Fakulta restaurování Univerzity Pardubice otevřela v Litomyšli nové výstavy – obdivovat práce restaurátorů je možné i v létě

13.6.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice otevřela v Litomyšli nové výstavy – obdivovat práce restaurátorů je možné i v létě


Od středy 8. června se veřejnosti otevřely na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli hned dvě výstavy. Nabízejí nejen práce studentů, ale také prohlídku nově zrekonstruovaných fakultních prostor. A přístupné budou návštěvníkům z různých koutů republiky nejen během Smetanovy Litomyšle, ale po celé léto.
Nejen místní z Litomyšle, ale i zájemce z okolí zve Fakulta restaurování Univerzity Pardubice ke zhlédnutí nových výstav, které fakulta připravila na období letních měsíců. Tradiční výstavu klauzurních a ročníkových prací svých studentů uvádí letos s názvem JEDEN ZE ČTYŘ. Veřejnosti je po středeční vernisáži otevřena od pátku 10. června.
„V rámci pravidelného cyklu, kdy se střídavě představují jednotlivé ateliéry naší fakulty, je tento rok věnovaná větší pozornost náplni a činnosti Ateliéru restaurování kamene. Návštěvníci si budou moci, vedle vystavených děl, prohlédnout i nově vzniklou dostavbu ateliérů, jejímž autorem je architekt Mikuláš Hulec,“ říká jeden z kurátorů výstavy Mgr. art. Jakub Ďoubal, Ph.D., z Ateliéru restaurování kamene Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.
Ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka otevřela Fakulta restaurování v Červené věži putovní výstavu s názvem FAUNA BÁJNÁ I SKUTEČNÁ V MĚDIRYTINÁCH ANTONIA TEMPESTY. Na dvacítce velkoformátových posterů je k vidění prezentace tisku Bestiáře.


Kromě těchto dvou výstav mohou zájemci o restaurátorské umění zavítat také do prostor křížové chodby Piaristické koleje v Litomyšli, kde je umístěna TRVALÁ VÝSTAVA PRACÍ STUDENTŮ FAKULTY RESTAUROVÁNÍ. Na ní fakulta prezentuje všechny své restaurátorské ateliéry i katedry a vedle práce studentů mohou návštěvníci zhlédnout i rekonstrukci slunečních hodin v rajském dvoře kláštera.


„Návštěvníci mají možnost zhlédnout vitrínu věnovanou různým grafickým technikám, historickému vývoji knižní vazby, studiím mozaiky, fresca a secca, sekané kopii hlavy sv. Jana Křtitele od Matyáše Bernarda Brauna nebo řešení koncepce restaurátorského zásahu u uměleckého díla na papírové podložce,“ vyjmenovává vystavované artefakty proděkan Fakulty restaurování pro vědu a tvůrčí činnost Mgr. et BcA. Radomír Slovik. Součástí výstavy je i ukázka několika objektů z muzea restaurování a historických technologií, které je součástí fakulty a jež funguje od roku 1998.
Ve formě posterové prezentace jsou návštěvníkům představeny i aktivity v oblasti vědecko-výzkumné činnosti fakulty v domácích a zahraničních projektech. „Zejména zahraniční projekty přinášejí jak akademickým pracovníkům, tak i studentům fakulty potřebný mezinárodní rozhled v oboru a možnosti navazování nových kontaktů, které zpravidla zužitkujeme v další spolupráci, a to jak ve formě nových projektů, tak výměnných studijních pobytů,“ doplňuje proděkan. 
Pro veřejnost jsou otevřené obě v úvodu jmenované výstavy v areálu Fakulty restaurování na Zámeckém návrší v Litomyšli ve všední dny od 8 do 15 hodin a o víkendech od 10 do 1

7 hodin. Trvalou fakultní výstavu v Piaristické koleji v Jiráskově ulici lze navštívit pouze o víkendech od 10 do 17 hodin.
Výstava Jeden ze čtyř je otevřena do 10. července. Ostatní jsou přístupné až do letošního září.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

„Přechodné zaměstnání“ zahájilo na nové adrese

„Kromě přestěhování do nového prostředí pracujeme i na změnách aktivit, které Projekt Přechodné zaměstnání nabízí.

Společnost celý článek
4.12.

Návštěvníkům OC Futurum Hradec Králové budou zvířata královédvorské ZOO jíst téměř z ruky – sbírka krmiva začíná již tento týden

Sbírka bude v OC Futurum Hradec Králové probíhat od 4. do 21. prosince. Do sběrného místa bude možné krmivo přinést ve všední dny od 13 do 20 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 21 hodin.

Společnost celý článek
21.1.

Vzduchem létaly popelnice

Sám, dobrovolně vyčkal na místě činu do příjezdu hlídky městské policie.

Společnost celý článek
16.9.

Evropský týden mobility 2011

Evropský týden mobility má pomáhat k šíření tohoto trendu i do dalších měst v Evropě.

Společnost celý článek
29.10.

I malá nepozornost může mít velké následky

Akciová společnost Služby města Pardubic je na nadcházející svátek - Památku zesnulých - pečlivě připravena.

Společnost celý článek
5.12.

Pardubický kraj rozjel roadshow k Olympiádě dětí a mládeže. Bibi Olympia rozdávala perníky

První adventní neděle je ve většině měst a obcí tradičně spojena s vánočními akcemi či rozsvěcením stromků. Bylo tomu tak i v Ústí nad Orlicí, kde na Mírovém náměstí prodávaly své výrobky městské neziskové organizace. A jelikož je Ústí nad Orlicí jedním z měst, které jsou do projektu Olympiády dětí a mládeže 2018 (ODM 2018) zapojeny, nechyběla na akci ani Bibi Olympia, klokaní maskot olympiády.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting