách, správnému a bezpečnému chování dětí a mládeže v silničním provozu a ke snižování nehodovosti. Prohloubit a ověřit znalosti a dovednosti žáků v praktickém uplatňování pravidel silničního provozu, zejména pro cyklisty. Základní kola probíhají obvykle začátkem jara na jednotlivých školách. Následují kola oblastní, kterým bylo právě to dnešní v Pardubicích, a vítězové postupují do krajských kol. Ti úplně nejlepší i do celostátního finále. Rozhodčími při soutěži byli jak učitelé jednotlivých škol, strážníci Městské policie Pardubice, tak i policisté z Dopravního inspektorátu Policie České republiky v Pardubicích. Samotná soutěž se skládá z několika částí a to ověření teoretických znalostí pravidel silničního provozu formou testu, jízda na jízdním kole podle pravidel silničního provozu na vlastním dopravním hřišti, zvládnutí zásad první pomoci a v jízdě zručnosti na jízdním kole. Jízda zručnosti se skládá ze slalomu, projíždění po hrazdě, jízdě na přesnost na několika druzích překážek. Opatrnost při jízdě na kole se u soutěžících hodnotila tak, že převáželi kelímek s vodou z jednoho stolku na druhý. Dnes zvítězili v I. kategorii žáci Základní školy Opatovice nad Labem, ve II. kategorii Základní školy Dolní Roveň a v kategorii praktických škol žáci Základní školy praktické a mateřské školy speciální Pardubice, ulice Artura Krause. Celý program pro začínající cyklisty vyhlásila Rada vlády ministra dopravy pro bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Policejním prezidiem, Ústředním automotoklubem České republiky, Autoklubem České republiky a Českým červeným křížem. Do budoucna nemůžeme než všem účastníkům soutěžního programu a vůbec všem dětským i dospělým cyklistům, ale i všem ostatním účastníkům silničního provozu, přát mnoho ujetých kilometrů bez nehod a úrazů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.7.

Prokopské slavnosti v Sázavě

Celou akci nádhernými písničkami doprovázela dívčí cimbálová muzika Valášek z Kozlovic.

Společnost celý článek
11.8.

I medializace a obecný odsudek jsou trestem

Právě kvůli ukládaným nízkým trestům lze slyšet volání po jejich zvýšení.

Společnost celý článek
29.1.

Pošty se bez souhlasu obcí rušit nebudou, slíbil ministr hejtmanovi

Hejtman se rozhodl bojovat za zachování pošt po návštěvě zástupců Sdružení místních samospráv České republiky na krajském úřadě na počátku ledna.

Společnost celý článek
16.9.

Kraj poděkoval starostům obcí

Minutou ticha si pak účastníci připomenuli památku kolegů a starostů.

Společnost celý článek
18.4.

Pardubickou porotu T-Mobile Rozjezdů přesvědčila Stylová kola Funky Bike Tomáše Klímy

Nejlepším projektem pardubického kola soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy jsou stylová kola Funky Bike Tomáše Klímy z Chocně. Druhé místo udělila odborná porota Lence Školoudové, která rozjela zdravou pekárnu le Zentaine v Chrudimi, a třetí příčka patří Josefu Jílkovi a jeho litomyšlské kavárně Rócafé.

Společnost celý článek
8.4.

Svojšický Slunovrat – vzpomínáte ...?

Připomenout si atmosféru, pohodu, neopakovatelné chvíle a zážitky přijde řada hostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting