Dotace do kultury a památkové péče

12.4.

Dotace do kultury a památkové péče

Dotace do kultury a památkové péče

O poskytnutí dotací na kulturu v celkové výši 300 tisíc korun rozhodla Rada Pardubického kraje na svém 50. jednání. Částka 50 tisíc korun tak poputuje například na realizaci pardubické části Febiofest 2007, na Český hudební tábor mládeže v Horním Jelení, na festival Pardubické hudební jaro či na vydání publikace s názvem „Varhany v královéhradecké diecézi“, kterou vydává Biskupství královéhradecké. „Dotaci ve výši 100 tisíc korun jsme pak poskytli občanskému sdružení Boii Nasavrky, které od roku 2005 provozuje muzeum Keltů (Keltský archeopark) a nyní chce rozšířit expozici. Dotace je určena na část požadované spoluúčasti z přiděleného grantu z programu Culture 2000,“ řekl Miroslav Brýdl, radní zodpovědný za kulturu a památky. Kromě těchto dotací také radní doporučili Zastupitelstvu Pardubického kraje (dle příslušného zákona) rozdělit dalších 300 tisíc korun na projekty měst a obcí v oblasti kultury a částku 2,3 miliony na obnovu památkového fondu. „Další oblastí, ve které jsme rozdělovali dotace, jsou příspěvky na památky, které jsou v havarijním stavu a nejsou zapsány v seznamu kulturních památek a tím pádem na ně nelze žádat o granty v oblasti památkové péče. Tady rada ve své kompetenci uvolnila téměř 1,2 milion na opravu kapličky v Čankovicích a dalších 100 tisíc korun doporučila ke schválení zastupitelům,“ dodal Brýdl a pokračoval: „V Pardubickém kraji se také bude v letošním roce konat několik konferencí, které mají přispět k propagaci památek. Také tyto konference jsme finančně podpořili.“ Krajští radní pamatovali i na mobiliář církevních objektů. Dotaci ve výši 110 tisíc korun rada uvolnila na opravu hlavního oltáře v kostele sv. Víta v Českých Libchavách, částku 90 tisíc na restaurování Sváteční řady z kostela v Dobříkově a dotaci ve výši 80 tisíc korun na restaurování obrazu z kostela v Hrochově Týnci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

Holický ,,gang,, byl dopaden

Oznámení o podobným způsobem provedených krádežích přijali do konce minulého týdne policisté celkem sedm.

Společnost celý článek
3.9.

Více než tři tisíce květů jiřin krášlí pardubický zámek

Na výstavě v rytířských sálech se nachází 2374 květů 436 odrůd jiřin.

Společnost celý článek
3.8.

Pardubice svěří adventní trhy soukromé společnosti

„Otázkou vánočních trhů jsme se zabývali delší dobu a velmi důkladně. Rozhodli jsme se pro model, který úspěšně funguje například v Olomouci či Českých Budějovicích. Smlouva na delší časové období poskytuje určitou jistotu jak městu, tak dodavateli. A Pardubice si důstojné vánoční trhy s tou pravou sváteční atmosférou zaslouží.

Společnost celý článek
30.8.

Na gymnáziích bude studovat maximálně 19% populace

Toto zásadní rozhodnutí vzal na vědomí také Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Společnost celý článek
16.5.

Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

Bohatý program Aviatického dne Ing.Jana Kašpara doplnily i přelety grippenů a další letecké a veteránské zajímavosti.

Společnost celý článek
25.10.

Devadesát let stará budova projde kompletní rekonstrukcí

Modernizace sokolovny probíhá v úzké spolupráci s městem Pardubice. Zastupitelé na přípravu projektu schválili v tomto roce dvě půjčky ve výši 2,5 milionů korun, které byly použité například na zpracování projektových dokumentací, studií a průzkumných prací.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting