Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

29.9.

Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

Barvami duhy září keramická plastika, kterou Národní rada zdravotně postižených ČR (NRZP) a Pardubický kraj ve středu 30. září ocení organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch zdravotně hendikepovaných. Letošní už třetí ročník udělování Duhového křídla bude provázet nabitý program, který začne v 15 hodin v pardubickém ABC klubu.
 
„Na regionální úrovni je Duhové křídlo nejvyšším oceněním za práci v sociální oblasti a pro lidi se zdravotním postižením. Cenou je nejenom samotná plastika, ale i slavnostní předávání. Letos je přichystán bohatý program, ve kterém předvedou nejzajímavější vystoupení klienti poskytovatelů sociálních služeb nebo organizací osob se zdravotním postižením,“ sdělil krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad akcí převzal záštitu.
 
V programu Duhového křídla vystoupí taneční soubor Amare ze základní a praktické školy Svítání, vlastní básně přednese Růžena Smetanová z Domova pro seniory Dubina, tanec s křídly bohyně Issis předvedou členky Svazu postižených civilizačními chorobami ze Svitav, úryvek z představení Mrazík zahrají klienti Domova na hradě Rychmburk, představí se i stepařský kroužek z Domova sociálních služeb Slatiňany a kapela Barbušáci z Domova pod hradem Žampach.
 
Patronkou akce je Lenka Filipová
Podrobnosti dodává organizátorka a krajská koordinátorka NRZP Radka Svatošová: „Vystoupí také Lenka Filipová, která se stala patronkou celé akce. Skvělou atmosféru předávání slibuje i moderátorská dvojice Táňa Fišerová a Josef Pejchal.“ Zazní také píseň složená Janem Škarkou s názvem Co je normální, která se stala neformální hymnou Duhového křídla.
 
Porota letos vybírala z 37 návrhů. Ocenění se předává v několika kategoriích: dobrovolníci, profesionálové, poskytovatelé sociálních služeb a zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Autorem keramických kachlí s motivem duhy a křídla je akademický architekt a výtvarník Miloslav Chaloupka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.5.

Duben ve znamení bezpečnosti v dopravě Policisté dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu.

Policejní prevence nejsou jen přednášky a ukázky v mateřských, základních nebo středních školách. Policisté z Oddělení tisku a prevence se svou prací vyrážejí také do terénu. Duben je spojován s měsícem bezpečnosti, proto se společně s policejními hlídkami zapojovali do různých dopravně bezpečnostních akcí a dalších aktivit.

Společnost celý článek
13.8.

Na agresivní klienty zabírá videotrénink

Zaměstnanci se po dobu 10 měsíců učili metodou videotréninku interakcí (VTI).

Společnost celý článek
31.3.

Děti žijí uměním – celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open oznamuje program

Detailní program ZUŠ Open 2017 v úterý 30. května 2017 a mapa jednotlivých míst konání je k dispozici na www.zusopen.cz. Celostátní happening pro širokou veřejnost inicioval Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem otevřít ve společn Mezzosopranistka Magdalena Kožená iniciovala podporu základních uměleckých škol jako světově jedinečného konceptu uměleckého vzdělávání založením nadačního fondu na začátku roku 2016. V loňském roce se za účasti pěvkyně uskutečnil první galakoncert, jehož výtěžek je určen na celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open, který proběhne v úterý 30. května 2017. Členem správní rady fondu a spolupatronem akce je také generální ředitel České filharmonie David Mareček. Více podrobností o aktivitách fondu na www.nfkozena.cz. ZUŠ OPEN pořádá:osti debatu o důležitosti a pozitivní roli, kterou hraje umělecké vzdělávání v rozvoji dětské osobnosti.

Společnost celý článek
23.3.

Křížení pylových a potravinových alergií není ničím neobvyklým, upozorňují specialisté z NATURHOUSE

Téměř polovinu dnešní populace nějaký typ alergie trápí, u dvou třetin pylových alergiků se pak jedná o takzvanou zkříženou alergii. Zkřížené alergie jsou způsobené tím, že protilátky vytvořené na určitý alergen začnou reagovat na další podobný typ alergenu. Zjednodušeně řečeno alergikům na traviny neudělají dobře rajčata či obiloviny a olše se pro změnu kříží s broskvemi.

Společnost celý článek
25.2.

Královéhradecký kraj je centrem etického vzdělávání

V podpoře a propagaci etického vzdělávání bude kraj pokračovat nejméně do roku 2012.

Společnost celý článek
20.3.

Splněná dětská přání

Nadační fond Romane Čhave podporuje vzdělávání dětí ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting