Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

29.9.

Duhovým křídlem budou oceněny zásluhy v sociální oblasti

Barvami duhy září keramická plastika, kterou Národní rada zdravotně postižených ČR (NRZP) a Pardubický kraj ve středu 30. září ocení organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch zdravotně hendikepovaných. Letošní už třetí ročník udělování Duhového křídla bude provázet nabitý program, který začne v 15 hodin v pardubickém ABC klubu.
 
„Na regionální úrovni je Duhové křídlo nejvyšším oceněním za práci v sociální oblasti a pro lidi se zdravotním postižením. Cenou je nejenom samotná plastika, ale i slavnostní předávání. Letos je přichystán bohatý program, ve kterém předvedou nejzajímavější vystoupení klienti poskytovatelů sociálních služeb nebo organizací osob se zdravotním postižením,“ sdělil krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad akcí převzal záštitu.
 
V programu Duhového křídla vystoupí taneční soubor Amare ze základní a praktické školy Svítání, vlastní básně přednese Růžena Smetanová z Domova pro seniory Dubina, tanec s křídly bohyně Issis předvedou členky Svazu postižených civilizačními chorobami ze Svitav, úryvek z představení Mrazík zahrají klienti Domova na hradě Rychmburk, představí se i stepařský kroužek z Domova sociálních služeb Slatiňany a kapela Barbušáci z Domova pod hradem Žampach.
 
Patronkou akce je Lenka Filipová
Podrobnosti dodává organizátorka a krajská koordinátorka NRZP Radka Svatošová: „Vystoupí také Lenka Filipová, která se stala patronkou celé akce. Skvělou atmosféru předávání slibuje i moderátorská dvojice Táňa Fišerová a Josef Pejchal.“ Zazní také píseň složená Janem Škarkou s názvem Co je normální, která se stala neformální hymnou Duhového křídla.
 
Porota letos vybírala z 37 návrhů. Ocenění se předává v několika kategoriích: dobrovolníci, profesionálové, poskytovatelé sociálních služeb a zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Autorem keramických kachlí s motivem duhy a křídla je akademický architekt a výtvarník Miloslav Chaloupka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.12.

Jevíčko obdrží dotaci na obnovu náměstí

Výstupy projektu jistě ocení nejern obyvatelé města i jevíčského mikroregionu.

Společnost celý článek
18.1.

Noclehárna pro ženy přijala první klientky

Přijaty sem mohu být pouze ženy které u sebe mají osobní doklady a nejsou podnapilé.

Společnost celý článek
20.11.

Pardubické krematorium je v novém

Rekonstrukční práce byly rozděleny do tří etap v průběhu let 2005 - 2009, jež měly logickou návaznost.

Společnost celý článek
14.9.

Za tajemstvím pardubického bělouše

Tato hra volně navazuje na předchozí ročník.

Společnost celý článek
20.1.

Náklaďák demoloval

Způsobené škody byly vyčísleny na téměř 330 tisíc korun.

Společnost celý článek
26.9.

Ministr Langer míří do Pardubického kraje

Pardubický kraj se rozhodl opět pomoci Policii ČR a věnoval jí další dar.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting