Elektronická aukce: úspory pro krajskou pokladnu

20.9.

Elektronická aukce: úspory pro krajskou pokladnu

Elektronická aukce: úspory pro krajskou pokladnu

Pardubický kraj ušetří v příštím roce za nákup elektřiny. Potvrdila to čtvrteční elektronická aukce. Tímto způsobem našel Pardubický kraj nejvhodnější nabídku na trhu, což přinese v roce 2011 krajskému rozpočtu úsporu při nákupu silové elektřiny zhruba 15 milionů korun.        Do výběrového řízení bylo přihlášeno celkem šest licencovaných obchodníků s elektrickou energií, jedna nabídka byla vyřazena. Elektronické výběrové řízení, které pro kraj organizovala společnost eCENTRE, bylo dvoukolové. Obchodníci s elektřinou nejprve podali v obálkách nabídkové ceny a tyto pak byly vstupní cenou pro druhé kolo. Všichni účastníci přihlášení on-line tak dostali příležitost nabídkové ceny snížit, což se také stalo. Elektronické aukci předcházel audit 301 odběrných míst, na něž je připojeno 125 krajských organizací. Do aukce se zapojilo 110 organizací spravovaných nebo vlastněných krajem. Mezi největší patří krajský úřad, Pardubická krajská nemocnice a Správa a údržba silnic Pardubického kraje.      „Už po otevření obálek bylo jasné, že Pardubický kraj ušetří při nákupu elektřiny 16,7 procent a samotná elektronická aukce cenu snížila na neuvěřitelných 27,6 procent. V současné době, kdy je velký tlak na náklady, nás dosažená úspora těší," uvedl předseda výběrové komise a náměstek hejtmana Roman Línek, který je mimo jiné zodpovědný za správu krajského majetku. "Vlastně to znamená, že místo letošních 55 milionů korun zaplatí kraj a jeho organizace v roce 2011 za stejné množství energie o více než 15 milionů méně. Jsou to prostředky navíc, které můžeme použít k jiným účelům,“ dodal Línek.      Elektronické výběrové řízení přináší dynamický pohled na trh se silovou elektřinou, protože při aukci dochází k porovnávání nabízených cen. Pardubický kraj jako zadavatel tak rychle získal přehled o cenách a mohl vyhodnotit nejlepší nabídku. „Navíc je to nástroj antikorupční, protože ceny mohou v závěrečné aukci upravovat všichni přihlášení obchodníci a všichni vidí aktuální cenu v reálném čase a mohou reagovat,“ shrnul hejtman Radko Martínek. Hejtman dodal, že Pardubický kraj připravuje další elektronické aukce, a to například na dodavatele léků a zdravotnického materiálu pro krajské nemocnice.      „Díky elektronickým nástrojům a zkušenostem šetří eCENTRE svým zákazníkům ve státním i soukromém sektoru v průměru dvacet, v některých případech ale také 45 procent provozních nákladů. Je také pravda, že systém CENTRES pomáhá nastavit transparentní procesy a omezuje korupční prostor,“ řekl generální ředitel společnosti eCENTRE Vítězslav Grygar. Systém CENTRES, kdy klienti centralizují poptávku po komoditě či službě do elektronického výběrového řízení,již dokázal ušetřit hodně přes půl miliardy korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.11.

Studenti z Pardubic předvedou své gastronomické umění v celostátní soutěži Svačina roku

Odborným garantem soutěže a předsedou poroty je i letos Mistr kuchař Vladimír Picka, který přibližuje použití tuňáka Rio Mare jako hlavní suroviny soutěže: „Tuňákové maso je lehké a chutné. Skvěle se hodí jako základ pro zdravé školní svačiny. Tuňák dává lidskému tělu významné množství minerálů, bílkovin a vitamínů“.

Společnost celý článek
20.9.

DEN ARCHITEKTURY zve příští víkend na 210 akcí v 67 místech po celé republice

Známe je, míjíme je denně, ale co vše o nich vlastně víme? Den Architektury nabídne možnost prozkoumat známou Engelovu vodárnu v Podolí, procházky po Libeňském ostrově či po stopách karlínských vod. Stejně tak budou pro mnohé překvapivé informace o zaniklých pražských lázních.

Společnost celý článek
13.3.

Vítání občánků se ruší, svatby zmenší

V návaznosti nadnešní vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR (viz příloha) a opatřeními na to navazujícími město Pardubice s okamžitou platností až do odvolání ruší vítání občánků. Svatební obřady budou probíhat normálně, je však třeba omezit počet svatebčanů na jednom obřadu na 25 osob. Město žádá, aby veřejnost toto pravidlo respektovala.

Společnost celý článek
19.5.

Zájem o Helicopter a Rally Show předčil očekávání

Páteční den patřil také dětem z mateřských, základních a středních škol, kdy pro ně organizátoři připravili branné dopoledne. Pro žáky si zajímavý program připravili zástupci Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Sbor dobrovolných hasičů města Hradec Králové a Liberec, asociace Záchranný kruh nebo projektu Bezpečné dětství – u vody bez nehody. Nechyběly ani letové ukázky jako hašení požáru nebo slaňování záchranářů pro pacienta.

Společnost celý článek
29.11.

Budou krajská ředitelství policie ve všech krajích?

Kraje chtějí, aby v rámci reformy policie vznikla krajská ředitelství ve všech čtrnácti krajích České republiky.

Společnost celý článek
10.6.

Pardubická nemocnice již posedmé pořádala Den nemocnice pro veřejnost, který byl završen večerní filmovou projekcí pod širým nebem.

Stovky zájemců si tak mohly během odpoledního programu prohlédnout, co vše se v Pardubické nemocnici během roku změnilo. „Investice do modernizace pracovišť musí být každému pacientovi patrné již na první pohled,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Nemocnice udělala velký krok dopředu,“ dodal 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting