Dotace pro venkov omezovat nebudeme, řekl hejtman starostům

20.10.

Dotace pro venkov omezovat nebudeme, řekl hejtman starostům

Ve čtvrtek dopoledne se v Chrudimi uskutečnilo již XIII. Setkání starostů a místostarostů Pardubického kraje, které organizuje společnost Regionservis. Samosprávu Pardubického kraje na této tradiční akci zastupoval hejtman Martin Netolický. Ten více jak stovku starostů seznámil s průběhem příprav krajského rozpočtu na rok 2018, vyhlašovanými programovými dotacemi či problematikou financování rekonstrukcí silnic nižších tříd.


„Je na nás kladen velký rozpočtový tlak kvůli navyšování platů a mezd, což je dopad předvolebních slibů. Pro náš kraj tyto nárůsty znamenají okolo 100 milionů korun. Náš kraj si však i s tímto poradí, protože nechceme, aby se výdaje vyvolané centrální úrovní projevily v regionu. Podaří se nám zachovat všechny grantové programy na stejné úrovni, jako tomu je v letošním roce s tím, že u Programu obnovy venkova navýšíme celkovou částku na 63 milionů korun. Chceme i nadále pokračovat v podpoře pojízdných a venkovských prodejen, budování veřejných prostranství či opravách kostelíků a veřejných budov,“ řekl hejtman Martin Netolický.


Ten se také zmínil o investicích do oblasti dopravní infrastruktury. „Vzhledem ke konzervativnímu nastavení rozpočtu předpokládáme znovu zlepšené inkaso daní, které budeme chtít opět vrátit do regionu pomocí investic například do silniční sítě, která je v našem kraji podinvestována částkou 13 miliard korun. V době, kdy mám každý týden jednání se starosty ohledně rekonstrukcí silnic, nám stát říká, že již nedostaneme finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Z něj náš kraj v minulých třech letech získal 700 milionů korun. Budeme tak svědky každoročního opravování silnic první třídy a chátrání komunikací nižších tříd,“ sdělil hejtman Netolický přítomným starostům.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.6.

V kavárně budou obsluhovat postižení

Hosty v ní budou obsluhovat lidé s mentálním postižením, což bude přispívat k jejich lepšímu začlenění do společnosti.

Společnost celý článek
30.9.

Pardubické městské slavnosti letos ji po sedmnácté

K programové klasice patří koncert skupiny J.K.Band, Dny medu, jízda historických vozidel či sobotní lampionový průvod.

Společnost celý článek
31.8.

„Mojí největší devizou je znalost radnice“

Ctižádostí nového tajemníka je maximální zefektivnění výkonu veřejné správy.

Společnost celý článek
23.1.

Starostové obcí se budou školit v bezpečnosti

Seminář pro starosty obcí připravil Pardubický kraj na pátek 26. ledna 2007

Společnost celý článek
12.4.

Radní pomohl s návratem zvířat do volné přírody

Většina živočichů se do zařízení dostala v průběhu zimy s lehčími zraněními

Společnost celý článek
8.3.

Oční chirurgové Pardubické nemocnice získali špičkový operační mikroskop

Nákup nového vybavení se uskutečnil v rámci programu Ministerstva zdravotnictví České republiky nazvaného „Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního zdravotnictví“. Investice do modernizace operačních sálů byla ve výši více než pět milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting