Ekologický úřad – úředníci jezdí po městě na kole

16.10.

Ekologický úřad – úředníci jezdí po městě na kole

Vedení města Moravská Třebová se ve spolupráci s technickými službami a se společností ASEKOL rozhodlo rozšířit své ekologické aktivity odpadového hospodaření města a usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrospotřebičů. “Obyvatelé města mají v současné době možnost odkládat vysloužilá elektrozařízení ve sběrovém dvoře. Od října může každý občan bezplatně využít při návštěvě městského úřadu a technických služeb nádoby takzvaného E-boxu,“ informuje Josef Dvořák, pracovník Technických služeb města Moravská Třebová. Hlavním cílem této aktivity je usnadnit občanům třídění drobných elektrozařízení a zvýšit množství sebraných malých spotřebičů. „Drobné elektrospotřebiče totiž většinou končí v popelnici společně s komunálním odpadem, který je odvezen na skládku. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění a následné likvidaci odpadu, jež by mohl být znovu využit,“ řekl Dvořák „Naopak pokud je spotřebič obsahující zdraví škodlivý materiál odevzdán k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilých spotřebičů bude opětovně využita. Šetří se tak nejen přírodní zdroje, životní prostředí, ale i naše peněženky,“ dodal Dvořák. Do E-boxu mohou lidé odkládat vysloužilá informační a telekomunikační zařízení (telefony a mobilní telefony, drobné počítačové vybavení, kalkulačky apod.), spotřebitelská zařízení (videopřehrávače, fotoaparáty, dálkové ovládače apod.) nebo hračky a vybavení pro volný čas a sporty (videohry, gamepady, joystiky …). Do sběrné nádoby nepatří výbojky, baterie, zářivky a akumulátory. Dalším vstřícným krokem radních k ochraně životního prostředí je zavedení ekologického úřadu. Kromě používání recyklovaného papírů, upřednostňování elektronické pošty místo papírové či třídění odpadů, omezí úředníci pracovní jízdy automobilem po městě. „Zaměstnanci městského úřadu v maximální míře využívají služebních kol pro pracovní cesty po městě a okolí,“ sdělila Veronika Cápalová z odboru životního prostředí moravskotřebovské radnice. Doporučení k používání služebních bicyklů se dostalo i do pracovního řádu. Městský úřad chce své ekologické aktivity dále rozšiřovat, tak aby se stal vzorem pro lidi nejen v Moravské Třebové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.10.

Chrudimská nemocnice zve na Den zdraví s Během naděje

„Hlavním cílem Dne zdraví je informovat občany o možnostech prevence i o tom, jak zdravotním potížím předcházet. A protože pohyb je prevencí jak metabolických onemocnění, tak celé řady obtíží a prospívá i duševní pohodě, chtěli jsme letos nabídnout v rámci programu i sportovní aktivity pro každého,‟ doplnila náměstkyně ošetřovatelské péče Chrudimské nemocnice Gabriela Medunová.

Společnost celý článek
31.1.

„Krajské policejní ředitelství bude“

Policie bude transformována do krajských ředitelství respektujících současné kraje a na jejich vybudování peníze jsou.

Společnost celý článek
10.9.

Výraz solidarity Semína: finanční dar pro Dřenice

V Dřenicích bylo zatopeno 5 rodinných domů, voda zaplavila sklepy a poničila místní komunikace.

Společnost celý článek
1.4.

Radní Macela píše autorce Harryho Pottera

Rozhodl jsem se pozvat paní Rowlingovou k návštěvě zařízení v Rábech či jinde v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
5.5.

Čeští herci, slovenská režisérka a holandská hra

Ve smutně veselé komedii se diváci dozvědí, co všechno se může stát, když se dva cizí lidé potkají na jedné lavičce v kopcovitém kraji provincie Limburg. Zatímco vůkol panuje ticho a klid, dokonce ani kouř z pivovarských komínů nechce stVe smutně veselé komedii se diváci dozvědí, co všechno se může stát, když se dva cizí lidé potkají na jedné lavičce v kopcovitém kraji provincie Limburg. Zatímco vůkol panuje ticho a klid, dokonce ani kouř z pivovarských komínů nechce stoupat, zkrachovalý herec a bývalá lékárnice podnikají pouť napříč krajinou lidství…oupat, zkrachovalý herec a bývalá lékárnice podnikají pouť napříč krajinou lidství…

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting