Dům na půli cesty má nové konzultační hodiny

4.6.

Dům na půli cesty má nové konzultační hodiny

Dům na půli cesty má nové konzultační hodiny

Od 1. května 2007 mohou mladí lidé v obtížné životní situaci využívat Ambulantní péči Domu na půli cesty v Pardubicích v novém čase a sice v pondělí, úterý a čtvrtek vždy od 12 do 17 hodin. „Tato služba je určena lidem ve věku od 18 do 26 let, kteří potřebují pomoc a podporu, ale v Domě na půli cesty nemohou nebo nechtějí bydlet,“ řekla vedoucí pardubického Domu na půli cesty Hana Pistorová. „Ambulantní péče je určena i lidem, kteří pobyt v Domě na půli cesty již absolvovali, ale stále si s některými novými nástrahami života nevědí rady,“ pokračovala Hana Pistorová. A závěrem dodala: „Mezi nejvíce využívané ambulantní služby patří sociální poradenství. Uživatelé mohou rovněž využít plně vybavenou koupelnu a pračku.“ Pardubický Dům na půli cesty je jedním ze zařízení občanského sdružení SKP – CENTRUM a nabízí časově omezenou službu mladým lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Převážně pak lidem, kteří po dosažení zletilosti opouštějí dětské domovy a výchovné ústavy nebo pocházejí z nefunkčního rodinného prostředí. Cílem Domu na půli cesty je postupně zapojovat mladé lidi bez domova do běžné společnosti a snažit se o rozvoj jejich dovedností. Dům na půli cesty naleznete v Pardubicích, Jungmannově ulici 2550, dále na stránkách www.skp-centrum.cz nebo je možné kontaktovat jeho vedoucí Mgr. Hanu Pistorovou na telefonu 774 658 586 či mailem: hana.pistorova@skp-centrum.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Pardubice podpoří vodní aktivity i kulturu

Město peníze vloží například do tanečních či hudebních souborů, soutěží a výstav, další část peněz pro změnu investuje do zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu.

Společnost celý článek
3.3.

Tibetská vlajka bude viset 10. března na pardubické radnici letos už počtrnácté.

Celosvětová kampaň na podporu Tibetu – Vlajka pro Tibet - vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v této oblasti.

Společnost celý článek
23.3.

Penízky do dózy nepatří

Neznámý muž v době, kdy mu kopírovala požadované dokumenty, odcizil obálku i s finanční hotovostí 33 tisíc korun.

Společnost celý článek
15.4.

Proudový Messerschmitt na pardubickém nebi

Ten provozuje nadace Messerschmitt Stiftung z Německa a divákům na pardubickém letišti se představí ve velkoprostorové scéně z období konce druhé světové války, ale také ve velkoskupině historických letadel přezdívané Balbo. Skupina měla v loňském roce na Aviatické pouti a zároveň i na českém nebi premiéru a jak u pilotů, tak především u diváků sklidila nebývalý úspěch.

Společnost celý článek
27.9.

Včelařská škola v Nasavrkách oslavila šedesátiny

Učiliště, které je svého druhu jediné v republice, vyučilo za šest dekád existence 2398 zájemců o obor včelař.

Společnost celý článek
17.8.

Rekonstrukce sportovní haly Dašická postupuje, další etapa se chýlí ke konci

Oproti předpokládaným nákladům 9,3 milionu korun se nakonec podaří tuto část rekonstrukce pořídit za 7,9 milionu korun včetně DPH,“ dodal René Živný. Dostavbu provede firma Marhold, a. s., která v zadávacím řízení nabídla nejnižší cenu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting