Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

15.11.

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

Dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod (dále ROP Severovýchod) na silnice druhé a třetí třídy v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji a také na projekt Statutárního města Hradce Králové schválil Výbor Regionální rady 11. listopadu na svém královéhradeckém zasedání.   „Na dvaadvacet silničních projektů bude Pardubický, Liberecký a Královéhradecký kraj čerpat z evropských fondů prostřednictvím ROP Severovýchod více než 875 milionů korun,“ řekl předseda Regionální rady NUTS II Severovýchod Radko Martínek. V rámci Pardubického kraje získal podporu jeden projekt za více než 108 milionů korun z EU. Jde o modernizaci 3,5 kilometru dlouhé silnice druhé třídy mezi Chocní a Loučkami. V Libereckém kraji bylo podpořeno deset projektů s dotací bezmála 410 milionů korun. V Královéhradeckém kraji se bude realizovat jedenáct projektů s podporou téměř 356 milionů korun. Všechny tyto projekty byly schváleny v rámci 19. kola výzvy, které bylo zaměřeno na rozvoj regionální silniční infrastruktury.   Výbor také schválil v rámci 11. kola kontinuální výzvy zaměřené na projekty krajských měst, tedy Liberce, Pardubic a Hradce Králové, dotaci ve výši sedmi milionů korun pro Statutární město Hradec Královém, které uspělo s projektem na rekonstrukci teras pod kanovnickými domy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Podepsána další smlouva na evropský projekt

Součástí projektu je i rekonstrukce hradební zdi a souběžně pod hradbami vedoucí Zlaté stezky.

Společnost celý článek
20.5.

Do programu Multikulturního týdne přispěje i Univerzita Pardubice

I letos organizátoři vybrali českou neziskovou organizaci – SIRIRI o. p. s., která se angažuje v Středoafrické republice, kde se zaměřuje na projekty v oblastech školství, zdravotnictví a zemědělství, a přispívá k nezávislosti Středoafričanů na pomoci zvenčí. Právě na její projekty připadne dobrovolná finanční sbírka. Během Multikulturního týdne bude k vidění i zajímavá výstava dokumentující život ve Středoafrické republice.

Společnost celý článek
13.12.

S nalezenou platební kartou se jim nevyplatilo platit

S touto ztracenou kartou se zachtělo podezřelým dvěma mužům (32 a 33 let) a jedné ženě (28 let) neoprávněně platit. V průběhu šetření kolegové zjistili, že se dotyčným osobám podařilo uskutečnit celkem sedm plateb a co v celkové výši téměř 3.000 korun.

Společnost celý článek
13.2.

Na cestě z východních Čech do Prahy se méně umírá

Na cestě autem mezi Prahou a východními Čechami umírá méně lidí, což dokazují zveřejněné policejní statistiky.

Společnost celý článek
17.2.

Letos se chystá již druhý ročník Apetit festivalu

Loňský ročník se velmi vydařil, účastnilo se ho přes dvacetpět tisíc lidí. I letos se pardubické dostihové závodiště stane místem setkání gurmánů. Cílem bude opět vybrat ty nejlepší nejen z východočeského regionu, kteří budou prezentovat tu nejlepší gastronomii.

Společnost celý článek
26.2.

Nejen o cukrovaru v Hrochově Týnci

Zástupce agrárních komor přijali v sídle kraje vicehejtman Roman Línek a radní Petr Šilar.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting