Exekuce majetku má svá jasná pravidla

26.11.

Exekuce majetku má svá jasná pravidla

Exekuce majetku má svá jasná pravidla

V úterý 24. listopadu kolem deváté hodiny ranní volala na linku 158 jistá paní z Přelouče, jež se dostala do problému s exekutorem. Na místo tedy vyrazili policisté z místně příslušného oddělení. Mužům zákona po příjezdu oznamovatelka sdělila, že exekutor se dostavil do jejího bytu se soudním rozhodnutím nařizujícím exekuci majetku jejího strýce. Muž, jehož majetek přišel exekutor zabavit, ale údajně neměl u oznamovatelky hlášen trvalý pobyt, a v současné době byl u ženy pouze na několikadenní návštěvě. Zasahující policisté ženě vysvětlili, že exekuce majetku dlužníka nemusí (a v mnoha případech ani není) být vázána na adresu jeho trvalého pobytu, ale směrována na místo, kde se zdržuje a lze se tedy domnívat, že má uloženy i svoje věci. Poté policisté odjeli.   I další případ, ke kterému vyjížděli policisté z Obvodního oddělení Pardubice 4, se týkal exekuce. O pomoc je požádal tentokráte muž z Nemošic. Po příjezdu na místo, příslušníci ověřili totožnost soudního vykonavatele i skutečnost, že má v rukách platný exekutorský výměr. Muž, o jehož majetek se exekutor zajímal, ovšem stále tvrdil, že žádná z věcí v domě není jeho, že tyto věci pouze užívá, ale nevlastní. Muži zákona tedy oběma stranám vysvětlili, že v souvislosti s exekucí může policie zasáhnout pouze v případě protiprávního jednání, k němuž zde zjevně nedošlo, navíc exekuční řízení jest sporem občansko-právním. Poté rovněž odjeli. A co zde říká zákon? Při exekuci movitého majetku dlužníka (povinný) se sepíšou všechny takové věci, které lze prodat v dražbě pro případ, že by dlužník věřiteli (oprávněný) dluh dobrovolně nezaplatil. Věci, o nichž dlužník tvrdí, že nejsou jeho ale jiné osoby, se na místě exekutorem stejně sepisují (eventuálně odvážejí) a dlužník je poučen, že ona osoba, které věci opravdu jsou, musí tuto skutečnost doložit u příslušného soudu podáním tzv. vylučovací žaloboy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

SKP-CENTRUM, o.p.s., se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Hlasovat pro náš projekt mohou zákazníci v prodejnách v Pardubicích (Palackého třída, Poděbradská a J. Zajíce), Chrudimi a Holicích.

Společnost celý článek
13.5.

S ženami o ženách – v politice i médiích

O problémech žen političek, o jejich vnímání a zobrazování v médiích bude diskusní pořad pro veřejnost.

Společnost celý článek
3.1.

Vysloužilé vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Obyvatelé města mají možnost stromky odkládat přímo do prostoru ke kontejnerovým stáním u svých domů nebo je odvést do některého ze separačních dvorů v Pardubicích. Výjimkou je separační dvůr v Lonkově ulici v Polabinách, který stromky nepřijímá.

Společnost celý článek
31.7.

Źamberk se rozrůstá do krásy

Kromě stavebních úprav dojde k obnově zeleně a parkovacích ploch.

Společnost celý článek
8.6.

Průtah obcí Luže byl slavnostně otevřen

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Ivo Toman a předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva Pardubického kraje Josef Jílek.

Společnost celý článek
3.6.

Pardubičtí studenti postavili hrad Bouzov a zámek Litomyšl z vlnité lepenky

Studenti si pro zpracování modelu v jubilejním ročníku soutěže vybrali stavby, které jsou na seznamu národních kulturních památek a jsou spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), státní organizací pověřenou páčí o památky České republiky. Každá z přihlášených 29 středních stavebních škol měla možnost do soutěže přihlásit dvě stavby. Letos mimořádně bude do finále porotou vybráno 10 nejlepších staveb.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting