Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připravila pro vysokoškolské nováčky informaticko-ekonomické hrátky.

8.7.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připravila pro vysokoškolské nováčky informaticko-ekonomické hrátky.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připravila pro vysokoškolské nováčky informaticko-ekonomické hrátky.
Na druhý prázdninový týden připravila Fakulta ekonomicko-správní pro středoškoláky, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu dále na Univerzitě Pardubice, speciální dvoudenní festival matematických her. V úterý 8. července a ve středu 9. července zpestří jejich zápisy do 1. ročníku vysokoškolského studia informaticko-ekonomické hrátky.


Během dvou dnů budou mít studenti možnost navštívit speciální informaticko-ekonomické workshopy, v nichž se dozví řadu zajímavostí a v připravených soutěžích možná dokonce vyhrají. Blíže se seznámí s prostředky směny a ochrannými prvky bankovek, se světem prvočísel, s programováním robotů a s  jejich využitím v praxi. Nebudou chybět ani fraktály a jejich kreslení.


„Účastníci se mohou těšit na pestrý program pod vedením trojice zkušených lektorů. Ve workshopu Ing. Jiřího Nožičky, Ph.D., si vyzkouší odborné pomůcky pro kontrolu pravosti bankovek a naučí se, jak poznat pravost bankovky i bez technického vybavení. Ing. Jan Panuš, Ph.D., jim vysvětlí základní postupy při programování praktických aplikací. Mgr. David Brebera jim na vybraných příkladech matematického bádání přiblíží a popíše každodenní dění kolem nás jazykem matematiky,“ popisuje program akce za organizátory Ing. Vítězslav Bačkovský z Fakulty ekonomicko-správní.
Akce má pomoci změnit pohled na matematiku, zvýšit finanční gramotnost účastníků a naučit je základům algoritmizace. Navíc má zaujmout a nadchnout posluchače pro studium na Fakultě ekonomicko-správní.


„Aniž si to většina z nás plně uvědomuje, většina jevů, které každodenně pozorujeme, má větší či menší souvislost s matematikou a je tak možné takové jevy v jazyce matematiky zachytit a popsat. Cílem akce je ukázat budoucím studentům fakulty, že matematika není jen memorování vzorců a pravidel, ale může být (a je) zároveň nástrojem pochopení okolního světa. Zároveň je třeba ukázat, že z matematiky není nutno mít strach,“ popisuje význam akce jeden z jejích odborných lektorů Mgr. David Brebera.


Program začíná v úterý i ve středu v 7:30 hodin ráno ve vestibulu před posluchárnou B1 budovy DB v areálu Dopravní fakulty Jana Pernera ve Studentské ulici. Zúčastnit se ho mohou nejen budoucí studenti Fakulty ekonomicko-správní, ale všichni, kteří mají zájem si prázdniny zpestřit výletem za matematikou a robotikou.


Dvoudenní festival pořádá Fakulta ekonomicko-správní v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (CZ.1.07/2.3.00/45.0013), který je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Místo Stalinova pomníku muzeum totality, navrhuje hejtman Netolický

Významné výročí, které si naše republika v letošním roce připomíná, bychom měli využít k tomu, abychom přemýšleli nejen nad historickými událostmi, ale uvažovali o nich v širším kontextu. Svědectví přímých aktérů a pamětníků jsou něčím, na co bychom měli být pyšní a měli bychom tato svědectví uchovat pro další generace.

Společnost celý článek
5.9.

Kosatec nabídne aktivity nejen hendikepovaným

Zařízení, které bude nabízet služby jak hendikepovaným, tak i široké veřejnosti, přivítali i představitelé Pardubického kraje.

Společnost celý článek
7.1.

Pardubice odmítají otevření skládky nebezpečného odpadu dalším dodavatelům

V devadesátých letech byla skládka STOH V pro ukládání tuhých a netoxických odpadů povolena pouze pro VCHZ Synthesia (dnes Synthesia a.s. a další subjekty, které v areálu Semtín působí) s tím, že zde měly být ukládány převážně odpady VCHZ, což bylo zakotveno i v původních platných provozních řádech. 4. změna integrovaného povolení pro skládku STOH V nově umožňuje majiteli skládky běžně na ni ukládat ročně až 7700 tun nebezpečného ale i komunálního odpadu i od externích subjektů.

Společnost celý článek
27.10.

Odpovídal televizní moderátor i primářka

Známý televizní moderátor Václav Moravec pochází z nedalekého Letohradu a v Lanškrouně nebyl samozřejmě poprvé.

Společnost celý článek
10.10.

Kryštůfek záchranář dětem

Cílem projektu „Kryštůfek záchranář dětem“ je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů.

Společnost celý článek
11.9.

Silniční veletrh 2007

Odborná prezentační akce, která je určena pro pozvané odborníky začne v 9 hodin a v 10 hodin se uskuteční slavnostní zahájení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting