Dvě úspěšné spolupráce vědeckých týmů Univerzity Pardubice s aplikační sférou jsou nominovány do soutěže „Nejlepší spolupráce roku 2013“.

9.9.

Dvě úspěšné spolupráce vědeckých týmů Univerzity Pardubice s aplikační sférou jsou nominovány do soutěže „Nejlepší spolupráce roku 2013“.


Dva vědecké týmy Univerzity Pardubice a její partneři z aplikační oblasti se účastní soutěže „Nejlepší spolupráce roku 2013“.
Cílem soutěže je podporovat spolupráci mezi vysokými školami a aplikační sférou v oblasti výzkumu a vývoje vedoucího k inovacím a ocenit ty nejúspěšnější projekty roku.
Univerzita Pardubice potvrzuje své postavení vysoké školy úzce spojené s praxí. „Dva přihlášené příspěvky jsou vynikajícími příklady spolupráce akademické a aplikační oblasti. Moment úspěšného transferu technologií je v nich velmi silný a projekty mají přímý dopad jak na zkvalitnění používaných technologií, tak na zvýšení tržeb, zisku a počtu pracovních míst obou zúčastněných firem“, říká rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc., sám organický chemik.


Dopravní fakulta Jana Pernera uskutečnila úspěšný projekt ve spolupráci s firmou CZ LOKO, a. s., nazvaný Výzkum a vývoj nadřazeného řízení lokomotiv. V rámci tohoto projektu byl vyvinut řídicí systém a SW pro speciální kolejové vozidlo z produkce CZ LOKO. V důsledku byl optimalizován provoz spalovacího motoru vozidla a dosažena úspora spotřeby paliva. Výrobce odhaduje, že jedním z dopadů tohoto úspěšného projektu bude zvýšení tržeb o 520 mil. Kč v příštích pěti letech, z toho 270 mil. Kč v exportovaných vozidlech.


Fakulta chemicko-technologická ve spolupráci se společností Contipro Biotech s. r. o. realizovala projekt nazvaný Nové kryty ran na bázi nano- a mikro- nosičů. V průběhu intenzívní spolupráce byly vyvinuty nové kryty ran, které aktivně podporují hojení. Výsledkem tohoto projektu je mj. mezinárodní patent na originální přípravu hyaluronových vláken a jejich použití. Výrobce Contipro Biotech s. r. o. odhaduje zvýšení svých tržeb v příštích pěti letech o 7 mil. Kč., z toho 3 mil. Kč v produktech určených na export.


Projekt Nejlepší spolupráce roku je organizován Americkou obchodní komorou v ČR (AmCham) a Sdružením pro zahraniční investice (AFI) ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR, pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), za podpory Agentury CzechInvest.


Administraci účasti Univerzity Pardubice v soutěži zajišťuje Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice, mezi jehož hlavní aktivity patří propojování odborného univerzitního prostředí s praxí a zajišťování transferu výsledků vědy a výzkumu do praxe. Centrum transferu technologií a znalostí je samostatným organizačním útvarem Univerzity Pardubice, jeho činnost je financována ze strukturálních fondů EU z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Celkové náklady na řešení tříletého projektu činí více než 46 mil. Kč, kde je 15 % poskytnuto ze státního rozpočtu ČR a 85 % je hrazeno z fondů Evropské unie.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.5.

Centrum Veská rozšíří park pro „své“ děti i veřejnost

Dětské centrum Veská chce dobudovat lesopark, který je součástí jeho areálu a dnes se postupně stává otevřeným veřejným parkem, a hlavně součástí obce a místem pro setkání. Zákazníci společnosti Globus budou moci hlasovat prostřednictvím webových stránek společnosti www.globus.cz/lepsisvet (od 25. dubna do 31. května) a formou hlasovacích lístků, které naleznou v akčním letáku s platností od 18. května.

Společnost celý článek
20.9.

Orlickoústecká nemocnice má novou rehabilitaci

Vznikla nová komplexní služba, která v kombinaci s výborným vybavením a erudovaným personálem bude mít své pevné místo v nově vznikající struktuře spojeného celku Nemocnice Pardubického kraje,“ řekl na úvod Roman Línek, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví.

Společnost celý článek
24.9.

Den charity v AFI Paláci představí širokou škálu charitativních sliužeb

V AFI Paláci se představí charitativní centra, která mají tento pátek pro své návštěvníky připraven Den otevřených dveří. Odlehčovací služby Červánky v Třebosicích budou mít pro širokou veřejnost otevřeno v době od 8 do 16 hodin, Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek v Holicích od 8.30 do 16 hodin a Rodinné centrum Dar v Luži od 9 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin.

Společnost celý článek
3.2.

Přípravy programu Aviatické pouti v plném proudu

Podtitul letošního ročníku nese název Rytíři nebes a zcela určitě každého napadne, že alespoň jedna komponovaná scéna bude mít námět v dobách první světové války, jejíž sté výročí zahájení připadá na letošní rok.

Společnost celý článek
5.11.

Vyhlášení 5. ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání

Podrobnější informace o soutěži jsou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
27.2.

Psí olympiáda

Již tuto neděli 2. března 2008 se u hradeb pardubického zámku uskuteční neobvyklé sportovní klání – psí olympiáda.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting