Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

24.5.

Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

Výluky vynucené technickou údržbou trolejového vedení na pardubické třídě Míru se rozhodl využít nejen Dopravní podnik města Pardubic, ale i stavební bytové družstvo Pernštejn. V těchto dnech za použití jeřábu opravuje z ulice, která má v budoucnu patřit pouze chodcům, terasy svého domu. „Při běžném provozu na třídě Míru trolejové vedení brání použití jeřábu. Proto družstvo požádalo Dopravní podnik o možnost využít výluky právě k takovýmto opravám. Někteří chodci si prý stěžují na to, že stavba zabírá část ulice,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř. „Myslím však, že toto řešení je nejen logické, ale i levnější a pohodlnější, než kdyby Dopravní podnik za nějaký čas musel opět dopravu z třídy Míru odklonit kvůli této opravě,“ dodal náměstek Krejčíř. Od 14. května nejezdí třídou Míru žádné trolejbusy, část mezi Masarykovým náměstím a křižovatkou s ulicí Sladkovského obsluhují některé autobusové linky. Zbývající část třídy Míru se na dva týdny proměnila v pěší zónu, jejíž vybudování město, na základě rozhodnutí městského zastupitelstva, plánuje. Výluka byla nutná k technické údržbě trolejového vedení. Dopravní podnik města Pardubic ji však zároveň využil ke shromažďování dat, na jejichž základě bude možné spočítat nezbytné náklady na trvalé vymístění MHD z třídy Míru. Výluka na třídě Míru skončí 27. května vpodvečer.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.5.

Děti v přilbách nejezdí!!!

Zarážející je, že většina z nich ochrannou přilbu vlastní, jen ji prostě nechce nosit!

Společnost celý článek
18.9.

Setkání pěstounských rodin v Pardubicích

Účast je pro pěstounské rodiny ZDARMA (po dohodě s doprovázející organizací). Podrobnější informace jsou k dispozici na www.skp-centrum.cz.

Společnost celý článek
5.8.

Služby města Pardubic přicházejí s novinkou v oblasti pohřebních služeb

Myšlence k vytvoření e- pohřbu předcházela pozitivní zkušenost pohřební služby s elektronickým objednáním konkrétního data a času ke sjednání smutečního obřadu pozůstalých.

Společnost celý článek
15.10.

Science Café aneb na slovíčko s vědcem: Čeští svobodní zednáři ve XX. století

„Tématika svobodného zednářství je v širší veřejnosti dodnes spojena s mnoha nehistorickými výmysly a představami. Z části je tomu tak proto, že se první zednáři sice objevili v osvícenské době, ale jejich kořeny sahají až do raného novověku, sami pak mnohdy svou existenci vztahují až ke starověku, a navíc zednářství standardně patřilo k „tajným“ společnostem“, vysvětluje doc. Čechurová.

Společnost celý článek
22.5.

Muzeum v Poličce připravuje výstavu historických panenek

V sobotu 25. května 2018 bude zahájena výstava, na které bude k vidění přes 550 panenek z let 1890 až do roku 1980. Těšit se můžete i na hravé koutky pro malé slečny, podtrhující atmosféru celé instalace.

Společnost celý článek
21.9.

Turnaj osobností pomůže dobré věci

Dobrovolník z Olympijského parku Pardubice 2016 Ondřej Mach dnes dorazil na pardubickou radnici, kde si převzal šek na 10 000 korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting