Dopravu v pardubické nemocnici řídí strážníci

19.1.

Dopravu v pardubické nemocnici řídí strážníci

Dopravu v pardubické nemocnici řídí strážníci

Sněhová kalamita omezila v pondělí 18. ledna průjezd soukromých vozidel v areálu Pardubické krajské nemocnice. Vjezd do zdravotnického zařízení řídí proto operativně městská policie.      Vzhledem ke zúžení průjezdného profilu komunikací je parkování omezeno přenosnými zákazovými značkami tak, aby byl přednostně zajištěn v areálu bezproblémový průjezd sanitních a zásobovacích vozů. Policie žádá řidiče, aby tyto dopravní značky respektovali. Na parkování je nutné používat vyhrazená parkoviště a pokud není na parkovištích místo, musí řidič s vozidlem areál opustit a parkovat mimo nemocnici. Vozidla, která omezí průjezd uvnitř areálu, budou odtažena. Vjezd bude umožněn pouze vozidlům zdravotnické služby a řidičům, kteří řeší akutní zdravotní stav pacienta nebo jeho odvoz. Je bezpodmínečně nutné, aby pak řidič v co nejkratší možné době areál nemocnice opustil.        Vedení zdravotnického zařízení i městská policie žádají pěší návštěvníky nemocnice, aby využívali upravené cesty k pavilonům a dbali zvýšené opatrnosti. Rizikem úrazu hrozí padající namrzlý sníh ze střech, okapů a z ostatních částí budov a uklouznutí s následným pádem. Nemocnice se všem svým klientům omlouvá za vzniklé potíže a žádá o trpělivost a pochopení při zvládání této mimořádné situace, kterou se snaží řešit s maximálním nasazením.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.11.

Houslista Ivan Ženatý a klavírista Martin Kasík zahrají v rodišti Bohuslava Martinů

Martin Kasík se věnuje klavírní hře od 4 let. Je vítězem jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku a mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998. Koncertoval v řadě prestižních sálů, jako jsou Sál Berlínské filharmonie, Carnegie Hall, Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington, Tokyo Suntory Hall, a mnoho jiných.

Společnost celý článek
4.1.

Jedno vpravdě nechtěné prvenství: smrt

Jedná se o první dopravní nehodu s následkem smrti na území celé České republiky.

Společnost celý článek
14.2.

Pardubice uzavřely smlouvu na rekonstrukci třídy Míru

Rekonstrukce třídy Míru, zahrnující i úpravu Sladkovského ulice ve směru k Sukově třídě, měla podle projektu stát 214,5 milionu korun, firma Syner ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásilo 14 firem, nabídla cenu 120 milionů korun. Projekt bude spolufinancován z prostředků Evropské unie. Prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města – Přitažlivé město mohou Pardubice získat dotaci zhruba 85 milionů korun, zbývající část doplatí z vlastního rozpočtu.

Společnost celý článek
3.3.

Stavba dálnice k Hradci by mohla začít do konce roku

Dohody o tomto řešení by koncem dubna měla schválit česká vláda. Pokud by přesto k dohodě nedošlo, začal by proces vyvlastnění.

Společnost celý článek
23.1.

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Prohlídka policejního vozidla, uniforem a preventivní rady pro nejmenší.

Společnost celý článek
22.8.

Pro další projekty je připraveno 130 milionů

IPRM Přitažlivé město umožňuje městu čerpat do roku 2013 evropské prostředky v celkové výši zhruba 400 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting