Evropský program IROP přispěl na rozvoj silnic v Královéhradeckém kraji již miliardou korun

22.11.

Evropský program IROP přispěl na rozvoj silnic v Královéhradeckém kraji již miliardou korun

 Stav silnic ani řešení dopravní situace není v České republice zdaleka dokonalé, ale naštěstí se rok od roku zlepšuje. Významně tomu pomáhají také zdroje z Evropské unie, například Integrovaný regionální operační program (IROP), který se zaměřuje na stavby, modernizace a rekonstrukce silnic II. a III. třídy. Na jubilejní částku jedné miliardy korun z tohoto programu nyní dosáhl Královéhradecký kraj, který díky těmto dotacím v posledních pěti letech zmodernizoval na 30 úseků silnic v tomto regionu.
„V kraji vzniklo od roku 2014 přes 73 km nových nebo zrekonstruovaných úseků komunikací II. a III. třídy, mezi nejpřínosnější můžeme jmenovat například úseky Jičín – Železnice, Třebechovice pod Orebem – Opočno či Hradec Králové – Králova Lhota. V minulých dnech bylo dosaženo hranice jedné miliardy korun, která byla proplacena prostřednictvím programu IROP,“ říká Jakub Řezníček, ředitel územního odboru IROP pro Královéhradecký kraj. 
Dalších 30 kilometrů nových silnic je také aktuálně v realizaci. Jako nejnákladnější projekt můžeme jmenovat přeložku silnice Jičín, Robousy – Valdice v celkové délce 5,6 km, kde celkově EU přispěje přes 195 mil. Kč, hotova bude koncem roku 2022. V realizaci jsou také další důležité projekty, například silnice II/300 v úseku Prkenný Důl – Žacléř – Královec, kde bude rekonstruováno cca 6,8 km vozovky. Dále 1. etapa opravy silnice II/280 v okolí obce Libáň, kde se počítá s celkovou délkou úpravy 3,8 km a 1. etapa opravy silnice II/285 v úseku Jaroměř – Nové Město nad Metují, zde bude opraveno více než 4 km vozovky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.11.

Vánoční dekorace vyrobené klienty s hendikepem ze školy Svítání budou k mání na vánočním jarmarku v Paláci Pardubice

Stánky nabídnou pestrou škálu nejrůznějších dekorativních předmětů s vánoční tematikou, jako jsou keramické sošky andělů, svíčky, perníčky a jiné. Všechny výrobky jsou dílem samotných klientů školy SVÍTÁNÍ a prodávat je budou klienti a zaměstnanci sociálně-terapeutické dílny školy SVÍTÁNÍ, která připravuje dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením na zaměstnání.

Společnost celý článek
2.12.

Ministr Vondra navštívil Vojenskou střední školu

Podle Vondry má vojenská střední škola své nezastupitelné místo v systému vzdělávání.

Společnost celý článek
24.3.

Petici podepsalo téměř 17 tisíc lidí

Sdružení za záchranu budovy podpořilo rovněž mnoho významných osobností.

Společnost celý článek
12.6.

Musíme aktivně podporovat vzdělávání seniorů

Co je jednoduché pro nás, může být pro seniory mnohdy neřešitelný problém.

Společnost celý článek
8.1.

Krajská KDU-ĆSL odmítá spekulace o krizi v koalici

Další formou jednoznačné koaliční souhry je například pokračování v úspěšném čerpání evropských fondů.

Společnost celý článek
29.1.

Klimatu nejvíce škodí Belchatów

Evropskou jedničkou mezi ničiteli klimatu se už v roce 2008 stala polská hnědouhelná velkoelektrárna Bełchatów.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting