Držitelkou ocenění Žena regionu za Pardubický kraj se stala podporovatelka rodin v krizi i zdravého rodinného života

18.10.

Držitelkou ocenění Žena regionu za Pardubický kraj se stala podporovatelka rodin v krizi i zdravého rodinného života

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Dana Hubálková, spoluzakladatelka aktivního centra Cesta pro rodinu v Žamberku. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů. 
Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo 17. října na Krajském úřadu Pardubického kraje. Ocenění Daně Hubálkové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu PČR, první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a Marie Heřmánková, výkonná ředitelka neziskového projektu Žena regionu.
 „Projekt Žena regionu podporuji dlouhodobě. Jsem ráda, že existuje takový unikátní počin, který oceňuje úsilí výjimečných žen působících v regionech, zviditelňuje jejich aktivity a přináší neobyčejně silné a inspirující příběhy. Jde o odvážné a statečné ženy s velkým Ž, které si zaslouží naše uznání a obdiv,” uvedla 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská,“ uvedla senátorka Miluše Horská.
Vítězka ceny Žena regionu v Pardubickém kraji Dana Hubálková stála před 20 lety spolu s několika dalšími matkami u zrodu mateřského centra Pohoda v Žamberku. Díky iniciativě a nasazení Dany, která reflektovala aktuální potřeby rodin v Žamberku, vyrostla z malého prostoru pro sdílení zkušeností rodičů zejména na rodičovské dovolené organizace se širokým záběrem a pro široký okruh uživatelů pod názvem Cesta pro rodinu. Ta zahrnuje Rodinné centrum, Miniškolku, Klub bez klíče, Azylový dům a Dům na půl cesty. Věnují se aktivitám, které přispívají k posilování a podpoře nejen funkčních rodin, ale i rodin, které se ocitají v těžkých životních situacích. Centrum se nespoléhá jen na dotace, ale provozuje i grafické studio, půjčovnu masek a obchůdek s vlastními výrobky. Zázemí, vztahy, kořeny, opora, závazek a předávání – to jsou hodnoty, jimiž se Dana v roli ředitelky řídí a vede k nim svůj pracovní tým i rodiny, se kterými pracuje. 
Dana svým charismatickým působením posiluje lidi kolem sebe k uchopení zodpovědnosti za svůj život i život své rodiny a za komunitu, ve které žijí. Zapojuje se i do aktivit na podporu rozvoje regionu a dalších neziskových organizací v rámci Pardubického kraje. V roce 2007 byla oceněna titulem Dobrovolník Pardubického kraje. V osobním životě se může opřít o své dospělé syny a manžela.
„Vědci zkoumají, proč ženy žijí déle než muži. Zatím prý nedošli k definitivním výsledkům. Já mám na každém ročníku regionálního kola Ženy regionu pocit, že je to tím, že žijí najednou několik životů. Ten svůj často umenšují na úkol těch dalších, které věnují druhým lidem kolem sebe. A při té aktivitě a úsilí dokázat něco pro své okolí a někomu pomoci prostě nestačí stárnout. Moc jim za to děkuji. Lidské společenství je na těchto vztazích a jejich kvalitě založeno. A děkuji i organizátorům soutěže, kteří o těchto silných ženských příbězích dávají vědět veřejnosti,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.
Dana Hubálková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 25. října 2018 v Senátu Parlamentu ČR.
O soutěži:
Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Kraje Vysočina. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.9.

Pardubické kostely se otevřou veřejnosti

Východočeské muzeum na zámku otevře nejen běžně přístupné expozice a sály, ale výjimečně také zámeckou věž s vyhlídkou.

Společnost celý článek
19.6.

Hejtman Toman naslouchal lidu Králicka

Představitelé Králík, Lichkova, Mladkova, Dolní Moravy i Červené Vody shodně hovořili o nutnosti podporovat cestovní ruch.

Společnost celý článek
2.3.

Hejtman Martínek pokřtil Slavné vily Pardubického kraje

Kniha byla veřejnosti poprvé slavnostně představena veřejnosti ve čtvrtek 26. února.

Společnost celý článek
28.3.

Do Litomyšle vlaky pojedou

Kromě domácí Litomyšle přijeli na jednání starostové obcí Hrušové, Cerekvice, Tržku a obce Řídký.

Společnost celý článek
6.10.

Služby Vám vymění starou žárovku za novou

Bude platit, že rychlejší vyhrává, protože žárovky jsou připraveny pro 52 nejrychlejších. "Tato nekulatá číslovka odkazuje k letošnímu 52. výročí vynálezu LED žárovky

Společnost celý článek
7.10.

Pardubice se představují na Hradě

Pardubice se v těchto dnech prezentují v Jiřském klášteře Pražského hradu svou architekturu a přístup k ní. V úterý 8. října město představí na pražském náměstí Republiky v rámci projektu Dny měst v Praze svou kulturu a tradice. Obě akce jsou součástí letošního ročníku Architecture Week.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting