Drzost pachatelů je zarážející

13.9.

Drzost pachatelů je zarážející

Drzost pachatelů je zarážející

V pátek 9. září v podvečer si na nákupy do svitavských supermarketů vyjely dvě ženy. Tašky s nakoupeným zbožím uložily do kufru vozidla, kabelku pak mladší z žen položila na zadní sedadlo. U druhé prodejny vystoupila jen mladší z osádky. Ke starší ženě, která zůstala sedět na místě spolujezdce, se měla po chvilce naklonit do bočního okénka žena snědší pleti a údajně se ptala na cestu do Brna. Žádala o zopakování trasy, protože prý špatně slyší. Poté odešla rychle pryč. Během chvilky se vrátila řidička, která si všimla, že zadní dveře jsou pootevřené. Ani důkladným prohledáním zadního prostoru kabelku nenašly. Neznámý pachatel si tak přišel na své. Starší žena chvilku před touto událostí vybrala z bankomatu důchod ve výši 10 tisíc korun. Dále zde měla občanský průkaz, platební kartu a další osobní věci. Řidička přišla o peníze, sluneční brýle, mobilní telefon, paměťovou kartu, řidičský a občanský průkaz. Celková škoda, kterou neznámý pachatel způsobil, byla vyčíslena na 21 tisíc korun. Vypátrat pachatele přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platební prostředku je nyní úkolem svitavských policistů.   Z tohoto případu je patrné, že podvodníci a zloději nachází nové a nové způsoby, jak se dostat k lupu. Buďte proto opatrní a mějte své věci vždy pod kontrolou. Nenechávejte na sedadlech ani odkládacích plochách vozidla žádné věci. Viditelně uložené kabelky, kufříky, mobilní telefony atd. jsou pro některé neodolatelným lákadlem. I zdánlivě bezcenná věc se může pachateli „hodit“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.4.

Radnice bude bez proudu

Klienti nepochodí ani v podatelně, její služby ale převezme podatelna na radnici na Pernštýnském náměstí. Uzavřena bude také pokladna, takže ten, kdo chce zaplatit poplatek za likvidaci komunálního odpadu přímo na pokladně magistrátu má poslední možnost 28. dubna. V dalších dnech již bude muset na svůj městský obvod.

Společnost celý článek
3.11.

Vánoční atak právě začal aneb pozor na reklamy

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) upozorňuje, že právě při vánočních nákupech by měli být lidé velmi obezřetní.

Společnost celý článek
20.5.

Město připravuje pasport nevyužitých průmyslových ploch (brownfieldů) v Pardubicích.

V Pardubicích je v současné době kolem třiceti stávajících či potencionálních brownfieldů. Drtivá většina z nich patří soukromým majitelům, pouze čtyři lokality má ve svém majetku město.

Společnost celý článek
19.4.

TECHNOhrátky v Chrudimi přivítaly 5000. žáka

Na jubilanta čekaly zajímavé ceny v podobě knihy, sady nářadí a přenosné nabíječky od organizátorů, krajské Hospodářské komory i vedení SPŠ Chrudim. Zajímavostí je, že přesně před rokem pořadatelé TECHNOhrátek v SPŠ Chrudim registrovali také 3000. školáka.

Společnost celý článek
4.4.

Do Noci s Andersenem se zapojilo více než 1 620 čtecích míst

Krajská knihovna v Pardubicích se přiřadila k více než 1 620 řádně registrovaným čtecím místům po celém světě, v nichž z pátku na sobotu probíhala pohádková Noc s Andersenem. V krajské knihovně si dobrodružný program užilo 20 malých nocležníků ve společnosti čtyř knihovnic, jednoho knihovníka a všech hrdinů ze Čtyřlístku – Pindi, Bobíka, Myšpulína a Fifinky.

Společnost celý článek
2.7.

Nový ředitel Městské policie se zaměří na bezpečnost v ulicích

Podle jeho slov také dojde k přesunu strážníků mezi jednotlivými obvody tak, aby se zajistila maximální efektivita výkonu služby a potřeby obvodů byly plně pokryty. A jistých změn se dočká i jízdní oddíl. Jejich hlídková činnost bude přesunuta do zelených ploch a okrajových částí Pardubic. To bude částečně reflektovat i požadavky starostů některých městských obvodů, kteří přítomnost jízdního oddílu např. v zahrádkářských koloniích požadují.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting