Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

23.6.

Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

Projekt Euroklíč, který pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu, bude realizován i v Pardubickém kraji. Kraj se na tom dohodl společně s Národní radou osob se zdravotním postižením. „V našem kraji je potenciálně dvanáct tisíc držitelů euroklíče. Jsou to osoby, které mají průkaz ZTP/P nebo ZTP. Právě těmto lidem může projekt hodně pomoci,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Pardubického kraje Miloslav Macela, který o projektu jednal s předsedou Národní rady Václavem Krásou. Do projektu budou zapojeny obchodní domy, benzínové stanice, České dráhy a také úřady. Jedná se o místa, která člověk běžně potřebuje k normálnímu životu. Handicapovaní lidé se tak mohli do jisté míry cítit odstrčeni. „To chceme změnit a nabídnout našim spoluobčanům pomoci tam, kde jim můžeme ulehčit pohyb,“ sdělil Macela. Projekt Euroklíč bude financovaný z evropských fondů. Pardubický kraj podpoří přípravnou fázi, jež se bude týkat vytipování vhodných objektů a také předání informací osobám, které by se mohly stát držiteli klíčů. Pomocí euroklíče se tak lidé budou moci dostat na toalety, místnosti s přebalovacími pulty pro maminky, také do výtahů a na schodišťové plošiny. Partnery projektu jsou rovněž Asociace hotelů a restaurací a Svaz obchodu a cestovního ruchu. V České republice do tohoto projektu vstoupil aktivně Středočeský kraj a další kraje se postupně přidávají. V zahraničí se jedná již o zaběhnutý systém pomoci handicapovaným lidem. Do projektu je zapojeno Německo, Švýcarsko, Rakousko, Itálie a další země. V nejbližší době chce přistoupit například Řecko a Polsko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Poslední úsek historického zábradlí u Českého rozhlasu v Hradci Králové projde obnovou

Město započalo s postupnou obnovou historického zábradlí už před několika roky, přičemž s financováním některých úseků pomohly dotace z EU nebo z Ministerstva kultury ČR.

Společnost celý článek
22.11.

Iniciativu Zachraňte Ježíška podpořilo už 50 000 lidí

„Mohlo by se zdát, že je nyní ještě na nějaké zachraňování Ježíška brzo, ale obchody jsou už od začátku listopadu plné různých figurek Santa Clausů se soby, kdy najít mezi dekoracemi byť jen sněhuláka bez červené čepice, je téměř nemožné,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který pokračuje v podpoře projektu, který před osmi lety založil.

Společnost celý článek
4.6.

Sté výročí narození režiséra Zdeňka Bittla

Zdeněk Bittl, divadelník tělem a duší, který se nesmazatelným písmem zapsal do historie pardubického divadla.

Společnost celý článek
20.10.

Vstupte za hranice známého!

A na co se můžete těšit v Pardubicích? Ve čtvrtek 3. listopadu se na Magistrátu města Pardubice bude konat přednáška Martina Hilského o Williamu Shakespearovi, anglickém dramatikovi, od jehož smrti uplynulo již 400 let. Návštěvníci festivalu by si neměli nechat ujít ani přednášky ve Východočeském Muzeu v Pardubicích ve dnech 7. a 8. listopadu, kde se dozvědí více informací o problematice GMO nebo to, že archeologie není pouze o pyramidách, ale zkoumá i nedávnou historii.

Společnost celý článek
10.2.

Jak Josef Váňa nezachránil Velkou pardubickou

Naším prvořadým zájmem je zachovat pro Pardubice jednu z jeho největších a nejcennějších tradic – Velkou pardubickou.

Společnost celý článek
23.9.

Výprachtice: školáci versus hejtman

Obec začala s rekonstrukcí školy, nyní bude vystavěno dětské hřiště, upravena autobusová zastávka a fotbalové hřiště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting