Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na mezinárodním veletrhu Akadémia 2014 v Bratislavě

7.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na mezinárodním veletrhu Akadémia 2014 v Bratislavě


Ve dnech 7. až 9. října se koná v Bratislavě mezinárodní veletrh Akadémia 2014, největší slovenský veletrh pomaturitního vzdělávání v zemi. Své zástupce má na veletrhu také Univerzita Pardubice. Tradičně se na něm po tři dny představuje její Fakulta chemicko-technologická.


Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice s více než šedesátiletou tradicí výuky chemie na veletrhu nabídne návštěvníkům informace o možnostech studia a nabízených moderních oborech. Pardubická fakulta, s dlouholetou tradicí výuky chemie a chemicko-biologických a technologických disciplín, představuje pravidelně již od roku 2002 slovenským zájemcům o vysokoškolské studium na veletrhu svou pestrou nabídku studijních oborů, nyní s možností strávit tři až pět let studia v jednom z nejmodernějších vysokoškolských areálů v České republice.


„Fakulta chemicko-technologická se veletrhu Akadémia účastní již po třinácté. Akademičtí pracovníci a doktorandi naší fakulty seznamují návštěvníky veletrhu s možnostmi a zajímavostmi studia hlavně na Fakultě chemicko-technologické, nechybějí však informace ani o ostatních fakultách univerzity.“ uvedla koordinátorka výjezdu fakulty na veletrh Ing. Iva Ulbrichová, CSc.


Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě, chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let. Pro zájemce ze Slovenska je fakulta atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností – cesta z Bratislavy do Pardubic trvá pouhé tři hodiny vlakem.


18. ročník slovenského veletrhu Akadémia se uskuteční od 7. do 9. října v bratislavské Aegon aréně. Stánek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice je pro zájemce k dispozici od úterý do čtvrtka.


Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus, které se letos konají začátkem listopadu v Brně a v lednu v Praze. Již podruhé se také v polovině října tento veletrh přestěhuje na Slovensko do Nitry, kde Univerzita Pardubice také nebude chybět.


Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy v téměř sto třiceti oborech. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.6.

Poslední scénické čtení této sezóny ve VČD Pardubice

Hra předznamenala uvedení hry Benefice aneb Zachraňte svého Afričana, kterou hrajeme na Malé scéně ve dvoře.

Společnost celý článek
13.3.

Omezení vstupu do Dubinského lesa

U přístupových cest k této lokalitě budou vyvěšeny informační cedule o zákazu vstupu.

Společnost celý článek
9.5.

Jedna ze scén připomene Vietnamskou válku

Vedle amerických vojáků a vietnamských bojovníků v dobovém oblečení se v jedinečné scéně představí i pozemní technika a vzduch ovládnou vrtulníky i vrtulová letadla.

Společnost celý článek
12.10.

Školy knihu o Ležákách využijí při výuce

Autorkou díla je Jarmila Doležalová ml., dcera Jarmily Doležalové rozené Šťulíkové, která vyhlazení Ležáků přežila. Kniha je rozdělena do pěti kapitol.

Společnost celý článek
7.10.

V Králíkách trénovali hasiči s terénními vozy

„Celé této akci předcházel dobrý nápad, vzájemná domluva a především vstřícný přístup představitelů Vojenského muzea v Králíkách Marka Bartoše a Martina Večeře, za což jim patří velký dík,“ dodává Václav Venc.

Společnost celý článek
17.8.

Agentura Commservis bude zajišťovat komunikaci pro Pardubickou výstavní a veletržní

„Pro naši komunikaci jsme hledali spolehlivého partnera, který umí efektivně komunikovat s rozličnými cílovými skupinami. Zkušený tým Commservisu navrhl neotřelá řešení pro těžko uchopitelná témata.,“ uvádí Petr Vašíček, ředitel Pardubické výstavní a veletržní. „Commservis je na trhu již více než 10 let a má za sebou řadu úspěšných projektů. Jejich vysoká profesionalita je pro nás zárukou úspěchu,“ dodává Vašíček.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting