Dvě desítky obcí v kraji usilují o Vesnici roku 2009

1.6.

Dvě desítky obcí v kraji usilují o Vesnici roku 2009

Dvě desítky obcí v kraji usilují o Vesnici roku 2009

Dvě desítky obcí v kraji usilují o Vesnici roku 2009

Do patnáctého ročníku soutěže Vesnice roku se v Pardubickém kraji přihlásilo 22 obcí. Tradičně nejvíce přihlášených vesnic je ze svitavského okresu, v desítce uchazečů o titul se objevuje také město Bystré. „Soutěže se mohou zúčastnit obce vesnického charakteru, kde žije maximálně 5250 obyvatel. Bystré podmínku splňuje, má 1634 obyvatel,“ vysvětlil radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a venkova Václav Kroutil, proč se může město rovněž ucházet o tento titul . Obce Jenišovice, Krásné a Stolany reprezentují Chrudimsko. Hodnotící komise si prohlédne také obce Lukavici, České Heřmanice a Mistrovice na Ústeckoorlicku. Z Pardubicka usiluje o zlatou stuhu, kterou obdrží vítěz krajského kola, šest vesnic. Mezi přihlášenými se objevují Horní Ředice, které titul Vesnice roku získaly již jednou, a to v roce 2002. Radní Kroutil si představuje, že se soutěž bude v budoucnu nadále rozvíjet: „Byl bych velice rád, aby se zvýšil i počet soutěžících, protože venkovské obce si pozornost veřejnosti jistě zaslouží.“ Do obcí se chystá komise začátkem června. „Prvního června vyjedeme na Svitavsko, poslední obec navštívíme 10. června,“ přiblížil harmonogram návštěv Václav Kroutil. Na obecním úřadě se budou členové hodnotitelského týmu zajímat o podporu podnikání, informační technologie¸ ale také občanskou vybavenost nebo péči o zeleň. Důležitou roli při rozhodování sehrají také aktivity občanů a společenský život. Nejkrásnější obec Pardubického kraje postoupí do celostátního finále. Soutěž  Vesnice roku Pardubického kraje považují starostové za prestižní záležitost. Obce mohou získat stuhy za společenský život, za činnost mládeže, za péči o zeleň a životní prostředí a za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Pardubický kraj finančně podporuje vítěze a obce oceněné stuhami, odměnu též získá jedna vesnice za vzorné vedení knihovny. Soutěž v Pardubickém kraji je vyhlašována od doby založení krajů, dříve soutěžily obce za Východočeský kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.11.

Zástupci informačních center řešili spolupráci i bezbariérovost

Program zahájila prezentace Cykloturistika v Královéhradeckém kraji, ve které byl zdůrazněn význam nadnárodního cykloproduktu Labské stezky pro oba kraje. Stejně tak pro oba regiony je důležité i letiště Pardubice, jehož potenciál pro rozvoj cestovního ruchu do budoucnosti prezentovala ředitelka Hana Šmejkalová. Statistiky v oblasti cestovního ruchu zaměřené na příjmy a výdaje z pohledu veřejných rozpočtů představil Ondřej Špaček z KMPG.

Společnost celý článek
7.6.

Kraj pořádá sbírku čisticích prostředků. Zapojte se i vy

„Právě v prvních dnech po opadnutí povodní bude potřeba obrovské množství nářadí a prostředků na úklid. Kromě svých kolegů a spolupracovníků chci poprosit o pomoc veřejnost,“ prohlásil Martin Netolický a pokračoval: „Spustili jsme také na našem portálu webovou stránku: www.pardubickykraj.cz/povodne-2013, kde lidé najdou informace o všech možnostech, jak se do pomoci zapojit.“

Společnost celý článek
2.12.

Nový projekt cílí na sblížení kultury a soukromého sektoru

Jak propojit kulturní subjekty a soukromý sektor, to byla otázka, na kterou město spolu s agenturou CzechInvest hledaly odpověď. Výsledkem je projekt s názvem Arts for Business & Business for Arts, jehož cílem je nabídnout prostor k navázání možné spolupráce mezi oběma sférami a rozvíjet kreativní prostředí.

Společnost celý článek
29.9.

Soutěž Po stopách dobrovolníka prodloužila termín

Vyhodnocení soutěže se uskuteční koncem října a vítězové, kteří mohou získat mnoho hodnotných cen.

Společnost celý článek
12.8.

V boji o titul „Železný psovod“ se neztratili

Jedná se o jakýsi triatlon, kdy tým musí absolvovat plavání, jízdu na kole a běh.

Společnost celý článek
21.6.

Den otevřených dveří

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje pořádá 26. června 2007 od 8 do 13 hodin Den otevřených dveří.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting