Dům na půli cesty má nové konzultační hodiny

4.6.

Dům na půli cesty má nové konzultační hodiny

Dům na půli cesty má nové konzultační hodiny

Od 1. května 2007 mohou mladí lidé v obtížné životní situaci využívat Ambulantní péči Domu na půli cesty v Pardubicích v novém čase a sice v pondělí, úterý a čtvrtek vždy od 12 do 17 hodin. „Tato služba je určena lidem ve věku od 18 do 26 let, kteří potřebují pomoc a podporu, ale v Domě na půli cesty nemohou nebo nechtějí bydlet,“ řekla vedoucí pardubického Domu na půli cesty Hana Pistorová. „Ambulantní péče je určena i lidem, kteří pobyt v Domě na půli cesty již absolvovali, ale stále si s některými novými nástrahami života nevědí rady,“ pokračovala Hana Pistorová. A závěrem dodala: „Mezi nejvíce využívané ambulantní služby patří sociální poradenství. Uživatelé mohou rovněž využít plně vybavenou koupelnu a pračku.“ Pardubický Dům na půli cesty je jedním ze zařízení občanského sdružení SKP – CENTRUM a nabízí časově omezenou službu mladým lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Převážně pak lidem, kteří po dosažení zletilosti opouštějí dětské domovy a výchovné ústavy nebo pocházejí z nefunkčního rodinného prostředí. Cílem Domu na půli cesty je postupně zapojovat mladé lidi bez domova do běžné společnosti a snažit se o rozvoj jejich dovedností. Dům na půli cesty naleznete v Pardubicích, Jungmannově ulici 2550, dále na stránkách www.skp-centrum.cz nebo je možné kontaktovat jeho vedoucí Mgr. Hanu Pistorovou na telefonu 774 658 586 či mailem: hana.pistorova@skp-centrum.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2011

Jubilejního diváka před představením vyhlásili ředitel divadla Petr Dohnal a primátorka města MUDr. Štěpánka Fraňková.

Společnost celý článek
5.3.

Opočno a Broumov budou bez chirurgie

V Broumově by se mohlo díky navrhovaným změnám začít v příštím roce s rozsáhlejší rekonstrukcí oddělení interny.

Společnost celý článek
4.4.

Muzeum krátce vystavuje Kasperův plochodrážní speciál

„Motocykl jsme získali díky dlouhodobé spolupráci a přátelským vztahům s rodinou Kasperových. Je ve vynikajícím stavu, neboť jeho majitel jej do poslední chvíle vylepšoval a oprašoval, plně funkční a pojízdný,“ doplnila Věra Doležalová.

Společnost celý článek
13.8.

Rekord: 100 dětí, 100 hodin, přes 500 kilometrů

V České knize rekordů je od letošního srpna nový zápis.

Společnost celý článek
26.7.

Zelená brána si žádá rozsáhlejší rekonstrukci

Dochází k erozi kamenů ve fasádě, nutností se stala i výměna táhel a oprava dřevěného ochozu. Ten je v současné době v havarijním stavu kvůli dřevokazné houbě.

Společnost celý článek
4.6.

Pomozte, prosíme, při pátrání

Poté co zjistil, že pracovnice směnárny angličtinu neovládá, začal hovořit lámanou češtinou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting