Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

20.8.

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

Dům na půli cesty: 114 uživatelů za půl roku

V prvním pololetí roku 2007 využilo služeb Domu na půli cesty občanského sdružení SKP-CENTRUM celkem 114 mladých lidí v obtížné životní situaci. „Během prvních šesti měsíců letošního roku jsme poskytli ubytování a s ním spojené další služby celkem 24 mladým lidem. To je srovnatelný počet za stejné období loňského roku, výrazný nárůst jsme ale oproti roku 2006 zaznamenali v počtu osob využívajících službu Krizové lůžko, kdy během prvního pololetí letošního roku jsme krátkodobý krizový pobyt poskytli 42 mladým lidem, loni za stejné období 13 lidem do 26 let,“ uvedla koordinátorka Domu na půli cesty Hana Pistorová. „Službu Ambulantní péče, která je určena mladým lidem ve věku od 17 do 26 let, kteří nechtějí nebo nemohou bydlet v Domě na půli cesty, přesto však potřebují pomoc, zatím letos využilo 45 mladých lidí, z toho 35 osob opakovaně,“ dodala Pistorová. „Stejně jako v loňském roce i letos poskytujeme Návazné bydlení v bytech v Chrudimi. Této možnosti v první polovině roku využili tři mladí lidé, kteří už úspěšně absolvovali pobyt v Domě na půli cesty, mají stálá zaměstnání nebo studují. I po jejich odchodu z Domu na půli cesty se jim věnuje sociální pracovnice,“ sdělil závěrem Leoš Malina, provozní náměstek občanského sdružení SKP-CENTRUM. Pardubický Dům na půli cesty provozuje občanské sdružení SKP – CENTRUM. Dům nabízí časově omezenou službu mladým lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, převážně těm, kdo po dosažení zletilosti opouštějí dětské domovy a výchovné ústavy nebo pocházejí z nefunkčního rodinného prostředí. Cílem Domu na půli cesty je postupně zapojovat mladé lidi bez domova do běžné společnosti a snažit se o rozvoj jejich dovedností.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.5.

Bambiriáda 2007 : Altus a SKP-CENTRUM společně

Dvě občanská sdružení se spojila pro přípravu největší přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež v regionu.

Společnost celý článek
22.4.

Pardubice omezí propagaci hazardu

Možnost vykázat ze svého vlastního území i videoterminály, kterými jsou vybaveny herny v celé republice, obcím umožnilo rozhodnutí Ústavního soudu z konce minulého týdne, které zrušilo možnost provozovat videoterminály povolené ministerstvem financí až do konce roku 2014. Obcím stačí, když vydají obecně závaznou vyhlášku zakazující provoz těchto zařízení na svém území nebo jeho části.

Společnost celý článek
29.4.

Farmářské trhy s rozšířenou nabídkou opět míří do královéhradeckého OC Futurum

Po úspěšné premiéře začátkem letošního března se farmářské trhy vrací do obchodního a zábavního centra Futurum.

Společnost celý článek
20.6.

Postaveno na vodě – podzimní DEN ARCHITEKTURY zavede návštěvníky do netradičních míst, unikátních budov i na vodní hladinu

„Den architektury byl inspirací vzniku mnohých spolků a iniciativ, které festival tvoří a dávají významu spolutvorby veřejného prostoru reálný smysl,“ říká k festivalu jeho zakladatelka a držitelka titulu Architektka roku 2016 Marcela Steinbachová a dodává: „V současnosti probíhá diskuse o využívání břehů řek a vodních ploch jako veřejného prostoru ve městě a právě téma vody, jak s pohledu tvorby měst, tak z pohledu aktuálních problémů se zdroji, je velice aktuální.“

Společnost celý článek
2.3.

Nejlepší česká sestřička přijala pozvání na hejtmanství

Do africké Keni jezdí ošetřovat děti i dospělé tehdy, když nastřádá dostatek dnů dovolené.

Společnost celý článek
21.2.

Malí dobrodruzi zakusí atmosféru závodu Gladiator Race – OC Futurum se stane jejich cvičištěm

Malí gladiátoři budou mít v sobotu 25. února příležitost prověřit si své síly v rámci série stanovišť v královéhradeckém obchodním a zábavním centru Futurum. Hlavní program startuje v 11 hodin s předpokládaným koncem v 18 hodin. Akce se v OC Futurum koná již podruhé pod záštitou organizace Sportvisio, vstupné je zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting