Farmářské trhy s rozšířenou nabídkou opět míří do královéhradeckého OC Futurum

29.4.

Farmářské trhy s rozšířenou nabídkou opět míří do královéhradeckého OC Futurum

Po úspěšné premiéře začátkem letošního března se farmářské trhy vrací do obchodního a zábavního centra Futurum. Konat se budou již v sobotu 4. května od 9:00 a nabídnou rozšířené spektrum čerstvých lokálních i bio potravin a surovin s garancí původu. Mezi prodejci budou již známí, ale také noví farmáři, pěstitelé, pekaři, rybáři či výrobci. Stánky budou příchozím k dispozici v přízemí centra. V rámci venkovního prostranství před centrem bude pro děti umístěna tematická mini ZOO či řemeslné dílny.

Pilotní trhy, které se u nás konaly v březnu, potvrdily značný zájem o regionální potraviny, ale také potřebu znát původ surovin a jejich úpravu. Díky pozitivní zpětné vazbě ze strany zákazníků jsme se utvrdili v myšlence pokračovat a trhy organizovat pravidelně jako benefit pro návštěvníky a návštěvnice našeho centra,“ shrnuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které spadá do skupiny CPI Property Group.

Více informací na www.futurumhradec.cz nebo na Facebooku centra.

V sobotu 4. května budou moci příchozí od 9:00 vybírat ze surovin a produktů regionálních farmářů, pěstitelů, chovatelů, vinařů, pekařů a mnohých dalších producentů. Zakoupit v královéhradeckém centru Futurum bude možné například mléčné výrobky, vejce, med, pečivo, koření, bylinky, hovězí či sušené maso, ryby, ovoce, zeleninu, mošty, zavařeniny, pivo, víno a mnohé další potraviny.

Mezi prodejci se představí kupříkladu Rodinná farma F. Kejklíček z Plotiště nad Labem nabízející kravské sýry, kefíry, jogurty či tvaroh z vlastní mini mlékárny. Z osického Našeho hospodářství bude možné zakoupit hovězí maso z tamní rodinné farmy s dlouholetou tradicí. Chutney, pesta, tapenády, sirupy či džemy budou v nabídce vyhledávané manufaktury Hradecké delikatesy.

Dále budou příchozí moci zamířit například pro sušené ručně krájené maso od Maso Here, podestýlková vejce z Kosiček, ovoce z ovocnářské farmy z Těchlovic nad Labem, med a výrobky z vosku od Doležalova medu z Poliz, produkty z rakytníku od rodinné firmy Rakytník Cvrček ze Lhoty pod Libčany, bylinky a bylinné čaje z Apatyky u Haničky, kořenící směsi vlastní výroby z Koření od Lubana či kutnohorské víno z malého rodinného vinařství, které dělá vína tradičními metodami a hospodaří v eko režimu.

Nově se mezi prodejci objeví například Salavita s bylinkami, saláty a další čerstvou zeleninou z Nového Bydžova. Své produkty z ovčího i kravského mléka včetně jogurtů, sýrů či tvarohů nabídne bio ovčí farma Šonov, sladkovodní ryby budou v nabídce díky Kolowratskému rybářství a rostlinné oleje pro kuchyni najdou příchozí v nabídce Fabio Produkt.

Trhy budou probíhat od 9:00 do 21:00 nebo do vyprodání zásob. Stánky budou umístěné v přízemí centra. Vstup není zpoplatněn.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.9.

Z hájenky vybudovali integrační centrum

Chráněné bydlení nabízí prostory pro samostatný život osmi lidem.

Společnost celý článek
26.4.

Foxconn 4Tech ve spolupráci s ČNOPK ukázal potenciál Průmyslu 4.0 v organizacích, který je neomezený

Firmy tak dnes intenzivně přemýšlí, jak inovovat výrobní procesy, hledají cestu k vyšší efektivitě a kvalitě, ale často stále chybí konkrétní projekty a strategie, jak tyto požadavky uvést do praktického života.

Společnost celý článek
19.10.

Zřejmě měl hlad

Na místo přivolaní policisté zjistili, že mladík byl v nedávné době za obdobnou trestnou činnost již odsouzen.

Společnost celý článek
30.5.

Ministr dopravy připojí podpis k deklaraci o R35

Ministr dopravy Aleš Řebíček oznámil, že připojí svůj podpis ke Společné deklaraci k realizaci páteřní komunikace R35.

Společnost celý článek
8.1.

Lékařská pohotovost byla přestěhována zpět do Pardubic

V období přerušení provozu ambulantní části je možno využít takzvanou linku pro odkladné stavy.

Společnost celý článek
7.10.

Fabrika získala Cenu předsedy Senátu

Z nominovaných staveb vybrala porota pět (bez udání pořadí), které byly vyhlášeny na 3. slavnostním večeru českého stavitelství.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting