Farmářské trhy s rozšířenou nabídkou opět míří do královéhradeckého OC Futurum

29.4.

Farmářské trhy s rozšířenou nabídkou opět míří do královéhradeckého OC Futurum

Po úspěšné premiéře začátkem letošního března se farmářské trhy vrací do obchodního a zábavního centra Futurum. Konat se budou již v sobotu 4. května od 9:00 a nabídnou rozšířené spektrum čerstvých lokálních i bio potravin a surovin s garancí původu. Mezi prodejci budou již známí, ale také noví farmáři, pěstitelé, pekaři, rybáři či výrobci. Stánky budou příchozím k dispozici v přízemí centra. V rámci venkovního prostranství před centrem bude pro děti umístěna tematická mini ZOO či řemeslné dílny.

Pilotní trhy, které se u nás konaly v březnu, potvrdily značný zájem o regionální potraviny, ale také potřebu znát původ surovin a jejich úpravu. Díky pozitivní zpětné vazbě ze strany zákazníků jsme se utvrdili v myšlence pokračovat a trhy organizovat pravidelně jako benefit pro návštěvníky a návštěvnice našeho centra,“ shrnuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové, které spadá do skupiny CPI Property Group.

Více informací na www.futurumhradec.cz nebo na Facebooku centra.

V sobotu 4. května budou moci příchozí od 9:00 vybírat ze surovin a produktů regionálních farmářů, pěstitelů, chovatelů, vinařů, pekařů a mnohých dalších producentů. Zakoupit v královéhradeckém centru Futurum bude možné například mléčné výrobky, vejce, med, pečivo, koření, bylinky, hovězí či sušené maso, ryby, ovoce, zeleninu, mošty, zavařeniny, pivo, víno a mnohé další potraviny.

Mezi prodejci se představí kupříkladu Rodinná farma F. Kejklíček z Plotiště nad Labem nabízející kravské sýry, kefíry, jogurty či tvaroh z vlastní mini mlékárny. Z osického Našeho hospodářství bude možné zakoupit hovězí maso z tamní rodinné farmy s dlouholetou tradicí. Chutney, pesta, tapenády, sirupy či džemy budou v nabídce vyhledávané manufaktury Hradecké delikatesy.

Dále budou příchozí moci zamířit například pro sušené ručně krájené maso od Maso Here, podestýlková vejce z Kosiček, ovoce z ovocnářské farmy z Těchlovic nad Labem, med a výrobky z vosku od Doležalova medu z Poliz, produkty z rakytníku od rodinné firmy Rakytník Cvrček ze Lhoty pod Libčany, bylinky a bylinné čaje z Apatyky u Haničky, kořenící směsi vlastní výroby z Koření od Lubana či kutnohorské víno z malého rodinného vinařství, které dělá vína tradičními metodami a hospodaří v eko režimu.

Nově se mezi prodejci objeví například Salavita s bylinkami, saláty a další čerstvou zeleninou z Nového Bydžova. Své produkty z ovčího i kravského mléka včetně jogurtů, sýrů či tvarohů nabídne bio ovčí farma Šonov, sladkovodní ryby budou v nabídce díky Kolowratskému rybářství a rostlinné oleje pro kuchyni najdou příchozí v nabídce Fabio Produkt.

Trhy budou probíhat od 9:00 do 21:00 nebo do vyprodání zásob. Stánky budou umístěné v přízemí centra. Vstup není zpoplatněn.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.10.

Neseďte doma a přijďte si s námi rozhýbat tělo!

Akce probíhá první listopadový víkend, tzn. 3. a 4. listopadu 2018. V sobotu se poběží dětský závod na 1 km a 10 překážek a malý překážkáč na 4 km a 20 překážek. V neděli hlavní závod na 8 km a 30 překážek.

Společnost celý článek
12.1.

Řešení protidrogových služeb v Pardubickém kraji

Posuzování občanských sdružení Laxus a X-Place na zajištění protidrogových služeb ve městě i v kraji

Společnost celý článek
15.11.

Univerzita Pardubice si připomene listopadové události

Rektor univerzity rovněž vyhlásil na úterý 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Společnost celý článek
4.5.

Kdo si hraje, nezlobí!

K vidění budou kamenné, dřevěné, kovové, plastové stavebnice, obrázkové kostky, skládačky, které rozvíjejí osobnost dítěte.

Společnost celý článek
3.1.

Primátorka popřála dětem z přelomu roku

Není u nás zvykem vítat poslední děti roku, ale tahle holčička si to určitě zaslouží. Její vstup do života nebyl zrovna veselý, byť vzbudil velký rozruch. Právě jsem končila v nemocnici službu a dítě ve schránce způsobilo poprask snad v celé nemocnici.

Společnost celý článek
3.9.

Do Králík na houby a netopýry

Při příznivých podmínkách organizátoři slibují, že bude možné shlédnout i samotné živé netopýry.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting