Ekologický úřad – úředníci jezdí po městě na kole

16.10.

Ekologický úřad – úředníci jezdí po městě na kole

Vedení města Moravská Třebová se ve spolupráci s technickými službami a se společností ASEKOL rozhodlo rozšířit své ekologické aktivity odpadového hospodaření města a usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrospotřebičů. “Obyvatelé města mají v současné době možnost odkládat vysloužilá elektrozařízení ve sběrovém dvoře. Od října může každý občan bezplatně využít při návštěvě městského úřadu a technických služeb nádoby takzvaného E-boxu,“ informuje Josef Dvořák, pracovník Technických služeb města Moravská Třebová. Hlavním cílem této aktivity je usnadnit občanům třídění drobných elektrozařízení a zvýšit množství sebraných malých spotřebičů. „Drobné elektrospotřebiče totiž většinou končí v popelnici společně s komunálním odpadem, který je odvezen na skládku. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění a následné likvidaci odpadu, jež by mohl být znovu využit,“ řekl Dvořák „Naopak pokud je spotřebič obsahující zdraví škodlivý materiál odevzdán k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilých spotřebičů bude opětovně využita. Šetří se tak nejen přírodní zdroje, životní prostředí, ale i naše peněženky,“ dodal Dvořák. Do E-boxu mohou lidé odkládat vysloužilá informační a telekomunikační zařízení (telefony a mobilní telefony, drobné počítačové vybavení, kalkulačky apod.), spotřebitelská zařízení (videopřehrávače, fotoaparáty, dálkové ovládače apod.) nebo hračky a vybavení pro volný čas a sporty (videohry, gamepady, joystiky …). Do sběrné nádoby nepatří výbojky, baterie, zářivky a akumulátory. Dalším vstřícným krokem radních k ochraně životního prostředí je zavedení ekologického úřadu. Kromě používání recyklovaného papírů, upřednostňování elektronické pošty místo papírové či třídění odpadů, omezí úředníci pracovní jízdy automobilem po městě. „Zaměstnanci městského úřadu v maximální míře využívají služebních kol pro pracovní cesty po městě a okolí,“ sdělila Veronika Cápalová z odboru životního prostředí moravskotřebovské radnice. Doporučení k používání služebních bicyklů se dostalo i do pracovního řádu. Městský úřad chce své ekologické aktivity dále rozšiřovat, tak aby se stal vzorem pro lidi nejen v Moravské Třebové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.12.

Staňte se fanouškem SOS na Facebooku

Internetový portál Facebook měl ke 4. prosinci 350 milionů uživatelů po celém světě a toto číslo neustále roste.

Společnost celý článek
24.9.

Primátor říká: Jsem čistá osoba

Investorům byla udělena vyjímka, na základě které nemuseli postavit podzemní parkoviště tak, jak bylo v původním plánu.

Společnost celý článek
22.1.

Správa a údržba silnic Pardubického kraje má novou tvář

Po šesti letech používání loga přistupuje Správa a údržba silnic k zásadní modernizaci vizuálního stylu komunikace.

Společnost celý článek
11.8.

K boji za vylepšení regionu v okolí Želivky se přidal další europoslanec

Do regionu bude pozván prezident, premiér a také ministře z rezortu zemědělství a životního prostředí. Podle obou europoslanců je situace mnohem horší, než jak se předpokládalo.

Společnost celý článek
20.1.

O uprchlickém centru v Králíkách bude rozhodnuto v březnu Hejtman MArtin Netolický diskutoval v prosinci s občany města

Pokud se rozhodne, že uprchlické centrum ve městě nevznikne, mohl by areál najít své budoucí využití. „Již nyní řešíme zájem soukromého investora o další využití areálu.

Společnost celý článek
23.5.

Muzeum v Pardubicích otevře i vyhlídku na zámecké věži

Na účastníky slavnostního průvodu masek čeká překvapení. Doprovodný program začne v 17.00 a skončí ve 22.30 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting