Dopravu budou monitorovat nové radary

23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Dopravu budou monitorovat nové radary

Na příliš těžkou nohu na plynu upozorní řidiče v ulicích Pardubic nové informativní měřiče rychlosti, tedy radary, které projíždějícím řidičům na světelné tabuli signalizují rychlost jejich vozidla. Moderní modely informativních radarů, monitorující zároveň provoz v místě kde jsou umístěny, začnou snímat pardubické ulice již v průběhu února. Radary budou umístěny ve všech částech města, na místech, která byla vybrána ve spolupráci s úřady městských obvodů. Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek. „Radary se budou na stanovištích střídat. Nechceme, aby si řidiči na měřené úseky zvykli, tím by se snížil preventivní účinek. Střídáním stanovišť, kdy řidič neví, kdy a kde radar je, by naopak mělo efekt násobit,“ řekl ředitel městské policie Petr Kvaš. Měřiče stály zhruba milion korun. Na financování se 50 procenty podílely městské obvody, druhou polovinu uvolnilo ze svého rozpočtu město. Přístroje nejenže měří a zaznamenávají rychlost projíždějících vozidel, ale jsou vybaveny i statistickým modulem. „Ze záznamu jsme schopni vyčíst například hustotu provozu v dané lokalitě v různých časových úsecích, rychlost projíždějících automobilů a podobně. To jsou údaje, které jsou důležité zejména pro přijímání dalších dopravních opatření,“ dodal ředitel Kvaš. Měření informativními radary neslouží k represi neukázněných řidičů. Právě vyhodnocení dat však může strážníky či policisty upozornit na úseky, na nichž řidiči překračují povolenou rychlost častěji a podobně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Odběratelé v Hradci odmítli instalaci drahých měřidel

Tepelné hospodářství se proto domluvilo s odběrateli na zachování osvědčeného způsobu měření.

Společnost celý článek
3.4.

Potlesk na jevišti si vychutnalo na 120 klientů sociálních služeb

„S velkou radostí jsem sledoval zaujetí všech vystupujících i těch, kteří s nimi třeba několik měsíců na jejich programech pracovali. Zároveň je skvělý i ohlas u mladého publika, které každoročně naplní Tylův dům,“ řekl bezprostředně po skončení programu Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor. „Studenti místních škol tady viděli, co lidé s hendikepem dokáží, jak se nebojí vystoupit na veřejnosti a prožívali to s nimi, fandili jim. Opět tady byla nádherná atmosféra, kvůli které sem všichni jezdí.“

Společnost celý článek
19.1.

TOURISM EXPO 2009: Olomouc ve znamení adrenalinu

Součástí veletrhu bude každodenní doprovodný program s aktivitami pro volný čas.

Společnost celý článek
28.1.

Opilý muž zaměstnal policisty i hasiče na tři hodiny

Po příjezdu hlídky na místo policisté zjistili, že se jedná o 46letého místního „domorodce.

Společnost celý článek
10.10.

Tělocvična v České Třebové má novou střechu. Práce pokračují podle plánu

Dokončením střechy haly se dostáváme do další etapy celé rekonstrukce. V řádech několika týdnů bude probíhat vysoušení celého objektu, který byl poměrně dlouhou dobu vystaven povětrnostním vlivům. Jakmile bude celý objekt dokonale vysušen, budou zahájeny další stavební práce.

Společnost celý článek
21.4.

Do Litomyšle se sjeli stovky restaurátorů

Akci pořádá Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ve spolupráci s Ústavem teoretické a aplikované mechaniky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting