Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

15.11.

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

Dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod (dále ROP Severovýchod) na silnice druhé a třetí třídy v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji a také na projekt Statutárního města Hradce Králové schválil Výbor Regionální rady 11. listopadu na svém královéhradeckém zasedání.   „Na dvaadvacet silničních projektů bude Pardubický, Liberecký a Královéhradecký kraj čerpat z evropských fondů prostřednictvím ROP Severovýchod více než 875 milionů korun,“ řekl předseda Regionální rady NUTS II Severovýchod Radko Martínek. V rámci Pardubického kraje získal podporu jeden projekt za více než 108 milionů korun z EU. Jde o modernizaci 3,5 kilometru dlouhé silnice druhé třídy mezi Chocní a Loučkami. V Libereckém kraji bylo podpořeno deset projektů s dotací bezmála 410 milionů korun. V Královéhradeckém kraji se bude realizovat jedenáct projektů s podporou téměř 356 milionů korun. Všechny tyto projekty byly schváleny v rámci 19. kola výzvy, které bylo zaměřeno na rozvoj regionální silniční infrastruktury.   Výbor také schválil v rámci 11. kola kontinuální výzvy zaměřené na projekty krajských měst, tedy Liberce, Pardubic a Hradce Králové, dotaci ve výši sedmi milionů korun pro Statutární město Hradec Královém, které uspělo s projektem na rekonstrukci teras pod kanovnickými domy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.6.

Globus: Tajemství točených zmrzlin podle vlastních receptur

Zmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovocZmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovoce, plnotučného mléka a bez umělých přísad.

Společnost celý článek
26.4.

Zlato si opět odnesl Lukáš Novák

Sjeli se sem nejlépe fyzicky vybavení hasiči z celé České republiky.

Společnost celý článek
20.4.

Z města zmizí další bariéry

Prostřednictvím Programu podpory bezbariérovosti se Pardubice snaží všem bez omezení zpřístupňovat nejen veřejná prostranství. Například Pardubický partner plánuje vybudovat bezbariérový přístup k budově pošty Pardubice 5. Projekt vyjde na 450 000 korun, město jej podpoří částkou ve výši 405 000 korun.

Společnost celý článek
2.11.

Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

Oxid uhelnatý je jedovatý plyn, který je lehčí než vzduch, se kterým navíc tvoří výbušné směsi.

Společnost celý článek
20.1.

Helicoptershow bude letos s unikátní výstavou vrtulníků

V současné době jednáme s největšími výrobci a dodavateli vrtulníků a vrtulníkové techniky o účasti na výstavě.

Společnost celý článek
13.6.

Poslední scénické čtení této sezóny ve VČD Pardubice

Hra předznamenala uvedení hry Benefice aneb Zachraňte svého Afričana, kterou hrajeme na Malé scéně ve dvoře.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting