Ekologický úřad – úředníci jezdí po městě na kole

16.10.

Ekologický úřad – úředníci jezdí po městě na kole

Vedení města Moravská Třebová se ve spolupráci s technickými službami a se společností ASEKOL rozhodlo rozšířit své ekologické aktivity odpadového hospodaření města a usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrospotřebičů. “Obyvatelé města mají v současné době možnost odkládat vysloužilá elektrozařízení ve sběrovém dvoře. Od října může každý občan bezplatně využít při návštěvě městského úřadu a technických služeb nádoby takzvaného E-boxu,“ informuje Josef Dvořák, pracovník Technických služeb města Moravská Třebová. Hlavním cílem této aktivity je usnadnit občanům třídění drobných elektrozařízení a zvýšit množství sebraných malých spotřebičů. „Drobné elektrospotřebiče totiž většinou končí v popelnici společně s komunálním odpadem, který je odvezen na skládku. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění a následné likvidaci odpadu, jež by mohl být znovu využit,“ řekl Dvořák „Naopak pokud je spotřebič obsahující zdraví škodlivý materiál odevzdán k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilých spotřebičů bude opětovně využita. Šetří se tak nejen přírodní zdroje, životní prostředí, ale i naše peněženky,“ dodal Dvořák. Do E-boxu mohou lidé odkládat vysloužilá informační a telekomunikační zařízení (telefony a mobilní telefony, drobné počítačové vybavení, kalkulačky apod.), spotřebitelská zařízení (videopřehrávače, fotoaparáty, dálkové ovládače apod.) nebo hračky a vybavení pro volný čas a sporty (videohry, gamepady, joystiky …). Do sběrné nádoby nepatří výbojky, baterie, zářivky a akumulátory. Dalším vstřícným krokem radních k ochraně životního prostředí je zavedení ekologického úřadu. Kromě používání recyklovaného papírů, upřednostňování elektronické pošty místo papírové či třídění odpadů, omezí úředníci pracovní jízdy automobilem po městě. „Zaměstnanci městského úřadu v maximální míře využívají služebních kol pro pracovní cesty po městě a okolí,“ sdělila Veronika Cápalová z odboru životního prostředí moravskotřebovské radnice. Doporučení k používání služebních bicyklů se dostalo i do pracovního řádu. Městský úřad chce své ekologické aktivity dále rozšiřovat, tak aby se stal vzorem pro lidi nejen v Moravské Třebové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.10.

Duhové křídlo letí do školy SVÍTÁNÍ

„Zvláštní cenu za celoživotní práci ve prospěch se zdravotním postižením obdržela především za propojování světů lidí s handicapem a ostatní populace,“ řekla organizátorka akce, dlouholetá krajská koordinátorka NRZP Radka Svatošová.

Společnost celý článek
2.7.

Divadlo zpřístupnilo zvony ve zvonici

Zvon Thálie se však pardubická farnost rozhodla neumístit na církevní půdu, ale propůjčit jej za symbolickou jednu korunu ročně na 99 let divadlu, které ho bude užívat ke slavnostním úkonům a bude trvale vystaven ve foyer.

Společnost celý článek
22.9.

Vysoké Mýto už vyrábí i bioplyn

Základním cílem projektu je vytvořit ucelený systém nakládání s biologicky rozložitelnými odpady v regionu.

Společnost celý článek
29.2.

První pardubické startovací byty už mají nájemníky

Byty jsou po rekonstrukci a velmi dobrém technickém stavu. „Jsou to standardně vybavené byty – wc, koupelna s vanou či sprchovým koutem a umyvadlem, kuchyňská linka, sporák nebo dvouvařič. Do jejich přípravy jsme investovali několik miliónů korun,“ řekla náměstkyně primátora pro investice Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
7.4.

Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

Realizovat a financovat tyto akce by měl prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic stát.

Společnost celý článek
3.6.

Hurá na prázdniny!

V jejich rámci budou promítnuty tři videofilmy, které by mohly sloužit jako tip na prázdninové putování po Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting