Dopravu budou monitorovat nové radary

23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Dopravu budou monitorovat nové radary

Na příliš těžkou nohu na plynu upozorní řidiče v ulicích Pardubic nové informativní měřiče rychlosti, tedy radary, které projíždějícím řidičům na světelné tabuli signalizují rychlost jejich vozidla. Moderní modely informativních radarů, monitorující zároveň provoz v místě kde jsou umístěny, začnou snímat pardubické ulice již v průběhu února. Radary budou umístěny ve všech částech města, na místech, která byla vybrána ve spolupráci s úřady městských obvodů. Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek. „Radary se budou na stanovištích střídat. Nechceme, aby si řidiči na měřené úseky zvykli, tím by se snížil preventivní účinek. Střídáním stanovišť, kdy řidič neví, kdy a kde radar je, by naopak mělo efekt násobit,“ řekl ředitel městské policie Petr Kvaš. Měřiče stály zhruba milion korun. Na financování se 50 procenty podílely městské obvody, druhou polovinu uvolnilo ze svého rozpočtu město. Přístroje nejenže měří a zaznamenávají rychlost projíždějících vozidel, ale jsou vybaveny i statistickým modulem. „Ze záznamu jsme schopni vyčíst například hustotu provozu v dané lokalitě v různých časových úsecích, rychlost projíždějících automobilů a podobně. To jsou údaje, které jsou důležité zejména pro přijímání dalších dopravních opatření,“ dodal ředitel Kvaš. Měření informativními radary neslouží k represi neukázněných řidičů. Právě vyhodnocení dat však může strážníky či policisty upozornit na úseky, na nichž řidiči překračují povolenou rychlost častěji a podobně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.4.

Město novelizovalo svůj tržní řád

Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, například přívěsech.například přívěsech.

Společnost celý článek
19.1.

Pardubicko – Perníkové srdce Čech zahájilo veletrh v Brně křtem svého loga

Cílem je nejen to, aby se podoba loga postupně rozšířila do celé turistické oblasti, ale hlavně aby se zapsala do podvědomí turistů

Společnost celý článek
3.12.

Nezkušený řidič zabíjel vrakem sierry

Mladý řidič najel levou přední částí svého vozu do chodkyň, které ze silnice doslova katapultoval.

Společnost celý článek
30.8.

Na gymnáziích bude studovat maximálně 19% populace

Toto zásadní rozhodnutí vzal na vědomí také Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Společnost celý článek
28.6.

Pardubický Czech Point se stěhuje

Fungovat začne v nových prostorách na Komenského náměstí v pondělí 4. července v 8:00 hodin.

Společnost celý článek
20.2.

V rámci Projektu dobrovolných návratů odletěli první cizinci

Ministerstvo vnitra chce zabránit případnému zhoršení bezpečnostní situace a omezit příliv zahraničních pracovníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting