Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na mezinárodním veletrhu Akadémia 2014 v Bratislavě

7.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na mezinárodním veletrhu Akadémia 2014 v Bratislavě


Ve dnech 7. až 9. října se koná v Bratislavě mezinárodní veletrh Akadémia 2014, největší slovenský veletrh pomaturitního vzdělávání v zemi. Své zástupce má na veletrhu také Univerzita Pardubice. Tradičně se na něm po tři dny představuje její Fakulta chemicko-technologická.


Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice s více než šedesátiletou tradicí výuky chemie na veletrhu nabídne návštěvníkům informace o možnostech studia a nabízených moderních oborech. Pardubická fakulta, s dlouholetou tradicí výuky chemie a chemicko-biologických a technologických disciplín, představuje pravidelně již od roku 2002 slovenským zájemcům o vysokoškolské studium na veletrhu svou pestrou nabídku studijních oborů, nyní s možností strávit tři až pět let studia v jednom z nejmodernějších vysokoškolských areálů v České republice.


„Fakulta chemicko-technologická se veletrhu Akadémia účastní již po třinácté. Akademičtí pracovníci a doktorandi naší fakulty seznamují návštěvníky veletrhu s možnostmi a zajímavostmi studia hlavně na Fakultě chemicko-technologické, nechybějí však informace ani o ostatních fakultách univerzity.“ uvedla koordinátorka výjezdu fakulty na veletrh Ing. Iva Ulbrichová, CSc.


Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě, chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let. Pro zájemce ze Slovenska je fakulta atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností – cesta z Bratislavy do Pardubic trvá pouhé tři hodiny vlakem.


18. ročník slovenského veletrhu Akadémia se uskuteční od 7. do 9. října v bratislavské Aegon aréně. Stánek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice je pro zájemce k dispozici od úterý do čtvrtka.


Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus, které se letos konají začátkem listopadu v Brně a v lednu v Praze. Již podruhé se také v polovině října tento veletrh přestěhuje na Slovensko do Nitry, kde Univerzita Pardubice také nebude chybět.


Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy v téměř sto třiceti oborech. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.1.

ZOO Dvůr Králové nezvýší ceny za ubytování

V lednu a únoru je v rámci mimořádné nabídky sleva dalších třicet procent.

Společnost celý článek
19.8.

O pokutě městu by neměly rozhodovat obvody

Za delikt, motivovaný snahou zajistit do září dostatek míst ve školkách, se představitelé města omluvili.

Společnost celý článek
29.1.

Střet s vlakem řidič Nissanu nepřežil

Vlak, který jel od Chocně, táhl vozidlo po nárazu ještě přibližně 300 metrů.

Společnost celý článek
11.4.

Statistika v počtu mrtvých a zraněných cyklistů je nepříjemná

Velké procento jak si při střetu s vozidlem zachránit život zastupuje i užití bezpečnostní přilby.

Společnost celý článek
20.11.

Pardubické krematorium je v novém

Rekonstrukční práce byly rozděleny do tří etap v průběhu let 2005 - 2009, jež měly logickou návaznost.

Společnost celý článek
28.4.

Jak ulevit obcím od kamionové dopravy u Semanína?

Ke zmírnění okamžité situace přispěl Pardubický kraj i prostřednictvím své organizace Správa a údržba silnic, která alespoň vyspravila nejkritičtější úsek komunikace u železničních mostů. Pardubický kraj navíc připravuje modernizaci silnice Česká Třebová – Semanín a chce na ni získat evropské dotace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting