Dotace do kultury a památkové péče

12.4.

Dotace do kultury a památkové péče

Dotace do kultury a památkové péče

O poskytnutí dotací na kulturu v celkové výši 300 tisíc korun rozhodla Rada Pardubického kraje na svém 50. jednání. Částka 50 tisíc korun tak poputuje například na realizaci pardubické části Febiofest 2007, na Český hudební tábor mládeže v Horním Jelení, na festival Pardubické hudební jaro či na vydání publikace s názvem „Varhany v královéhradecké diecézi“, kterou vydává Biskupství královéhradecké. „Dotaci ve výši 100 tisíc korun jsme pak poskytli občanskému sdružení Boii Nasavrky, které od roku 2005 provozuje muzeum Keltů (Keltský archeopark) a nyní chce rozšířit expozici. Dotace je určena na část požadované spoluúčasti z přiděleného grantu z programu Culture 2000,“ řekl Miroslav Brýdl, radní zodpovědný za kulturu a památky. Kromě těchto dotací také radní doporučili Zastupitelstvu Pardubického kraje (dle příslušného zákona) rozdělit dalších 300 tisíc korun na projekty měst a obcí v oblasti kultury a částku 2,3 miliony na obnovu památkového fondu. „Další oblastí, ve které jsme rozdělovali dotace, jsou příspěvky na památky, které jsou v havarijním stavu a nejsou zapsány v seznamu kulturních památek a tím pádem na ně nelze žádat o granty v oblasti památkové péče. Tady rada ve své kompetenci uvolnila téměř 1,2 milion na opravu kapličky v Čankovicích a dalších 100 tisíc korun doporučila ke schválení zastupitelům,“ dodal Brýdl a pokračoval: „V Pardubickém kraji se také bude v letošním roce konat několik konferencí, které mají přispět k propagaci památek. Také tyto konference jsme finančně podpořili.“ Krajští radní pamatovali i na mobiliář církevních objektů. Dotaci ve výši 110 tisíc korun rada uvolnila na opravu hlavního oltáře v kostele sv. Víta v Českých Libchavách, částku 90 tisíc na restaurování Sváteční řady z kostela v Dobříkově a dotaci ve výši 80 tisíc korun na restaurování obrazu z kostela v Hrochově Týnci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.10.

Do rodiny evropských koňských měst přibude Wroclav

„Evropský den koní se bude slavit současně ve všech členských městech a to vždy druhou neděli v září. Sdružení si tuto akci nechalo zaregistrovat u Evropské komise, stejně jako každoroční soutěž měst o titul Evropské město koní,“ řekla vedoucí úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu Hana Svobodová.

Společnost celý článek
14.9.

Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

I tento rok probíhalo v Apolence křtění nových mláďat farmy. „Své jméno dnes dostal oslík Oskar a hřebeček pony Silvestr. Přeji jim mnoho elánu do života a spoustu dětských kamarádů, kteří je v Apolence navštěvují a nosí jim dobroty. Mám velkou radost, kolik dětí dnes zavítalo na farmu, aby poznalo život zvířat a užilo si zábavu s neziskovkami. Přesně proto podobné akce organizujeme,“ nechala se slyšet Miluše Horská, místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Společnost celý článek
17.10.

Tradiční oslavy založení samostatného státu v Lanškrouně

Oslavy svátku budou zahájeny 26.10.2011, kdy budou na sále lanškrounského sálu uděleny pamětní medaile občanům.

Společnost celý článek
23.2.

Město představí vizi pro pravý břeh Labe

„Tato lokalita byla v rozvoji města dlouho opomíjena. Jsme přesvědčeni, že zelené plochy na pravém břehu Labe musí být řešeny koncepčně s vědomím celku tak, aby byla dokonale využita jejich významná městotvorná funkce. Studie navrhne principy využití rekreačního potenciálu území s maximálním respektováním jeho klidového a přírodního charakteru,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
9.2.

Vláda schválila definici sociálního bydlení

Vláda na svém pondělním zasedání schválila definici bydlení dle sociální politiky státu.

Společnost celý článek
20.5.

Hradecké letiště opět zažije vrtulníkovou show

Prim při sobotní akci budou pochopitelně hrát vrtulníky, ovšem nejen ony vytvoří základ atraktivní podívané.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting