Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připravila pro vysokoškolské nováčky informaticko-ekonomické hrátky.

8.7.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připravila pro vysokoškolské nováčky informaticko-ekonomické hrátky.

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice připravila pro vysokoškolské nováčky informaticko-ekonomické hrátky.
Na druhý prázdninový týden připravila Fakulta ekonomicko-správní pro středoškoláky, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu dále na Univerzitě Pardubice, speciální dvoudenní festival matematických her. V úterý 8. července a ve středu 9. července zpestří jejich zápisy do 1. ročníku vysokoškolského studia informaticko-ekonomické hrátky.


Během dvou dnů budou mít studenti možnost navštívit speciální informaticko-ekonomické workshopy, v nichž se dozví řadu zajímavostí a v připravených soutěžích možná dokonce vyhrají. Blíže se seznámí s prostředky směny a ochrannými prvky bankovek, se světem prvočísel, s programováním robotů a s  jejich využitím v praxi. Nebudou chybět ani fraktály a jejich kreslení.


„Účastníci se mohou těšit na pestrý program pod vedením trojice zkušených lektorů. Ve workshopu Ing. Jiřího Nožičky, Ph.D., si vyzkouší odborné pomůcky pro kontrolu pravosti bankovek a naučí se, jak poznat pravost bankovky i bez technického vybavení. Ing. Jan Panuš, Ph.D., jim vysvětlí základní postupy při programování praktických aplikací. Mgr. David Brebera jim na vybraných příkladech matematického bádání přiblíží a popíše každodenní dění kolem nás jazykem matematiky,“ popisuje program akce za organizátory Ing. Vítězslav Bačkovský z Fakulty ekonomicko-správní.
Akce má pomoci změnit pohled na matematiku, zvýšit finanční gramotnost účastníků a naučit je základům algoritmizace. Navíc má zaujmout a nadchnout posluchače pro studium na Fakultě ekonomicko-správní.


„Aniž si to většina z nás plně uvědomuje, většina jevů, které každodenně pozorujeme, má větší či menší souvislost s matematikou a je tak možné takové jevy v jazyce matematiky zachytit a popsat. Cílem akce je ukázat budoucím studentům fakulty, že matematika není jen memorování vzorců a pravidel, ale může být (a je) zároveň nástrojem pochopení okolního světa. Zároveň je třeba ukázat, že z matematiky není nutno mít strach,“ popisuje význam akce jeden z jejích odborných lektorů Mgr. David Brebera.


Program začíná v úterý i ve středu v 7:30 hodin ráno ve vestibulu před posluchárnou B1 budovy DB v areálu Dopravní fakulty Jana Pernera ve Studentské ulici. Zúčastnit se ho mohou nejen budoucí studenti Fakulty ekonomicko-správní, ale všichni, kteří mají zájem si prázdniny zpestřit výletem za matematikou a robotikou.


Dvoudenní festival pořádá Fakulta ekonomicko-správní v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (CZ.1.07/2.3.00/45.0013), který je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.7.

Byl dezorientovaný, ale v pořádku

Oblast Toulovcových Maštalí analyzoval rovněž policejní vrtulník s termovizí.

Společnost celý článek
17.6.

Provozovatel zařízení na úpravu a zpracování mléka neměl patřičné povolení, od inspektorů ČIŽP dostal pokutu 120 tisíc korun

Společnost AGRICOL s.r.o., provozovatel zařízení na úpravu a zpracování mléka, kde množství odebíraného mléka je větší než 200 t denně (v průměru za rok) dostala od inspektorů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové pokutu 120 tisíc korun. Bez příslušného integrovaného povolení 1provozoval v Poličce tři roky zařízení na úpravu a zpracování mléka a porušil tak zákon o integrované prevenci.

Společnost celý článek
27.12.

Fakulta ekonomicko-správní UP má novou děkanku

V čele Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice stane od 1. ledna 2008 první žena v šestnáctileté historii fakulty.

Společnost celý článek
14.9.

Z domova může pracovat pětina zaměstnanců

Firmy jsou s tímto řešením spokojené a chválí si zejména zvýšení efektivity práce.

Společnost celý článek
19.8.

Línek: Na D11 budou značeny i Pardubice

Pardubice budou vyznačeny na tzv. zelené dálniční cestě začínající už v Praze.

Společnost celý článek
17.8.

Rekonstrukce sportovní haly Dašická postupuje, další etapa se chýlí ke konci

Oproti předpokládaným nákladům 9,3 milionu korun se nakonec podaří tuto část rekonstrukce pořídit za 7,9 milionu korun včetně DPH,“ dodal René Živný. Dostavbu provede firma Marhold, a. s., která v zadávacím řízení nabídla nejnižší cenu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting