„ERASMUS+ DAY“ - Veletrh studia v zahraničí na Univerzitě Pardubice

2.3.

„ERASMUS+ DAY“ - Veletrh studia v zahraničí na Univerzitě Pardubice


Ve středu 2. března proběhne na Univerzitě Pardubice VELETRH MEZINÁRODNÍCH MOBILIT - „ERASMUS+ DAY“. Ve vestibulu budovy Fakulty chemicko-technologické v univerzitním kampusu se budou moci studenti na třech desítkách stánků informovat o možnostech studia v zahraničí a získat autentické zkušenosti od vysokoškoláků, kteří již v zahraničí studovali.


Pro dnešní mladé lidi je získání zahraniční zkušenosti pro uplatnění na trhu práce a pro jejich další kariérní život nenahraditelnou nutností. Významnou pomocí pro studenty Univerzity Pardubice při rozhodování, kde získat zahraniční zkušenosti již v rámci studia, je i speciální informační veletrh mezinárodních mobilit s názvem „Erasmus+ Day“.
„Tuto akci pořádáme, abychom naše studenty informovali o možnostech studia anebo praktických stáží na zahraničních univerzitách, kterou nabízí studentům program mobilit Erasmus+, který navazuje na velmi úspěšný program celoživotního učení LLP/Erasmus, do něhož jsme byli zapojeni od roku 1997“ vysvětluje Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice k organizaci veletrhu zahraničních mobilit Erasmus+ Day.
Veletrh probíhá od 9 do 15 hodin ve vestibulu hlavní budovy Fakulty chemicko-technologické v univerzitním kampusu.
„Studentů se zájmem vyjet do zahraničí na studijní pobyt nebo praktickou stáž rok od roku přibývá. Pevně věřím, že i následující rok bude co do počtu výjezdů úspěšný,“ dodává k výjezdům studentů do zahraničí Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit pardubické univerzity.


V rámci výměnného programu Evropské komise Erasmus+ má Univerzita Pardubice uzavřeno na pro příští akademický rok 2016/2017 více než 300 smluv s 202 univerzitami ve 29 zemích Evropy. Možnosti studia v zahraničí v tomto akademickém roce využilo více než 150 českých studentů. Dalších 40 studentů absolvovalo nebo ještě absolvuje praktickou stáž ve sjednané zahraniční společnosti.
Studenti, kteří se v nedávné době vrátili ze svých zahraničních studijních nebo pracovních pobytů, budou mít na středečním univerzitním veletrhu připraveno na 30 stánků, kde budou prezentovat své zkušenosti ze zahraničí. Také budou navíc po celý den v přilehlé posluchárně probíhat prezentace jednotlivých zahraničních univerzit, které studenti navštívili a na nichž studovali.


Na závěr celodenního veletrhu Erasmus+ Day proběhne vyhodnocení třech nejlépe připravených stánků a také vyhlášení vítězů fotosoutěže. Hlasování o nejzajímavější fotografii probíhá od minulého týdne také na facebookové stránce univerzity. (https://www.facebook.com/univerzita.pardubice).


Univerzita Pardubice je na druhou stranu i oblíbenou destinací pro zahraniční studenty. V rámci programu Erasmus+ a na základě uzavřených smluv se zahraničními vysokými školami studuje letos na univerzitě a jejích fakultách 169 zahraničních studentů ze 17 zemí.


Zahraniční studenti studující jeden či dva semestry v Pardubicích doplňují dalších 300 zahraničních studentů ze 47 zemí Evropy, Afriky a Asie, kteří studují na fakultách univerzity ve standardních akreditovaných víceletých studijních programech (bakalářských, navazujících magisterských nebo doktorských). Nejpočetnější skupina těchto studentů je ze Slovenska (1/3), ale kolem 10 % tvoří studenti z Ukrajiny, Ruska, ale také např. z Ghany či Turecka.
Univerzita Pardubice se zapojuje do evropského programu mobilit již osmnáct let, tedy od roku 1997. Díky získanému dokumentu „Erasmus Charter for Higher Education“, který univerzitu opravňuje k vysílání studentů do zahraničí na studentské pobyty a praktické stáže a k přijímání studentů z partnerských univerzit, je Univerzita Pardubice aktivní součástí vzdělávacího programu Evropské komise Erasmus+ minimálně do roku 2021.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.1.

Kraj rozdělí peníze na sociální služby

„Naším cílem je peníze co nejrychleji dostat k poskytovatelům sociálních služeb,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a pokračoval: „Ihned po sdělení částky státní dotace bylo propočítáno její rozdělení dle kritérií a předloženo dotační komisi, která kromě návrhu této dotace doporučila zastupitelstvu schválení také dotací z rozpočtu Pardubického kraje ve výši 26,7 milionu korun. Konečné rozhodnutí o výši dotací padne na Zastupitelstvu Pardubického kraje dne 14. února a pak již bude záležet pouze na poskytovatelích sociálních služeb, jak rychle přijdou podepsat smlouvy, aby mohlo být zahájeno vyplácení dotací všem sociálním službám, kterých je téměř 300.“

Společnost celý článek
5.5.

Zastupitelstvo města schválilo peníze na Kociánku

Občané na svých cestách do úřadů, za kulturou, do nemocnice či do školy se mohou zastavit v městské zahradě.

Společnost celý článek
26.3.

Přes mlsné jazýčky k novým pracovním příležitostem

V průběhu by se po celý den měla v hospodě "Na statku" podávat tradiční česká a moravská kuchyně, zabijačka a její speciality.

Společnost celý článek
20.3.

Fanoušci Pardubic se mohou převést. Bude se měřit, jak hlasitě fandí.

Pokud by byli pardubičtí fanoušci nejhlasitější ze všech osmi čtvrtfinálových arén, mohou se těšit na hořkou odměnu. Radegast totiž vynásobí nejvyšší naměřenou hodnotu deseti a přesně tolik hořkých piv dodá nejhlasitějším fanouškům.

Společnost celý článek
5.12.

Děti v lesním klubu Zeměkus si užívají nové teepee

Lesní klub Zeměkus slavil úspěch hned při své první účasti na Burze filantropie. Díky podpoře donátorů mohl Zeměkus pořídit pro své děti nové indiánské teepee, které se stalo ihned centrem života jejich lesního klubu.

Společnost celý článek
15.6.

Burza filantropie nadále propojuje světy neziskovek a firem

„Se svými projekty uspělo všech 6 neziskových organizací, které do „finále“ burzy postoupily na základě hlasování veřejnosti i samotných donátorů,“ informuje o výsledku burzy Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting