Důležitou a velmi užitečnou pomůcku, která jim výrazně pomůže u operačního stolu, již začali využívat cévní chirurgové Pardubické nemocnice.

27.10.

Důležitou a velmi užitečnou pomůcku, která jim výrazně pomůže u operačního stolu, již začali využívat cévní chirurgové Pardubické nemocnice.


Mnohdy velmi nepatrné operační pole si nyní mohou několikanásobně zvětšit díky lupovým brýlím, což ocení zejména při výkonech u nemocných s chronickým ledvinným selháním. „S pomocí lupových brýlí a dalšího příslušenství, které jsme získali díky vstřícnosti společnosti Fresenius Medical Care, můžeme zkvalitnit naše možnosti péče o tyto pacienty,“ pronesl Miloslav Pirkl, zástupce primáře oddělení cévní a plastické chirurgie Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice.


Pro napojení pacienta na dialyzační přístroj je potřeba chirurgicky vytvořit arteriovenózní zkrat, nebo-li A-V shunt. Jde o vytvoření komunikace mezi tepnou a žílou, která následně slouží k zavedení dialyzačních jehel, jež přivádějí krev do dialyzačního přístroje a zpět do těla.


„Zajištění kvalitního cévního přístupu, nejlépe formou nativního arteriovenózního zkratu, je nezbytným předpokladem k provádění účinné hemodialýzy spojené se zlepšením zdravotního stavu a snížením rizika komplikací pro pacienta,“ uvedl Roman Štilec, primář Dialyzačního střediska s nefrologickou ambulancí Fresenius Medical Care sídlícího v areálu Pardubické nemocnice. „Konstrukce dialyzačních cévních přístupů někdy v cévní chirurgii neoprávněně patří mezi opomíjený problém. Přitom se zjevně jedná o možnost zachránit a prodloužit život u pacientů s chronickým ledvinným selháním,“ dodal zástupce primáře Pirkl.


Při vytvoření arteriovenózního zkratu se cévní chirurg pohybuje na operačním poli malé velikosti. Pracuje s mikronástroji a velmi jemným šicím materiálem. Z tohoto důvodu jsou lupové brýle nezbytnou pomůckou při těchto operačních výkonech. Cévními chirurgy Pardubické nemocnice budou velmi využívané. „Na našem oddělení ročně řešíme až 180 těchto tzv. arteriovenózních shuntů a jejich komplikací,“ uvedl zástupce primáře Pirkl. „Jsme rádi, že s pomocí naší společnosti získávají cévní chirurgové Pardubické nemocnice lupové operační brýle. Tento krok povede k dalšímu zlepšení péče o naše pacienty," dodal primář Štilec.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Evropa se musí připravovat na dopady klimatických změn

Podle zprávy patří k nejohroženějším regionům horské a pobřežní oblasti, obzvláště Středomoří a arktická část Evropy.

Společnost celý článek
27.12.

Fakulta ekonomicko-správní UP má novou děkanku

V čele Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice stane od 1. ledna 2008 první žena v šestnáctileté historii fakulty.

Společnost celý článek
10.4.

Společnost CPI Property Group dokončila akvizici největšího obchodního centra v Královéhradeckém kraji. Futurum Hradec Králové ročně navštíví přes 5 milionů nakupujících

Hradecké Futurum bylo rozšířeno v roce 2012 o 9,5 tisíce metrů čtverečních na současných 39,1 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch včetně 14 tisíc metrů čtverečních, ve kterých zákazníci naleznou hypermarket Tesco. V loňském roce otevřelo centrum nový dětský koutek, automyčku a přivedlo do regionu vůbec první kavárnu Starbucks.

Společnost celý článek
2.7.

Přineste víčka na Rock For People, pomůžete hendikepovaným.

„Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Tento prostor pro ně a jejich doprovod bude i jakýmsi „meeting pointem“, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Společnost celý článek
30.10.

Otevření bytu přijde oznamovatele pravděpodobně draho

Policisté netušili, že v odpoledních hodinách stejného muže potkají za podobné okolnosti znovu. „Muž se totiž nejspíš obával toho, že za zámečnické služby by zbytečně přišel o nějakou finanční částku, pravděpodobně proto si možná na základě rady svých známých napodruhé vymyslel jiný příběh, který do jisté míry „zafungoval“,“ dodala tisková mluvčí policie.

Společnost celý článek
22.2.

Rekordních 10 milionů korun pro děti z dětských domovů

V letošním ročníku charitativního projektu S Bertíkem za dětským úsměvem se vybrala rekordní částka

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting