Dostihové závodiště se zapojuje do charity

24.7.

Dostihové závodiště se zapojuje do charity

Dostihové závodiště Synthesia Park je domovem nejen Velké pardubické, ale také klientů sociálních zařízení a volnočasových center. Dostihový spolek a.s. totiž úzce spolupracuje s Pardubickým krajem a pravidelně na dostihových dnech hostí děti, seniory i zdravotně handicapované.

Nejinak tomu bude i v rámci Letního dostihového dne v neděli 28. července. To dostihové závodiště navštíví klienti Domova na zámku Bystré a Domova na rozcestí ve Svitavách. Připravena je pro ně nejen podívaná na dostihy samotné, ale také prohlídka závodiště. „Chováme se jako sociálně odpovědná firma, to znamená, že chceme klientům sociálních zařízení, dětem z dětských domovů, seniorům i dobrovolníkům a pracovníkům neziskových organizací nabídnout zdarma nevšední zážitek jakým dostihy bezesporu mohou být. Úzce na tom spolupracujeme s radním Pardubického kraje Pavlem Šotolou. Od začátku letošní sezony jsme takto hostili už desítky klientů těchto zařízení v Pardubickém kraji,“ řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. V květnu byli hosty pardubického závodiště klienti Charity Pardubice a sdružení Péče o duševní zdraví Pardubice, na Zlatý pohár počátkem června dorazili klienti Domova sociálních služeb Slatiňany a druhou kvalifikaci navštívily děti ze Speciální školy Svítání Pardubice.

„Pardubický kraj chce zintenzivnit vzájemnou spolupráci veřejného, soukromého a neziskového sektoru a umožnit tak ještě větší začlenění klientů sociálních zařízení do společnosti. Proto jsem velmi rád, že se naším partnerem stalo i dostihové závodiště. Osobně se velmi těším na nedělní odpoledne na dostizích,“ prozradil radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Spolupráce Dostihového spolku a.s. a Pardubického kraje bude v této oblasti pokračovat i nadále. V srpnu dostihy navštíví obyvatelé Domova pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích, v září klienti Klubu Pohoda a Centra denních služeb Motýl z Hlinska. Zářijovou výstavu Koně v akci si pak užijí děti z Dětského domova Holice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.4.

Magazín Pardubického kraje představuje regionální dopravu

Tématem předchozích měsíců v Pardubickém kraji se staly úpravy jízdních řádů.

Společnost celý článek
4.6.

Ceny Synpa uděleny nejlepším chemikům

Řada absolventů Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích je současnými výzkumnými pracovníky společnosti Synpo.

Společnost celý článek
2.2.

Inspekce nedoporučuje spalovnu v Rybitví

Vyplývá z něj, že inspekce nedoporučuje znovuobnovení spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví, i kdyby byla sebemodernější.

Společnost celý článek
28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Společnost celý článek
12.6.

Pardubice ožijí 15. ročníkem festivalu Zrcadlo umění

„Zrcadlo umění k městu již neodmyslitelně patří. Je to jedna z mála akcí, kterou opravdu žijí celé Pardubice. Program je připraven nejen v centru, ale máme ho i ve zdejších mateřských a základních školách. Je úžasné, kolik nadšenců – amatérů všech věkových skupin během těch několika dnů v našem městě představí svůj um. Dokazují tak, že umění lidi nelimituje, ale naopak jim dává svobodu, zábavu i možnost zkusit být jeho součástí,“ řekl náměstek zodpovědný za oblast kultury Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
3.12.

Nezkušený řidič zabíjel vrakem sierry

Mladý řidič najel levou přední částí svého vozu do chodkyň, které ze silnice doslova katapultoval.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting