Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

29.9.

Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

Barvami duhy září keramická plastika, kterou Národní rada zdravotně postižených ČR (NRZP) a Pardubický kraj ve středu 30. září ocení organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch zdravotně hendikepovaných. Letošní už třetí ročník udělování Duhového křídla bude provázet nabitý program, který začne v 15 hodin v pardubickém ABC klubu.
 
„Na regionální úrovni je Duhové křídlo nejvyšším oceněním za práci v sociální oblasti a pro lidi se zdravotním postižením. Cenou je nejenom samotná plastika, ale i slavnostní předávání. Letos je přichystán bohatý program, ve kterém předvedou nejzajímavější vystoupení klienti poskytovatelů sociálních služeb nebo organizací osob se zdravotním postižením,“ sdělil krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad akcí převzal záštitu.
 
V programu Duhového křídla vystoupí taneční soubor Amare ze základní a praktické školy Svítání, vlastní básně přednese Růžena Smetanová z Domova pro seniory Dubina, tanec s křídly bohyně Issis předvedou členky Svazu postižených civilizačními chorobami ze Svitav, úryvek z představení Mrazík zahrají klienti Domova na hradě Rychmburk, představí se i stepařský kroužek z Domova sociálních služeb Slatiňany a kapela Barbušáci z Domova pod hradem Žampach.
 
Patronkou akce je Lenka Filipová
Podrobnosti dodává organizátorka a krajská koordinátorka NRZP Radka Svatošová: „Vystoupí také Lenka Filipová, která se stala patronkou celé akce. Skvělou atmosféru předávání slibuje i moderátorská dvojice Táňa Fišerová a Josef Pejchal.“ Zazní také píseň složená Janem Škarkou s názvem Co je normální, která se stala neformální hymnou Duhového křídla.
 
Porota letos vybírala z 37 návrhů. Ocenění se předává v několika kategoriích: dobrovolníci, profesionálové, poskytovatelé sociálních služeb a zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Autorem keramických kachlí s motivem duhy a křídla je akademický architekt a výtvarník Miloslav Chaloupka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.4.

Japonský mistr aikida zavítal do Hradce

Název aikido je složen ze tří japonských znaků: ai = harmonie, ki = energie, dó = cesta.

Společnost celý článek
18.9.

Světové dny první pomoci

Čtyři města našeho regionu hostila Světové dny první pomoci pořádané Českým červeným křížem.

Společnost celý článek
22.10.

Pardubický kraj je průkopníkem při podpoře sociálního podnikání

Centrum investic, rozvoje a inovací seznámilo přítomné s novým projektem Královéhradeckého kraje zaměřeným na zdravotně postižené studenty středních škol, kteří míří do praxe a hledají pracovní uplatnění. Do projektu se mohou zapojit i zájemci z Pardubického kraje včetně sociálních podniků.

Společnost celý článek
8.12.

Výstava návrhů na rekonstrukci pardubické "reálky“

V úterý 12. prosince 2006 bude ve 14:30 hodin slavnostní vernisáží otevřena výstava soutěžních návrhů

Společnost celý článek
9.7.

Teenageři a mladiství jsou častými viníky konfliktů v obchodních centrech. Provokují pro vlastní zábavu i sledovanost na sociálních sítích

Mladiství sem častěji než na nákupy vyrážejí za zábavou. Narušují zde pořádek a baví se na úkor ostatních návštěvníků nebo zaměstnanců centra. Ojedinělé ale nejsou ani útoky, které vyprovokovávají vůči sobě navzájem. Při výtržnostech se pak většinou natáčejí a umísťují videa na sociální sítě.

Společnost celý článek
15.9.

Asociace krajů ČR zasedala v Trojanovicích

Jednání rady se také zabývalo pořízením kolejových vozidel pro železniční regionální dopravu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting