Dubnová výstava v poličské knihovně představí švýcarské město Fribourg

27.3.

Dubnová výstava v poličské knihovně představí švýcarské město Fribourg

Dubnová výstava v Městské knihovně Polička představí fotografickou tvorbu Vladimíra Hlacha, rodáka z Písku, který roku 1968 odešel do Švýcarska. Černobílými snímky představí svůj nový domov - město Fribourg. 
Vladimír Hlach svými fotografiemi představí město, které se stalo jeho novým domovem, když z důvodu politické perzekuce své rodiny odešel v roce 1968 do Švýcarska. Souborem černobílých fotografií se snaží přiblížit město, jeho obyvatele, tradice a zvyky. Na jeho snímcích se lze setkat se švýcarským hodinářem ze zapadlé uličky ve starém městě, s učitelkou hudby, se členy tradiční švýcarské gardy ale i členkou jednotek KFOR. Je možné také nahlédnout do uliček města nebo na tradiční sportovní zápolení vesničanů. 
„Potěšilo by mne, kdybyste po prohlídce výstavy věděli o Fribourgu jenom o trochu více než já, když jsem do něj podivnou hrou osudu 14. září 1968 s malou taškou přijel a nevěděl o něm vůbec nic,“ uvedl Vladimír Hlach.
Výstava bude v prostorách poličské knihovny zahájena za přítomnosti autora ve středu 2. dubna v 18 hodin. Výstava Vladimíra Hlacha Fribourg – Můj nový domov bude veřejnosti přístupná v době otevření knihovny do 2. května.
Více informací naleznete na www.knihovna.policka.org. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.1.

První děti roku 2018 v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje

V porodnicích Nemocnice Pardubického kraje se na Nový rok narodilo celkem sedm dětí – čtyři holčičky a tři chlapci. V Pardubicích kromě Anežky Mariam přišli na svět ještě kluci Ondřej a Jiří. V Chrudimi se narodily holčičky Sofie a Anita, ve Svitavách to byla Karolína a v Ústí nad Orlicí pouze Adam.

Společnost celý článek
22.10.

Vznik Československa oslaví v Pardubicích i Masaryk

Oslavy vyhlášení samostatnosti Československa začnou 28. října v 10:00 hodin na Pernštýnském náměstí.

Společnost celý článek
17.3.

Ve společenském sále se bude hovořit o Jessice

Program Jessica je součástí koncepce Společné evropské podpory udržitelných investic do městských částí, financované z Evropských strukturálních fondů. Prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) bude poprvé využit přímo pro bytové domy.

Společnost celý článek
5.5.

Do ZOO Dvůr Králové přijede sloní výrostek

Pracovníci ZOO Dvůr Králové věří, že dovozem nadějného samce se začne psát nová kapitola v chovu.

Společnost celý článek
29.1.

„Zlatý erb 2008“ vyhlášen také v Pardubickém kraji

Zájemci se mohou přihlašovat na internetových stránkách www.zlatyerb.obce.cz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting