Dubnová výstava v poličské knihovně představí švýcarské město Fribourg

27.3.

Dubnová výstava v poličské knihovně představí švýcarské město Fribourg

Dubnová výstava v Městské knihovně Polička představí fotografickou tvorbu Vladimíra Hlacha, rodáka z Písku, který roku 1968 odešel do Švýcarska. Černobílými snímky představí svůj nový domov - město Fribourg. 
Vladimír Hlach svými fotografiemi představí město, které se stalo jeho novým domovem, když z důvodu politické perzekuce své rodiny odešel v roce 1968 do Švýcarska. Souborem černobílých fotografií se snaží přiblížit město, jeho obyvatele, tradice a zvyky. Na jeho snímcích se lze setkat se švýcarským hodinářem ze zapadlé uličky ve starém městě, s učitelkou hudby, se členy tradiční švýcarské gardy ale i členkou jednotek KFOR. Je možné také nahlédnout do uliček města nebo na tradiční sportovní zápolení vesničanů. 
„Potěšilo by mne, kdybyste po prohlídce výstavy věděli o Fribourgu jenom o trochu více než já, když jsem do něj podivnou hrou osudu 14. září 1968 s malou taškou přijel a nevěděl o něm vůbec nic,“ uvedl Vladimír Hlach.
Výstava bude v prostorách poličské knihovny zahájena za přítomnosti autora ve středu 2. dubna v 18 hodin. Výstava Vladimíra Hlacha Fribourg – Můj nový domov bude veřejnosti přístupná v době otevření knihovny do 2. května.
Více informací naleznete na www.knihovna.policka.org. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.8.

Netolický: Projektování nemocnice v Moravské Třebové pokračuje dál. Stavbu nechceme zbytečně prodražovat

Výstavba nového monobloku budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové je jednou z velkých krajských investic v oblasti zdravotnictví. V průběhu projektování byl na popud hejtmana Martina Netolického svolán kontrolní den s projektanty tak, aby nedocházelo k prodražování celé stavby. Kraj nadále trvá na zachování funkčnosti celého objektu, který obsahuje také výjezdovou stanici zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
1.6.

Začíná dostavba západní tribuny ČEZ arény

Dostavba přijde na více než 131 milionů korun a po její dobu je v okolí haly omezen pohyb chodců.

Společnost celý článek
2.11.

Krajské nemocnice se mohou inspirovat v Rakousku

Zdravotnické zařízení v lázeňském Badenu má tradici sahající až do konce 19 století. V roce 1983 byla do provozu uvedena monobloková nemocnice s 352 lůžky.

Společnost celý článek
23.7.

Kraj chce ulehčit rodinným rozpočtům

Rodinné pasy umožní strávit rodičům a dětem více času společně, aniž by to citelně zasáhlo jejich peněženky.

Společnost celý článek
19.11.

Obětem výbuchu v Hradci může pomoci i kraj

S odstraňováním následků ničivého výbuchu plynu v centru Hradce je připraven pomoci i Královéhradecký kraj.

Společnost celý článek
26.8.

Lidovci sestavují kandidátku

Lídrem v Pardubickém kraji bude devětatřicetiletý Mgr. Jiří Junek, ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Na dalších čelných místech budou zkušená a dlouholetá starostka Dolní Rovně Iva Vinařová, krajský radní Ing. Pavel Šotola a starosta obce Osík na Litomyšlsku Ing. Karel Rothschein.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting