Dotace na prezentační akce kraje

19.3.

Dotace na prezentační akce kraje

Dotace na prezentační akce kraje

Rada Pardubického kraje uvolnila další sérii dotací na takzvané prezentační akce kraje, tentokrát ve výši 190 tisíc korun. Jde o finanční prostředky například na podporu činnosti Českého svazu bojovníku za svobodu, na realizaci koncertů Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice ve slovenském Prešovském samosprávném kraji, na podporu mezinárodního hokejového turnaje kategorie elévů (4. a 5. třída) v Chocni a další. Nejvyšší dotaci v částce 40 tisíc korun tentokrát dostaly dva projekty – Týden cyklistiky v Moravské Třebové, a také dvě významné mezinárodní lyžařské akce – Mezinárodní FIS pohár žáků v travním lyžován a závod Světového poháru. „Jak jsem již v minulých dnech slíbil, podpořili jsme i aktivity moravskotřebovského horolezce Romana Langra. Ten se už v první polovině tohoto roku pokusí výstup na nejvyšší horu světa Mont Everest,“ prozradil hejtman Ivo Toman. A dodal: „To je pro mne úžasná odvaha, zvlášť když Roman všechny své „kopce“ zdolává bez použití kyslíkových přístrojů. Držím mu palce, aby se vše zdařilo, a těším, že na nejvyšší hoře světa zavlaje i vlajka Pardubického kraje.“ Dotace je ve výši 20 tisíc korun a je určena jako příspěvek na pokrytí nákladů souvisejících s přípravou Romana Langra.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.3.

Dánští novináři posuzovali lyžování v našem kraji

Jako doprovodný program k zimním sportům se skupina také zúčastnila ojedinělé noční prohlídky kláštera na Hoře Matky Boží v Králíkách.

Společnost celý článek
21.3.

Turecký velvyslanec s představiteli kraje a města uctili památku tureckých vojáků

Turci bojovali během 1. světové války na rusko-rakouské frontě po boku armád Německa a Rakousko-Uherska. V Pardubicích fungovala tehdy největší válečná nemocnice monarchie, tzv. Karanténa, v níž se léčilo i mnoho tureckých vojáků.

Společnost celý článek
26.9.

Spouští se unikátní seznamka pro handicapované. Nabízí postiženým příležitost najít si životního partnera

Vedle skutečnosti, že seznamovací portál Tvojelaska.cz přináší handicapovaným jedinečnou příležitost najít si životního partnera a nebát se, že jeho postižení bude při seznamování překážkou, nabízí ještě jeden benefit – možnost někoho si najít, psát si s ním a posléze se osobně seznámit, je pro všechny bezplatné.

Společnost celý článek
20.9.

Lukavice je druhou nejlepší Vesnicí roku v celé republice

Titul Vesnice roku získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina, třetí místo obsadil Slavkov ze Zlínského kraje.

Společnost celý článek
11.7.

Pardubický hejtman trénoval mozek v hradecké neurolaboratoři

Neurolaboratoř Commservis.com v čele s trenérem a koučem Tomášem Zdechovským se úspěšně zabývá již několik let výzkumem a tréninkem kognitivních schopností sportovců a manažerů.

Společnost celý článek
20.3.

Velikonoční prázdniny v Králické pevnostní oblasti

Údaje o dnech otevření muzeí v KPO budeme průběžně aktualizovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting