„ERASMUS+ DAY“ - Veletrh studia v zahraničí na Univerzitě Pardubice

2.3.

„ERASMUS+ DAY“ - Veletrh studia v zahraničí na Univerzitě Pardubice


Ve středu 2. března proběhne na Univerzitě Pardubice VELETRH MEZINÁRODNÍCH MOBILIT - „ERASMUS+ DAY“. Ve vestibulu budovy Fakulty chemicko-technologické v univerzitním kampusu se budou moci studenti na třech desítkách stánků informovat o možnostech studia v zahraničí a získat autentické zkušenosti od vysokoškoláků, kteří již v zahraničí studovali.


Pro dnešní mladé lidi je získání zahraniční zkušenosti pro uplatnění na trhu práce a pro jejich další kariérní život nenahraditelnou nutností. Významnou pomocí pro studenty Univerzity Pardubice při rozhodování, kde získat zahraniční zkušenosti již v rámci studia, je i speciální informační veletrh mezinárodních mobilit s názvem „Erasmus+ Day“.
„Tuto akci pořádáme, abychom naše studenty informovali o možnostech studia anebo praktických stáží na zahraničních univerzitách, kterou nabízí studentům program mobilit Erasmus+, který navazuje na velmi úspěšný program celoživotního učení LLP/Erasmus, do něhož jsme byli zapojeni od roku 1997“ vysvětluje Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice k organizaci veletrhu zahraničních mobilit Erasmus+ Day.
Veletrh probíhá od 9 do 15 hodin ve vestibulu hlavní budovy Fakulty chemicko-technologické v univerzitním kampusu.
„Studentů se zájmem vyjet do zahraničí na studijní pobyt nebo praktickou stáž rok od roku přibývá. Pevně věřím, že i následující rok bude co do počtu výjezdů úspěšný,“ dodává k výjezdům studentů do zahraničí Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit pardubické univerzity.


V rámci výměnného programu Evropské komise Erasmus+ má Univerzita Pardubice uzavřeno na pro příští akademický rok 2016/2017 více než 300 smluv s 202 univerzitami ve 29 zemích Evropy. Možnosti studia v zahraničí v tomto akademickém roce využilo více než 150 českých studentů. Dalších 40 studentů absolvovalo nebo ještě absolvuje praktickou stáž ve sjednané zahraniční společnosti.
Studenti, kteří se v nedávné době vrátili ze svých zahraničních studijních nebo pracovních pobytů, budou mít na středečním univerzitním veletrhu připraveno na 30 stánků, kde budou prezentovat své zkušenosti ze zahraničí. Také budou navíc po celý den v přilehlé posluchárně probíhat prezentace jednotlivých zahraničních univerzit, které studenti navštívili a na nichž studovali.


Na závěr celodenního veletrhu Erasmus+ Day proběhne vyhodnocení třech nejlépe připravených stánků a také vyhlášení vítězů fotosoutěže. Hlasování o nejzajímavější fotografii probíhá od minulého týdne také na facebookové stránce univerzity. (https://www.facebook.com/univerzita.pardubice).


Univerzita Pardubice je na druhou stranu i oblíbenou destinací pro zahraniční studenty. V rámci programu Erasmus+ a na základě uzavřených smluv se zahraničními vysokými školami studuje letos na univerzitě a jejích fakultách 169 zahraničních studentů ze 17 zemí.


Zahraniční studenti studující jeden či dva semestry v Pardubicích doplňují dalších 300 zahraničních studentů ze 47 zemí Evropy, Afriky a Asie, kteří studují na fakultách univerzity ve standardních akreditovaných víceletých studijních programech (bakalářských, navazujících magisterských nebo doktorských). Nejpočetnější skupina těchto studentů je ze Slovenska (1/3), ale kolem 10 % tvoří studenti z Ukrajiny, Ruska, ale také např. z Ghany či Turecka.
Univerzita Pardubice se zapojuje do evropského programu mobilit již osmnáct let, tedy od roku 1997. Díky získanému dokumentu „Erasmus Charter for Higher Education“, který univerzitu opravňuje k vysílání studentů do zahraničí na studentské pobyty a praktické stáže a k přijímání studentů z partnerských univerzit, je Univerzita Pardubice aktivní součástí vzdělávacího programu Evropské komise Erasmus+ minimálně do roku 2021.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.12.

Předvánoční chatování s primátorem

Stejně jako při předešlých internetových diskusích je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
10.7.

Během týdne dalších devět nelegálních migrant

Tolik jich zjistili a následně zajistili naši cizinečtí policisté v mezinárodních vlacích projíždějících Pardubickým krajem.

Společnost celý článek
28.7.

Opatovec: setkali se i pomohli

Výtěžek z prodeje losů do tomboly věnovali pořadatelé městu Jeseník postiženému povodní.

Společnost celý článek
10.4.

Provoněná a chutná Polička nabídla zatím nejlepší TECHNOhrátky!

Také zásluhou těchto nápaditých a zábavných činností se žáci i přítomní pedagogové shodli, že právě akce v SOŠ a SOU Polička byla zatím tou nejvydařenější z dosavadního seriálu TECHNOhrátek.

Společnost celý článek
27.11.

Partnerství roku 2008 se velmi osvědčilo

O co vlastně v Partnerství roku šlo? Velmi stručně vyjádřeno šlo o sepětí školy a praxe.

Společnost celý článek
20.1.

O uprchlickém centru v Králíkách bude rozhodnuto v březnu Hejtman MArtin Netolický diskutoval v prosinci s občany města

Pokud se rozhodne, že uprchlické centrum ve městě nevznikne, mohl by areál najít své budoucí využití. „Již nyní řešíme zájem soukromého investora o další využití areálu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting