Dotace do kultury a památkové péče

12.4.

Dotace do kultury a památkové péče

Dotace do kultury a památkové péče

O poskytnutí dotací na kulturu v celkové výši 300 tisíc korun rozhodla Rada Pardubického kraje na svém 50. jednání. Částka 50 tisíc korun tak poputuje například na realizaci pardubické části Febiofest 2007, na Český hudební tábor mládeže v Horním Jelení, na festival Pardubické hudební jaro či na vydání publikace s názvem „Varhany v královéhradecké diecézi“, kterou vydává Biskupství královéhradecké. „Dotaci ve výši 100 tisíc korun jsme pak poskytli občanskému sdružení Boii Nasavrky, které od roku 2005 provozuje muzeum Keltů (Keltský archeopark) a nyní chce rozšířit expozici. Dotace je určena na část požadované spoluúčasti z přiděleného grantu z programu Culture 2000,“ řekl Miroslav Brýdl, radní zodpovědný za kulturu a památky. Kromě těchto dotací také radní doporučili Zastupitelstvu Pardubického kraje (dle příslušného zákona) rozdělit dalších 300 tisíc korun na projekty měst a obcí v oblasti kultury a částku 2,3 miliony na obnovu památkového fondu. „Další oblastí, ve které jsme rozdělovali dotace, jsou příspěvky na památky, které jsou v havarijním stavu a nejsou zapsány v seznamu kulturních památek a tím pádem na ně nelze žádat o granty v oblasti památkové péče. Tady rada ve své kompetenci uvolnila téměř 1,2 milion na opravu kapličky v Čankovicích a dalších 100 tisíc korun doporučila ke schválení zastupitelům,“ dodal Brýdl a pokračoval: „V Pardubickém kraji se také bude v letošním roce konat několik konferencí, které mají přispět k propagaci památek. Také tyto konference jsme finančně podpořili.“ Krajští radní pamatovali i na mobiliář církevních objektů. Dotaci ve výši 110 tisíc korun rada uvolnila na opravu hlavního oltáře v kostele sv. Víta v Českých Libchavách, částku 90 tisíc na restaurování Sváteční řady z kostela v Dobříkově a dotaci ve výši 80 tisíc korun na restaurování obrazu z kostela v Hrochově Týnci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.5.

,,Tyršáky,, se v neděli změní v Perníkové království

Brána perníkového království, která bude stát u vchodu do Tyršových sadů, láká malé i velké návštěvníky nejen za pohádkou.

Společnost celý článek
24.7.

Soutěž o nejlepší firmu a nejlepšího živnostníka

O udělení titulu FIRMA ROKU 2007 bude v kategorii živnostníků rozhodovat nejlepší podnikatelský příběh.

Společnost celý článek
20.11.

Působivá vánoční výzdoba rozzáří Pardubice již za několik dní

Po městě se rozzáří téměř devadesát vánočních motivů, z nichž více než čtyřicet nových dekorací osvítí třídu Míru.

Společnost celý článek
1.12.

Pošta na Božím Daru razítkuje s Ježíškem od 1. prosince

Štěstím je, že Ježíšek se domluví po celém světě, protože Vánoční přání nechodí pouze z České republiky.

Společnost celý článek
20.6.

Ve sběru PETek kralují děti z Pardubiček

Na děti za jejich celoroční snahu čeká samozřejmě odměna. Organizátoři letos zdvojnásobili částku, kterou školy odmění, na 50.000 korun.

Společnost celý článek
14.6.

Regionální rada chce získat na projekty další miliardu korun

Jack Engwegen a Tomáš Kuchtík, zástupci Evropské komise, navštívili 7. června severovýchodní Čechy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting