Dvouplošník láká na Aviatickou pouť

5.5.

Dvouplošník láká na Aviatickou pouť

Dvouplošník láká na Aviatickou pouť

V pardubickém obchodním centru AFI Palace proběhla v pondělí 2. května v nočních hodinách instalace ultralehkého stroje představujícího britský jednomístný dvouplošník z první světové války Royal Aircraft Factory S.E.5a. Jeho stavbu před nedávnem dokončil Václav Vondrášek z Českého Brodu. Stroj vystavený v obchodním centru až do počátku června je poutačem na blížící se Aviatickou pouť, která se uskuteční 4. a 5. června na letišti v Pardubicích. Na ultralehkém stroji jistě návštěvníci obchodního centra ocení kompaktní tvary použité před devadesáti pěti roky u originálních letounů Royal Aircraft Factory S.E.5a. Tato letadla si za první světové války získala u pilotů oblibu pro svou robustní konstrukci a stabilitu, díky níž pak byla vhodná i pro méně zkušené piloty. Během služby si tento typ dokázal vydobýt pověst mimořádně úspěšného stíhacího letounu, o čemž svědčí i řada sestřelů nepřátelských letounů. Do skončení První světové války jich bylo vyrobeno celkem 5125 kusů a v některých státech typ zůstal ve výzbroji ještě několik let po jejím skončení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.6.

Okolí rozptylové loučky na centrálním hřbitově projde úpravou.

Úpravou projdou okolní přilehlé cesty a prostranství. Nebudou se týkat vlastního pietního prostoru, do kterého nebude zasahováno.

Společnost celý článek
18.12.

Nenechte si zkazit Vánoce

Adventní bezpečnostní opatření v Pardubickém kraji

Společnost celý článek

Dnes se koná Den chrudimské nemocnice

Program Dne Chrudimské nemocnice nabídne také měření BMI (body mass index), poradnu pro sportovní traumatologii, konzultaci se zaměřením na prevenci chronického onemocnění ledvin, nebo měření tlaku a glykémie. "Na specializovaných lůžkových odděleních a laboratořích navíc chystáme prohlídky s komentovaným odborným výkladem," doplňuje ředitel Chrudimské nemocnice Vladimír Ninger a dodává, že jedna prohlídka potrvá přibližně třicet minut.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubické krematorium zve na listopadový den otevřených dveří

Služby, které provozují také centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy se na Památku zesnulých pečlivě připravují. Před „dušičkami“ probíhá intenzivní úklid všech prostranství a již tradičně se počítá s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova. Otevřen bude po dobu dušičkového víkendu do neděle 3.11. do 20,00 hodin.

Společnost celý článek
29.9.

Bezmála 40 dárců si převzalo Zlaté kříže II. stupně za 120 odběrů krve

„Velmi si vážím těch, kteří si i v dnešní uspěchané době najdou chvíli a jsou ochotní pomoci druhým, navíc bez nároku na odměnu. Konání dobrovolných dárců si proto zaslouží obrovské díky, protože bez nich by zachraňovat lidské životy nebylo možné,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
16.6.

Krajské hry mateřských škol vyhrály Svitavy

Finále II. ročníku sportovních her odstartovali legendární česká atletka Jarmila Kratochvílová a hokejista Vladimír Martinec.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting