Držitelkou ocenění Žena regionu za Pardubický kraj se stala podporovatelka rodin v krizi i zdravého rodinného života

18.10.

Držitelkou ocenění Žena regionu za Pardubický kraj se stala podporovatelka rodin v krizi i zdravého rodinného života

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Dana Hubálková, spoluzakladatelka aktivního centra Cesta pro rodinu v Žamberku. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů. 
Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo 17. října na Krajském úřadu Pardubického kraje. Ocenění Daně Hubálkové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu PČR, první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a Marie Heřmánková, výkonná ředitelka neziskového projektu Žena regionu.
 „Projekt Žena regionu podporuji dlouhodobě. Jsem ráda, že existuje takový unikátní počin, který oceňuje úsilí výjimečných žen působících v regionech, zviditelňuje jejich aktivity a přináší neobyčejně silné a inspirující příběhy. Jde o odvážné a statečné ženy s velkým Ž, které si zaslouží naše uznání a obdiv,” uvedla 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská,“ uvedla senátorka Miluše Horská.
Vítězka ceny Žena regionu v Pardubickém kraji Dana Hubálková stála před 20 lety spolu s několika dalšími matkami u zrodu mateřského centra Pohoda v Žamberku. Díky iniciativě a nasazení Dany, která reflektovala aktuální potřeby rodin v Žamberku, vyrostla z malého prostoru pro sdílení zkušeností rodičů zejména na rodičovské dovolené organizace se širokým záběrem a pro široký okruh uživatelů pod názvem Cesta pro rodinu. Ta zahrnuje Rodinné centrum, Miniškolku, Klub bez klíče, Azylový dům a Dům na půl cesty. Věnují se aktivitám, které přispívají k posilování a podpoře nejen funkčních rodin, ale i rodin, které se ocitají v těžkých životních situacích. Centrum se nespoléhá jen na dotace, ale provozuje i grafické studio, půjčovnu masek a obchůdek s vlastními výrobky. Zázemí, vztahy, kořeny, opora, závazek a předávání – to jsou hodnoty, jimiž se Dana v roli ředitelky řídí a vede k nim svůj pracovní tým i rodiny, se kterými pracuje. 
Dana svým charismatickým působením posiluje lidi kolem sebe k uchopení zodpovědnosti za svůj život i život své rodiny a za komunitu, ve které žijí. Zapojuje se i do aktivit na podporu rozvoje regionu a dalších neziskových organizací v rámci Pardubického kraje. V roce 2007 byla oceněna titulem Dobrovolník Pardubického kraje. V osobním životě se může opřít o své dospělé syny a manžela.
„Vědci zkoumají, proč ženy žijí déle než muži. Zatím prý nedošli k definitivním výsledkům. Já mám na každém ročníku regionálního kola Ženy regionu pocit, že je to tím, že žijí najednou několik životů. Ten svůj často umenšují na úkol těch dalších, které věnují druhým lidem kolem sebe. A při té aktivitě a úsilí dokázat něco pro své okolí a někomu pomoci prostě nestačí stárnout. Moc jim za to děkuji. Lidské společenství je na těchto vztazích a jejich kvalitě založeno. A děkuji i organizátorům soutěže, kteří o těchto silných ženských příbězích dávají vědět veřejnosti,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.
Dana Hubálková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 25. října 2018 v Senátu Parlamentu ČR.
O soutěži:
Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Kraje Vysočina. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Veřejnost rozhodla. K malým společensky prospěšným organizacím putuje finanční pomoc Globusu

Bezmála 29 tisíc hlasujících rozhodlo o tom, které malé společensky prospěšné projekty v 15 regionech dostanou peníze na svůj rozvoj.

Společnost celý článek
30.6.

Škody větší než Kyrill i Emma dohromady

Nejhůře postižené lesní správy jsou Nasavrky u Chrudimi a Ledeč nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.

Společnost celý článek
10.12.

Primátor Deml se sejde se svými předchůdci

Primátoři, kteří řídili město Pardubice po roce 1989, se sejdou poprvé. Jejich hostitel doufá, že pozváním položil tradici.

Společnost celý článek
15.12.

Rock for People hlásí Evanescence, Foster the People, The Bloody Beetroots LIVE a Moose Blood

Ze zcela odlišné hudební galaxie zavítají do hradeckého areálu The Bloody Beetroots LIVE. Ústřední postava „krvavých řep“, Sir Bob Cornelius Rifo, je anomálií skrytou uprostřed poněkud rozmazlených, uhlazených, vyšťavených a mízy zbavených kmenů současné taneční hudby. O tom se ostatně mohli na vlastní oči i uši přesvědčit ti, kteří byli na jeho letošním pražském koncertu, kde vystoupil se svým sólovým projektem SBCR. Na Rock for People se The Bloody Beetroots představí ve své nejsilnější formaci LIVE.

Společnost celý článek
31.7.

Krajská záchranná služba se sjednotila

K 1. červenci došlo ke sloučení Oblastního střediska Záchranné zdravotnické služby Svitavy se ZZS Pardubického kraje.

Společnost celý článek
30.12.

I přes dvoumiliardový rozpočet musí Pardubice šetřit

Myslím, že občané Pardubic si zaslouží standardní rekreační a relaxační zařízení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting