Dostihové závodiště se zapojuje do charity

24.7.

Dostihové závodiště se zapojuje do charity

Dostihové závodiště Synthesia Park je domovem nejen Velké pardubické, ale také klientů sociálních zařízení a volnočasových center. Dostihový spolek a.s. totiž úzce spolupracuje s Pardubickým krajem a pravidelně na dostihových dnech hostí děti, seniory i zdravotně handicapované.

Nejinak tomu bude i v rámci Letního dostihového dne v neděli 28. července. To dostihové závodiště navštíví klienti Domova na zámku Bystré a Domova na rozcestí ve Svitavách. Připravena je pro ně nejen podívaná na dostihy samotné, ale také prohlídka závodiště. „Chováme se jako sociálně odpovědná firma, to znamená, že chceme klientům sociálních zařízení, dětem z dětských domovů, seniorům i dobrovolníkům a pracovníkům neziskových organizací nabídnout zdarma nevšední zážitek jakým dostihy bezesporu mohou být. Úzce na tom spolupracujeme s radním Pardubického kraje Pavlem Šotolou. Od začátku letošní sezony jsme takto hostili už desítky klientů těchto zařízení v Pardubickém kraji,“ řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. V květnu byli hosty pardubického závodiště klienti Charity Pardubice a sdružení Péče o duševní zdraví Pardubice, na Zlatý pohár počátkem června dorazili klienti Domova sociálních služeb Slatiňany a druhou kvalifikaci navštívily děti ze Speciální školy Svítání Pardubice.

„Pardubický kraj chce zintenzivnit vzájemnou spolupráci veřejného, soukromého a neziskového sektoru a umožnit tak ještě větší začlenění klientů sociálních zařízení do společnosti. Proto jsem velmi rád, že se naším partnerem stalo i dostihové závodiště. Osobně se velmi těším na nedělní odpoledne na dostizích,“ prozradil radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Spolupráce Dostihového spolku a.s. a Pardubického kraje bude v této oblasti pokračovat i nadále. V srpnu dostihy navštíví obyvatelé Domova pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích, v září klienti Klubu Pohoda a Centra denních služeb Motýl z Hlinska. Zářijovou výstavu Koně v akci si pak užijí děti z Dětského domova Holice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.12.

Opět po roce profesionální hasiči z Pardubického kraje podpořili akci Movember

Této celosvětové akce, která je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, se zapojili i profesionální hasiči z Pardubického kraje. A opět po roce se celá směna ze stanice v Chrudimi do této akce zařadila.

Společnost celý článek
10.9.

Hravé odpoledne na farmě Zaměstná celou rodinu

Událost pořádá Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje a ve spolupráci se sdružením Apolenka hiporehabilitace. Hlavní dění vypukne ve 13.00, na programu jsou soutěže o zajímavé ceny pro děti, prezentace neziskovek z okolí Pardubic, a nesmí chybět ani dobré jídlo, zábava a hry.

Společnost celý článek
25.11.

Pardubické Vánoce

Kdo tedy zavítá o adventních víkendech na Pernštýnské náměstí, bude mít možnost vybírat z výrobků desítek řemeslníků z celé republiky, kteří budou nabízet nejen rozmanité dárky pod vánoční stromeček, ale i celou řadu staročeských pochutin a nápojů. Samozřejmostí je voňavý trdelník i vánoční punč či horká medovina.

Společnost celý článek
25.2.

Očkovat proti pandemické chřipce se může již každý

Domluvíme se s očkovacími centry, aby otevřely ordinaci v jeden konkrétní den v týdnu.

Společnost celý článek
15.7.

Zatraktivnění pardubického zámku posoudí auditorská firma

Zámek by měl ze své výhodné polohy v centru krajského města vytěžit podstatně větší návštěvnost a spokojenost návštěvníků.

Společnost celý článek
21.11.

Pardubický kraj podpořil gastronomickou učebnu

Peníze poslala do soukromé školy Evropská unie. Velkou pomoc se získáním dotace poskytl i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting