Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

15.11.

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

Dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod (dále ROP Severovýchod) na silnice druhé a třetí třídy v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji a také na projekt Statutárního města Hradce Králové schválil Výbor Regionální rady 11. listopadu na svém královéhradeckém zasedání.   „Na dvaadvacet silničních projektů bude Pardubický, Liberecký a Královéhradecký kraj čerpat z evropských fondů prostřednictvím ROP Severovýchod více než 875 milionů korun,“ řekl předseda Regionální rady NUTS II Severovýchod Radko Martínek. V rámci Pardubického kraje získal podporu jeden projekt za více než 108 milionů korun z EU. Jde o modernizaci 3,5 kilometru dlouhé silnice druhé třídy mezi Chocní a Loučkami. V Libereckém kraji bylo podpořeno deset projektů s dotací bezmála 410 milionů korun. V Královéhradeckém kraji se bude realizovat jedenáct projektů s podporou téměř 356 milionů korun. Všechny tyto projekty byly schváleny v rámci 19. kola výzvy, které bylo zaměřeno na rozvoj regionální silniční infrastruktury.   Výbor také schválil v rámci 11. kola kontinuální výzvy zaměřené na projekty krajských měst, tedy Liberce, Pardubic a Hradce Králové, dotaci ve výši sedmi milionů korun pro Statutární město Hradec Královém, které uspělo s projektem na rekonstrukci teras pod kanovnickými domy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.4.

Z města zmizí další bariéry

Prostřednictvím Programu podpory bezbariérovosti se Pardubice snaží všem bez omezení zpřístupňovat nejen veřejná prostranství. Například Pardubický partner plánuje vybudovat bezbariérový přístup k budově pošty Pardubice 5. Projekt vyjde na 450 000 korun, město jej podpoří částkou ve výši 405 000 korun.

Společnost celý článek
20.1.

Pardubické letiště se představí cestovním kancelářím

Město, které je majoritním akcionářem letiště, za touto investicí stojí. Ještě v tomto pololetí chceme s výstavbou začít a v roce 2017 by terminál mohl odbavit první cestující,“ doplnil náměstek primátora Jan Řehounek, zastupující v představenstvu společnosti EBA město.

Společnost celý článek
2.5.

Sto let autobusové dopravy v Pardubicích

Beseda se samozřejmě bude týkat i současnosti a řeč přijde i na plány pardubické městské hromadné dopravy do budoucna.

Společnost celý článek
25.8.

Ujížděl policistům na motorce

Údajně měl nesmyslně zrychlovat a zpomalovat, v obci jet neúměrně rychle a mimo obec zase pomalu.

Společnost celý článek
25.11.

Množství škodlivin v kraji se výrazně nezměnilo.

Vyplynulo to z analýzy údajů ohlášených do Integrovaného registru znečišťování za rok 2008.

Společnost celý článek
9.1.

Česká pojišťovna: i nadále partner dostihů v Pardubicích

My jsme pana ředitele informovali o aktuální situaci kolem Dostihového spolku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting