Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

20.8.

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

V prvním pololetí roku 2007 využilo služeb Domu na půli cesty občanského sdružení SKP-CENTRUM celkem 114 mladých lidí v obtížné životní situaci. „Během prvních šesti měsíců letošního roku jsme poskytli ubytování a s ním spojené další služby celkem 24 mladým lidem. To je srovnatelný počet za stejné období loňského roku, výrazný nárůst jsme ale oproti roku 2006 zaznamenali v počtu osob využívajících službu Krizové lůžko, kdy během prvního pololetí letošního roku jsme krátkodobý krizový pobyt poskytli 42 mladým lidem, loni za stejné období 13 lidem do 26 let,“ uvedla koordinátorka Domu na půli cesty Hana Pistorová. „Službu Ambulantní péče, která je určena mladým lidem ve věku od 17 do 26 let, kteří nechtějí nebo nemohou bydlet v Domě na půli cesty, přesto však potřebují pomoc, zatím letos využilo 45 mladých lidí, z toho 35 osob opakovaně,“ dodala Pistorová. „Stejně jako v loňském roce i letos poskytujeme Návazné bydlení v bytech v Chrudimi. Této možnosti v první polovině roku využili tři mladí lidé, kteří už úspěšně absolvovali pobyt v Domě na půli cesty, mají stálá zaměstnání nebo studují. I po jejich odchodu z Domu na půli cesty se jim věnuje sociální pracovnice,“ sdělil závěrem Leoš Malina, provozní náměstek občanského sdružení SKP-CENTRUM. Pardubický Dům na půli cesty provozuje občanské sdružení SKP – CENTRUM. Dům nabízí časově omezenou službu mladým lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, převážně těm, kdo po dosažení zletilosti opouštějí dětské domovy a výchovné ústavy nebo pocházejí z nefunkčního rodinného prostředí. Cílem Domu na půli cesty je postupně zapojovat mladé lidi bez domova do běžné společnosti a snažit se o rozvoj jejich dovedností.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Hejtman Martínek naděloval v Hlinsku a v Chrudimi

Všechny tyto projekty jsou zaměřeny na rozvoj cestovního ruchu.

Společnost celý článek
17.12.

U Pastýře s Karlem Steigerwaldem

Po skončení pak někteří z nich využili možnost osobně si se známým novinářem popovídat.

Společnost celý článek
12.3.

Startuje pilotní projekt sběru rostlinných olejů

Do oranžových popelnic mohou obyvatelé použité oleje a tuky z domácnosti odkládat v uzavřených nádobách, ideálně PET lahvích.

Společnost celý článek
16.1.

Pardubické labutě čeká kroužkování

Od 23. do 27. ledna budou v Pardubicích a v Hradci Králové ptáky odchytávat, vážit, měřit a kroužkovat.

Společnost celý článek
6.4.

Ve čtvrtek možná nevyjedou řidiči firmy Arriva Morava. Stávka se může dotknout i Pardubického kraje.

„Byli jsme informování zástupci společnosti Arriva Morava, že se jejich odborové organizace ze Šumperka, Zábřehu a Mohelnice rozhodly aktivně zapojit do stávky, která je plánována na 6. dubna. Z tohoto důvodu nebudou zajištěny spoje v závazku dopravní obslužnosti Pardubického kraje provozované touto společností. Jedná se o přibližně 40 spojů, které by tak nebyly zajištěny. V současné době s technology autobusové dopravy vyhodnocujeme dopady této stávky na náš kraj,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting