Fakulta zdravotnických studií zve nastávající maminky do předporodních kurzů

20.11.

Fakulta zdravotnických studií zve nastávající maminky do předporodních kurzů


Již ve středu 4. listopadu zahajuje Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí sérii praktických kurzů předporodní přípravy pro těhotné ženy. Pravidelná středeční setkávání nastávajících maminek zahájí přednáška s názvem Těhotenství a konat se budou po celý listopad a prosinec.


Kurz se skládá vždy ze 4 lekcí, během kterých se ženy dozví mnoho informací a praktických rad, zaměřených na období těhotenství, porodu, šestinedělí a péče o novorozence. Na přednáškách nebudou chybět ani praktické ukázky manipulace s novorozencem a součástí je i možnost prohlídky porodního sálu Pardubické nemocnice.


„Každá lekce zahrnuje řadu témat. V první lekci věnované těhotenství budoucí maminky například zjistí, jaká vyšetření je dobré během těhotenství podstoupit, jak se vyživovat nebo kdy vyrazit do porodnice. Druhá lekce se zaměří na fáze porodu, úlohu partnera u porodu nebo na péči o sebe či novorozence v šestinedělí. Poslední dvě lekce přiblíží péči o novorozence, techniky kojení, základy resuscitace nebo šátkování miminek,“ popisuje obsah kurzu Mgr. Zuzana Škorničková z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice a doplňuje:
„Témata vybíráme dle požadavků budoucích matek a dle nejnovějších trendů, jež jsou v souvislosti s rodičovstvím dostupné. Snažíme se nabídnout i taková témata, která na podobně zaměřených kurzech nejsou. Máme výborné materiální zázemí i modely miminek, které vypadají jako skutečná a váhově i velikostně odpovídají donošenému novorozenci. K dispozici jsou i resuscitační modely nebo různé typy šátků pro nácvik technik šátkování.“
Kurzy předporodní přípravy se uskuteční ve dvou termínech – první cyklus začíná již tuto středu 4. listopadu a potrvá do 25. listopadu. Další série kurzů předporodní přípravy je plánována na měsíc prosinec, od středy 2. prosince až do 6. ledna 2016.


Přednášky začínají vždy v 17 hodin a konají se v prostorách Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice. Zájemci se mohou přihlásit na celý kurz, případně navštívit pouze jednu lekci, která je zajímá. Cena jedné lekce je 200 Kč.


Ty, které se z časových důvodů nestihnou přihlásit na celý kurz, nemusí zoufat. Fakulta zdravotnických studií připravila i speciální podzimní intenzivní předporodní kurz, který se otevře při minimálním počtu 5 účastnic a uskuteční se během víkendu.


Přihlášky na kurz a více informací získáte na e-mailové adrese prednaskytehotenstvi@upce.cz nebo na telefonním čísle 739 461 207, příp. na https://www.facebook.com/predporodnikurzyupce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Krajinný plán kladrubského hřebčína: věc veřejná!

Pro Národní hřebčín bude vypracován krajinný plán, který do budoucna stanoví směr obnovy krajiny...

Společnost celý článek
20.8.

Bavorákem najížděl na policistu

Třiadvacetiletý řidič ze Svitavska nyní čelí obvinění - je podezřelý ze spáchání trestného činu útok na veřejného činitele.

Společnost celý článek
1.7.

Město podpořilo letní tábory

Rodiče, kteří z nejrůznějších důvodů nestihli přihlásit své dítě na některý z olympijských táborů, a přitom by jejich dítě mělo zájem zažít atmosféru olympiády, mají ještě možnost. Město organizuje pod vedením dvojnásobné olympioničky a bývalé vynikající pardubické plavkyně Jany Klusáčkové i vlastní tábor, na který je stále možné podávat přihlášky, a to i na jeden konkrétní den.

Společnost celý článek
9.2.

Miloš Zeman navštívil ustanovující konferenci SPO

Miloš Zeman navštíví Pardubický kraj na přelomu března a dubna se známým autobusem Zemák

Společnost celý článek
12.11.

Amnesty International v ČSSR

V pondělí 12. listopadu bude otevřena výstava s názvem „Amnesty International v Československu před rokem 1989“.

Společnost celý článek
12.3.

Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

Smlouva kraje s Atolem se nám nezdá výhodná ani pro jednu stranu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting