Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

23.6.

Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

Projekt Euroklíč, který pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu, bude realizován i v Pardubickém kraji. Kraj se na tom dohodl společně s Národní radou osob se zdravotním postižením. „V našem kraji je potenciálně dvanáct tisíc držitelů euroklíče. Jsou to osoby, které mají průkaz ZTP/P nebo ZTP. Právě těmto lidem může projekt hodně pomoci,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Pardubického kraje Miloslav Macela, který o projektu jednal s předsedou Národní rady Václavem Krásou. Do projektu budou zapojeny obchodní domy, benzínové stanice, České dráhy a také úřady. Jedná se o místa, která člověk běžně potřebuje k normálnímu životu. Handicapovaní lidé se tak mohli do jisté míry cítit odstrčeni. „To chceme změnit a nabídnout našim spoluobčanům pomoci tam, kde jim můžeme ulehčit pohyb,“ sdělil Macela. Projekt Euroklíč bude financovaný z evropských fondů. Pardubický kraj podpoří přípravnou fázi, jež se bude týkat vytipování vhodných objektů a také předání informací osobám, které by se mohly stát držiteli klíčů. Pomocí euroklíče se tak lidé budou moci dostat na toalety, místnosti s přebalovacími pulty pro maminky, také do výtahů a na schodišťové plošiny. Partnery projektu jsou rovněž Asociace hotelů a restaurací a Svaz obchodu a cestovního ruchu. V České republice do tohoto projektu vstoupil aktivně Středočeský kraj a další kraje se postupně přidávají. V zahraničí se jedná již o zaběhnutý systém pomoci handicapovaným lidem. Do projektu je zapojeno Německo, Švýcarsko, Rakousko, Itálie a další země. V nejbližší době chce přistoupit například Řecko a Polsko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

V Lanškrouně otevřeli nové kontaktní místo Rodinného Integračního Centra

„Chtěla bych velmi poděkovat za hojnou účast na otevření centra. Zapomenout nechci a nemohu ani na rodiče s dětmi, kteří přišli a sdíleli s námi radost z nových prostor,“ řekla ředitelka Rodinného Integračního Centra Hana Janiková.

Společnost celý článek
24.5.

Za 22 květnových dní hasiči vyjížděli k 36 událostem spojených s nebezpečným hmyzem

Míra ohrožení zdraví jen málokdy odpovídá definici mimořádné události. Limitem zásahů HZS ČR je také vybavenost prostředky pro tuto činnost (např. stroji pro šetrné usmrcení včelstev po odchytu - na základě veterinárních předpisů se z důvodů nemocí nesmí neznámá včelstva vracet).

Společnost celý článek
17.12.

Vánoční "varování": pozor na vibrisy!

V horším případě může rozdováděné nebo vylekané zvíře, většinou kočka nebo pes, porazit špatně upevněný vánoční stromek.

Společnost celý článek
14.11.

Přijďte zažít Noc venku 2017

„Budeme rádi, když si co nejvíce lidí přijde vyzkoušet, jaké to je, spát venku v zimním počasí,“ uvedla koordinátorka Mgr. Lenka Šuláková. Lidé si z události mimo jiné odnesou netradiční zážitek, dozví se o službách, které lidé bez domova využívají, a také jakým způsobem mohou sami pomáhat.

Společnost celý článek
18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.

Společnost celý článek
8.3.

Nabídka stáží a trainee programů meziročně roste o desítky procent

Počet absolventů, kteří před nástupem do zaměstnání vyzkoušejí reálnou praxi - ať už v rámci stáže, přechodného nebo částečného úvazku – neustále roste. A je to dobře. Je to vynikající prostředek, jak si vyzkoušet nejen zaměstnavatele, ale i pracovní prostředí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting