Dravci zachránění v Pasíčkách se vrátili do přírody

10.5.

Dravci zachránění v Pasíčkách se vrátili do přírody

 Záchranná stanice Pasíčka navrátila ve středu v okolí rozhledny Bára nedaleko Chrudimi zpět do volné přírody několik dravců a sov. Jednalo se o kalouse ušaté, puštíky obecné, káňata lesní a poštolku obecnou. Opeřenci se dostali do stanice v zimním období z různých důvodů: někteří se zlomeninou křídla, která si vyžádala odborný lékařský zákrok, další utrpěli lehčí zranění při střetu s dopravními prostředky či při nárazu do jiné překážky. Jiní se v zařízení ocitli kvůli vyhladovění. Ptáci dostali svobodu z rukou ministra životního prostředí Tomáše Chalupy, radních Pardubického kraje Ludmily Navrátilové a Václava Kroutila.


     Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka je závislá na pomoci svých příznivců, kteří přispívají a pomáhají s pokrytím provozních nákladů areálu. „Navýšili jsme celkové prostředky pro obě záchranné stanice v Pardubickém kraji. U Pasíček se příspěvek na péči o chráněné živočichy zvedl ze 70 tisíc na 100 tisíc korun. Druhá stanice ve Vendolí dostala 50 tisíc korun, což je o 20 tisíc více než v loňském roce. Pardubický kraj se snaží, seč může,“ sdělil krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.


     Ministr životního prostředí si prohlédl celé zařízení Záchranné stanice Pasíčka. Byl mu představen připravovaný projekt, kdy bude vybudována interaktivní naučná stezka s průchozí přírodní ptačí voliérou a výběhem pro bobra a vydru s výhledem pod vodu. Celý komplex by měl být lemován výběhy pro vysokou. Bude určen hlavně pro děti a součástí by mohla být i malá ZOO. „Jsem ráda, že ministra projekt nadchl a slíbil mu maximální podporu,“ prohlásila krajská radní zodpovědná za investice a majetek Ludmila Navrátilová.


     Pardubický kraj také významně finančně podpořil činnost ekocentra, ekovýchovných vzdělávacích programů a provoz expoziční části zařízení, která je přístupná veřejnosti. Kromě sponzorů a drobných dárců přispěl na provoz z vlastních prostředků ve výši 25 tisíc korun i ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.


     Kvůli snížení příspěvků od sponzorů v důsledku krize oslovila záchranná stanice s žádostí o pomoc s hrazením provozních nákladů nejen dlouhodobé partnery. Mimo jiné byly požádány město Chrudim, Paramo Pardubice, Služby města Pardubic, AVE, Marius Pedersen, Purum a společnost Synthesia Semtín.


     Vzrostl i počet drobných dárců a příznivců stanice, kteří na základě vyhlášené sbírky významně pomohli se zajištěním krmiva i s finančními prostředky. Do sbírky se intenzivně zapojily také školy, které dodaly spoustu pečiva, granulí, konzerv a podobně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

ČSSD vyzývá Radu města Pardubic k rezignaci

Sociální demokracie se obává, že tyto dlouhodobé rozmíšky paralyzují práci vedení města.

Společnost celý článek
22.9.

Letohradští žáci poznali místo, kam posílají dárky

Děti si toto zařízení moc neumí představit. Nyní ho viděly i uvnitř. Seznámila jsem je i s tím, co všechno se děje s novorozencem, které je do babyboxu umístěno. Jak probíhá péče, jak dlouho zůstává na našem oddělení a kam poté odchází,“uvedla staniční sestra Sodomková.

Společnost celý článek
20.6.

Ve sběru PETek kralují děti z Pardubiček

Na děti za jejich celoroční snahu čeká samozřejmě odměna. Organizátoři letos zdvojnásobili částku, kterou školy odmění, na 50.000 korun.

Společnost celý článek
3.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Společnost celý článek
5.10.

KPP pořádá dva výlety do historie Pardubic

V rámci 16. ročníku pardubických městských slavností připravil Klub přátel Pardubicka (KPP) dva zajímavé výlety

Společnost celý článek
2.5.

Sopotnická firma dostala nejvyšší pokutu

Z podorlického regionu dostala nejvyšší pokutu firma Tulach ze Sopotnice na Ústeckoorlicku, která vyrábí laminátové výrobky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting