eSvačinky míří do pardubických škol

3.10.

eSvačinky míří do pardubických škol

Nový projekt České abilympijské asociace (CAA) nabízí pardubickým školákům zajímavou alternativu k nezdravým pokrmům plných tuku, cukru a chemických aditiv. Současně vychází vstříc zaneprázdněným rodičům, kteří chtějí svým dětem dopřát vyváženou a kvalitní stravu, ale ne vždy mají na její přípravu čas.

Základní nabídku najdete na webu www.esvacinky.cz  - je zde 20 druhů čerstvých baget, housek, dalamánků, ovocných a zeleninových salátů, jogurtů s müsli.

Vyhlašujeme tak válku automatům na sladkosti ve školách! Zároveň vycházíme vstříc individuálním potřebám dětí - nabízíme bezlepkové svačinky (zejména ovocné a zeleninové mističky) a svačinky, které neobsahují mléko. Neobsahují ani škodlivé tuky, takzvané „transmastné kyseliny“. Používáme celozrnné pečivo s vlákninou, které je pro tělo vhodnější než pečivo bílé.

„Školáci často svačí velmi nevhodné potraviny, případně nesvačí vůbec, což má samozřejmě negativní dopad na jejich soustředění i množství vydávané energie. Proto jsme se rozhodli přispět ke změně těchto návyků a pravidelně jim nabídnout dobré a zdravé svačinky. Současně tento projekt poskytuje potřebná pracovní místa pro handicapované spoluobčany, kterým tak usnadňuje začlenění do společnosti“, říká jednatel CAA Jaromír Krpálek.

„Svačinky si žáci škol, nebo jejich rodiče, objednají jednoduše přes internetové stránky www.esvacinky.cz. Brzy ráno je vyrobíme z čerstvých surovin, zabalíme a dopravíme přímo do školy před velkou přestávkou. Každá svačinka je označena jmenovkou, na které je jméno a příjmení dítěte, třída a škola“, upřesňuje tiskový mluvčí CAA Filip Novotný.

Projekt eSvačinky realizuje Česká abilympijská asociace, která již šestnáct let pomáhá lidem se zdravotním postižením s integrací do běžného života. Handicapovaní svačinky připravují, balí a rozváží, a toto pracovní uplatnění jim umožňuje překonat sociální izolaci a zachovat si normální životní styl.


Podrobnosti na www.esvacinky.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.11.

Jindřich, Jáchym a Michal jsou vítězi krajské Logické olympiády

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Jindřich Morávek z Vysokého Mýta. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jáchym Krampera z Hlinska. A v neposlední řadě Michal Urban z České Třebové v kategorii C (střední školy).

Společnost celý článek
21.3.

Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.

Kontaktního dne se zúčastnilo téměř 150 studentek a studentů. Ve dvou skupinách se mohli seznámit se společností Nemocnice Pardubického kraje.

Společnost celý článek
1.7.

Náměstek primátora Jakub Rychtecký popřál dětem hezké prázdniny

„Byl jsem spolu s paní ředitelkou pozdravit prvňáčky a také žáky 8. třídy se sportovním zaměřením. Zároveň jsem si také prohlédl opravenou školní družinu, kterou platilo město.

Společnost celý článek
15.12.

Škody dosahují téměř 5 milionů korun.

V jednom případě použil neznámý pachatel úplně odlišnou adresu a pouze si nastavil podpisovou doložku, aby to vypadalo, že odesílatelem je majitel firmy.

Společnost celý článek
1.10.

Česko prezentovaly švejkovské pivo a svíčková

Polským turistům se představil také Pardubický kraj, který zastupovala Destinační společností Východní Čechy.

Společnost celý článek
14.5.

Rally Show a Helicoptershow soupeří o pusu v kilometrovém sprintu

Ve druhém závodě se na runwayi poměří s vrtulníky dva monoposty. Jedním z nich je český Attack GTR, poháněný dvoulitrovým motorem Honda K20. Bezsynchronní převodovka, šestistupňové řazení a bodykit byly pro tuto závodní verzi Attacku kompletně vyvinuty v České republice a právě v tom je auto unikátní. Upravený český závodní speciál si návštěvníci Rally Show a Helicoptershow mohou prohlédnout na vlastní oči.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting