Fakulta zdravotnických studií zve nastávající maminky do předporodních kurzů

20.11.

Fakulta zdravotnických studií zve nastávající maminky do předporodních kurzů


Již ve středu 4. listopadu zahajuje Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí sérii praktických kurzů předporodní přípravy pro těhotné ženy. Pravidelná středeční setkávání nastávajících maminek zahájí přednáška s názvem Těhotenství a konat se budou po celý listopad a prosinec.


Kurz se skládá vždy ze 4 lekcí, během kterých se ženy dozví mnoho informací a praktických rad, zaměřených na období těhotenství, porodu, šestinedělí a péče o novorozence. Na přednáškách nebudou chybět ani praktické ukázky manipulace s novorozencem a součástí je i možnost prohlídky porodního sálu Pardubické nemocnice.


„Každá lekce zahrnuje řadu témat. V první lekci věnované těhotenství budoucí maminky například zjistí, jaká vyšetření je dobré během těhotenství podstoupit, jak se vyživovat nebo kdy vyrazit do porodnice. Druhá lekce se zaměří na fáze porodu, úlohu partnera u porodu nebo na péči o sebe či novorozence v šestinedělí. Poslední dvě lekce přiblíží péči o novorozence, techniky kojení, základy resuscitace nebo šátkování miminek,“ popisuje obsah kurzu Mgr. Zuzana Škorničková z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice a doplňuje:
„Témata vybíráme dle požadavků budoucích matek a dle nejnovějších trendů, jež jsou v souvislosti s rodičovstvím dostupné. Snažíme se nabídnout i taková témata, která na podobně zaměřených kurzech nejsou. Máme výborné materiální zázemí i modely miminek, které vypadají jako skutečná a váhově i velikostně odpovídají donošenému novorozenci. K dispozici jsou i resuscitační modely nebo různé typy šátků pro nácvik technik šátkování.“
Kurzy předporodní přípravy se uskuteční ve dvou termínech – první cyklus začíná již tuto středu 4. listopadu a potrvá do 25. listopadu. Další série kurzů předporodní přípravy je plánována na měsíc prosinec, od středy 2. prosince až do 6. ledna 2016.


Přednášky začínají vždy v 17 hodin a konají se v prostorách Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice. Zájemci se mohou přihlásit na celý kurz, případně navštívit pouze jednu lekci, která je zajímá. Cena jedné lekce je 200 Kč.


Ty, které se z časových důvodů nestihnou přihlásit na celý kurz, nemusí zoufat. Fakulta zdravotnických studií připravila i speciální podzimní intenzivní předporodní kurz, který se otevře při minimálním počtu 5 účastnic a uskuteční se během víkendu.


Přihlášky na kurz a více informací získáte na e-mailové adrese prednaskytehotenstvi@upce.cz nebo na telefonním čísle 739 461 207, příp. na https://www.facebook.com/predporodnikurzyupce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Tripartita jednala o nemocnicích a stavbách

Odboráře zajímalo, jaké kroky budeme dělat pro zlepšení stavu našich nemocnic, zejména té pardubické.

Společnost celý článek
1.10.

Docent Novák přednášel na kongresu v Londýně

Hlavní část programu kongresu tvořily vědecká symposia a přednášky. Oftalmologové se při nich mohli seznámit se současnými trendy implantologie a refrakční chirurgie. Do přednáškové sekce o současných technologiích v implantologii se aktivně zapojil i doc. Novák. Představil se s přednáškou o kvalitě materiálů pro nitrooční čočky.

Společnost celý článek
4.8.

Startovací bydlení se osvědčilo

Z prvního hodnocení, které zpracovali studenti Univerzity Pardubice, vyplynulo, že dvě třetiny lidí, kteří v Pardubicích bydlí v bytech se zvýhodněným nájemným, chce ve městě zůstat i poté, co jim nájem v městských bytech skončí. O projekt mají zájem další města.

Společnost celý článek
7.4.

Služby města Pardubic oslaví patnáctiny

Program oslav není soustředěn do jediného dne nebo jediné akce, společnost bude připomínat své výročí po celý rok.

Společnost celý článek
18.1.

Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

Přibližně dvě stovky milovníků vojenské historie připomenou 64. výročí bitvy u Sokolova.

Společnost celý článek
29.8.

Jezdecká stezka povede z Vídně až k Baltu

Z Vídně až k Baltickému moři by se v budoucnu mohli dostat milovníci koní po takzvané páteřní jezdecké stezce

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting