Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

24.5.

Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

Výluky vynucené technickou údržbou trolejového vedení na pardubické třídě Míru se rozhodl využít nejen Dopravní podnik města Pardubic, ale i stavební bytové družstvo Pernštejn. V těchto dnech za použití jeřábu opravuje z ulice, která má v budoucnu patřit pouze chodcům, terasy svého domu. „Při běžném provozu na třídě Míru trolejové vedení brání použití jeřábu. Proto družstvo požádalo Dopravní podnik o možnost využít výluky právě k takovýmto opravám. Někteří chodci si prý stěžují na to, že stavba zabírá část ulice,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř. „Myslím však, že toto řešení je nejen logické, ale i levnější a pohodlnější, než kdyby Dopravní podnik za nějaký čas musel opět dopravu z třídy Míru odklonit kvůli této opravě,“ dodal náměstek Krejčíř. Od 14. května nejezdí třídou Míru žádné trolejbusy, část mezi Masarykovým náměstím a křižovatkou s ulicí Sladkovského obsluhují některé autobusové linky. Zbývající část třídy Míru se na dva týdny proměnila v pěší zónu, jejíž vybudování město, na základě rozhodnutí městského zastupitelstva, plánuje. Výluka byla nutná k technické údržbě trolejového vedení. Dopravní podnik města Pardubic ji však zároveň využil ke shromažďování dat, na jejichž základě bude možné spočítat nezbytné náklady na trvalé vymístění MHD z třídy Míru. Výluka na třídě Míru skončí 27. května vpodvečer.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.12.

Ježíšek v Česku válcuje Santu

Počet příznivců tradičního dárkonoše Ježíška rok od roku v České republice roste.

Společnost celý článek
23.5.

Muzeum v Pardubicích otevře i vyhlídku na zámecké věži

Na účastníky slavnostního průvodu masek čeká překvapení. Doprovodný program začne v 17.00 a skončí ve 22.30 hodin.

Společnost celý článek
15.9.

Horská služby ČR oslavila osmdesátku

Samotné oslavy byly zahájeny již brzy ráno fyzickými testy záchranářů. Poté na 25 kilometrovou trať v rámci XXXVI. ročníku Mezinárodní soutěže Horské služby vyrazily dvoučlenné hlídky.

Společnost celý článek
2.1.

Silvestr v Pardubickém kraji

Asi nejvtipnější oznámení „dne“ byl telefonát od muže, který o půl páté odpoledne volal na linku 158 s tím, že slyšel rány a má strach, že na něj na pardubické Dukle někdo střílí.

Společnost celý článek
12.6.

Spolupráce s francouzským regionem Centre

Ve středu 13. června 2007 navštíví Pardubický kraj delegace z partnerského regionu Centre ve Francii.

Společnost celý článek
8.3.

Na Příhrádku se klubou první místnosti

Tento týden na stavbu znovu nastoupily restaurátorky, které v minulém roce vzácná místa zakryly. „Naším cílem bude nyní hlavně zakonzervovat a potom prezentovat fragmenty středověkých maleb v bývalé soudní světnici, v soudní síni a v alkovně,“ říká restaurátorka Lucie Bartůňková. Na stěnu se vrátí i část malby, která byla sejmutá. Tyto práce by měly být hotové do konce června.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting