Dostihové závodiště se zapojuje do charity

24.7.

Dostihové závodiště se zapojuje do charity

Dostihové závodiště Synthesia Park je domovem nejen Velké pardubické, ale také klientů sociálních zařízení a volnočasových center. Dostihový spolek a.s. totiž úzce spolupracuje s Pardubickým krajem a pravidelně na dostihových dnech hostí děti, seniory i zdravotně handicapované.

Nejinak tomu bude i v rámci Letního dostihového dne v neděli 28. července. To dostihové závodiště navštíví klienti Domova na zámku Bystré a Domova na rozcestí ve Svitavách. Připravena je pro ně nejen podívaná na dostihy samotné, ale také prohlídka závodiště. „Chováme se jako sociálně odpovědná firma, to znamená, že chceme klientům sociálních zařízení, dětem z dětských domovů, seniorům i dobrovolníkům a pracovníkům neziskových organizací nabídnout zdarma nevšední zážitek jakým dostihy bezesporu mohou být. Úzce na tom spolupracujeme s radním Pardubického kraje Pavlem Šotolou. Od začátku letošní sezony jsme takto hostili už desítky klientů těchto zařízení v Pardubickém kraji,“ řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. V květnu byli hosty pardubického závodiště klienti Charity Pardubice a sdružení Péče o duševní zdraví Pardubice, na Zlatý pohár počátkem června dorazili klienti Domova sociálních služeb Slatiňany a druhou kvalifikaci navštívily děti ze Speciální školy Svítání Pardubice.

„Pardubický kraj chce zintenzivnit vzájemnou spolupráci veřejného, soukromého a neziskového sektoru a umožnit tak ještě větší začlenění klientů sociálních zařízení do společnosti. Proto jsem velmi rád, že se naším partnerem stalo i dostihové závodiště. Osobně se velmi těším na nedělní odpoledne na dostizích,“ prozradil radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Spolupráce Dostihového spolku a.s. a Pardubického kraje bude v této oblasti pokračovat i nadále. V srpnu dostihy navštíví obyvatelé Domova pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích, v září klienti Klubu Pohoda a Centra denních služeb Motýl z Hlinska. Zářijovou výstavu Koně v akci si pak užijí děti z Dětského domova Holice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.4.

Pardubičtí zastupitelé na návštěvě ve Foxconnu

„Z návštěvy mám celkově příznivý dojem. Jsem rád, že jsem měl možnost vidět, jaké technologie u nás v České republice Foxconn vyvíjí a že v Pardubicích dokážeme držet krok s nejmodernějšími světovými firmami,“ řekl Jan Linhart. „Je dobře, že se Foxconn snaží otevírat a více komunikovat s veřejností a zástupci města. Podle mého názoru je důležité, aby se velcí zaměstnavatelé podíleli na rozvoji celého Pardubického kraje,“ doplnil Jan Mazuch.

Společnost celý článek
17.12.

Třebovským opilcům se situace zhorší

Městská policie tak vykáže osoby s alkoholem z parku, náměstí, Křížového vrchu, z okolí škol, zdravotnických zařízení ..

Společnost celý článek
17.6.

Budoucnost patří bezpilotním prostředkům. V některých oborech již budoucnost nastala, drony hlídají objekty i bojují s požáry

Používání bezpilotních prostředků v průmyslu a zemědělství se již osvědčuje v oblasti bezpečnosti i prevence, k monitoringu objektů i nejrůznějších územních celků. Podle průzkumů americké letecké asociace FAA bude v roce 2020 ve firemním prostředí používáno celosvětově 2,7 milionu dronů. Požární jednotky drony aktivně používají při svých zásazích například ve Velké Británii. Často a kontroverzně je diskutované i jejich využití pro dodávání balíčků z e-shopů.

Společnost celý článek
17.4.

Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza

Páteční odpoledne, na které bude platit snížené vstupné 20Kč, bude patřit nejen nadšencům letecké archeologie, ale i všem, kteří se rádi podívají na přílety účastníků Aviatické pouti.

Společnost celý článek
11.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka roku 2007

Na vyhlášení se tak sešli junioři i dospělí, zdraví sportovci i handicapovaní.

Společnost celý článek
7.6.

Poslední výstava na staré poště: Bohuslav Reynek

Výstava Mezi nebem a zemí potrvá jen do 6. července.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting