Doubravice a Hrádek by mohla spojit nová cyklostezka

28.12.

Doubravice a Hrádek by mohla spojit nová cyklostezka

Pardubice a obec Srch budou spolupracovat na výstavbě nové cyklostezky Doubravice – Hrádek. Na svém prosincovém jednání o tom rozhodli zastupitelé města. Plánovaná trasa by měla být dlouhá zhruba 1,5 kilometru, přičemž část stezky se bude nacházet na území Pardubic, zbývající úsek povede po katastrech spadajících pod obec Srch.
Nositelem této investiční akce bude obec Srch, město se na výstavbě cyklostezky však bude finančně podílet. „Částka, kterou by město podpořilo tuto stavbu, bude zařazena do městského rozpočtu na rok 2018. Celkem by se mělo jednat o zhruba 2,6 milionu korun včetně DPH,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za městský rozpočet Jiří Rozinek. Srch by výstavba stezky vyšla na necelé 3 miliony korun včetně DPH, přičemž celkové náklady dosahují výše přes 16 milionů korun včetně DPH.
Významnou část nákladů by navíc mohl pokrýt příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury.„V současné době je hotová dokumentace pro stavební povolení a vykoupeny jsou i potřebné pozemky. Vzhledem k tomu, že zastupitelé schválili smlouvu o spolupráci města Pardubice a obce Srch, zažádá obec o příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury, který by měl pokrýt až 85 procent uznatelných nákladů, tedy více jak 10 milionů korun,“ popisuje Helena Dvořáčková, náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování. Skutečná výše příspěvku bude známá až po posouzení a schválení akce ze strany SFDI.
Žádost o příspěvek musí být podána do 15. ledna příštího roku, o jeho přidělení by mělo být rozhodnuto během dubna 2018. Výše celkových nákladů akce bude rovněž upravena podle výsledků výběrového řízení na dodavatele stavebních prací.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.7.

Včera začal výběr stavby roku 2008 v Pardubickém kraji

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
24.7.

Kraj ocenil nálezce bronzového pokladu

Poklad tvoří dvě sekery, osm hřiven a jehlice ze starší doby bronzové.

Společnost celý článek
27.9.

Litomyšl hostila poslední letošní Burzu filantropie v Pardubickém kraji Pardubice

Podzimní Burza filantropie v Litomyšli přinesla zajímavé, inspirativní a všem přínosné projekty neziskových organizací. Celkem se donátorům představilo pět projektů a takzvané divoké karty padly na úrodnou půdu neziskovým organizacím - Cestou spolu, Matami

Společnost celý článek
12.11.

Spalovna Rybitví: psát můžete rovněž ředitelce Honové

Ministerstvo životního prostředí podcenilo odpor lidí proti spalovně nebezpečných odpadů v Rybitví.

Společnost celý článek
26.3.

Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

Během večera se návštěvníci dozvědí například vše o svém srdci. Vyzkouší, že matematika může být napínavá hra a zapojí se do velikonočního chemického kouzlení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting